Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Legzesfigyelo, bébiőr es...

Legzesfigyelo, bébiőr es kamera. Valaki segitene eligazodni kicsit?

Figyelt kérdés

Tehat, ezek azok a dolgok, amiket lassacskan be szeretnenk szerezni, de egyelore fogalmam sincs, hogy merre induljak, mi alapjan valasszak.

Legzesfigyelobol pl az egyeduli, aminek ertelme is lenne, az valami hordozhato, mivel mozeskosarban, kisagyban, babakocsiban, kendoben, hintaban is fog valoszinuleg aludni. Ilyen van, amit valahogy a babara lehet rogziteni?

A kovetkezo a kamera. Olyat valasszak, amihez van kulon kis TV is vagy olyat, amihez csak egy applikaciot kell letolteni a telefonomra, es azon keresztul tudom nezni? Nem tudom, vajon melyik lehet a jobb, vagy mik az elonyok es hatranyok. Es a kameranak vajon lesz hangja is? Vajon lehet majd bebiorkent is hasznalni, vagy azt kulon kell venni? Bebiorbol milyet erdemes venni? Elemes hordozhatot vagy konnektorba dugosat?

Egyelore teljesen tanacstalan vagyok. Ha valaki linkelne valami oldalt, ahol ezekre valaszt talalok, az is tokeletes lenne. De szivesen varom a ti sajat tapasztalatotokat is, vagy esetleg ajanlhattok is markat, ha az nektek bevalt. Barmi tanacs erdekel, amit ezekkel kapcsolatban tudtok adni.

Koszonom.


2016. okt. 14. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
47%

Ha egy légtérben alszol a babával és nem koraszülött, akkor ezek egyikére sincs szerintem szükség.


Viszont ha beszerzed, akkor végezz el egy baba újraélesztő tanfolyamot is, különben ugyanúgy nem tudsz mit tenni ha baj van, és az is lehet, hogy tévesen fog beriasztani két naponta.


3 gyerekes km

2016. okt. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kamerára szerintem nincs szükség.

Bébiőrre akkor, ha mélyen alvók vagytok és/vagy nagy a ház.

Légzésfigyelő van pelenkára csiptethető is de tényleg csak csecsemő újraélesztési tanfolyammal ér valamit.


Ezek közül egyedül légzésfigyelőt használtunk, sima matrac alátehető lapokkal, nekünk pl egyetlen téves riasztás sem volt.

2016. okt. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A tanfolyamról annyit, hogy ha szülés után a kórházban megkéred a gyerekorvost, kb. 10-15 perc alatt meg tudja mutatni mit kell tenni,ha baj van.

Bár a gyerekes orvos állítása szerint legtöbbször valóban az a baj,hogy nem vesz levegőt, úgy bealszik, arra meg pont jó a légzésfigyelő csipogó hangja, illetve a csendes ébresztés. Nem hiszek az együttalvás csodájában. Annyira fáradt voltam az első pár hónapban,hogy amikor tudtam aludni, azt sem vettem volna észre, ha lelöknek az ágyról, nemhogy azt,ha egy két hetes csöppség nem piheg.

Szóval a légzésfigyelőt mindkét gyerekemnél fontosnak tartottam. Viszont a kamerásat feleslegesnek. Kaptunk kölcsön, vissza is adtuk. Ha felébred és sír, úgyis átmegyek a szobájába, ha meg nem csinál semmit,akkor nem. A légzésfigyelő ugye a hangot is továbbítja, tehát a lényeges dolgokat úgyis hallod! :)

2016. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Van olyan légzésfigyelő amit a babára lehet rögzíteni, a pelenkájára kell csiptetni, de mozgó eszközökön pl. babakocsi, autó vagy kendő nem jó, mert akkor a mozgást is légzésnek érzékeli így semmi értelme. Ezen kívül az enyém pl hason imád aludni, a csipetetős figyelő viszont hátra nem rögzíthető, így kvázi a kiságyban sem használható. Háton alvó babáknál akkor lehet praktikus ha a szülővel egy ágyban alszanak és a matrac alá helyezhető nem játszik.


Nálunk maradt a sima matrac alá helyezhető légzésfigyelő. Nekünk volt fals riasztásunk, nem sok, egy kettő, mert a gyerek egészen a kiságy oldalára kúszott fel és oldalra fordult. Így meg mikor levegőt vett a mellkasmozgása nem mozgatta a matracot. Akkor is lehet fals riasztás, ha pl a keze a matrac mellé szorul és kiékeli azt, de ha jól állítod be akkor viszonylag ritkán fordul ilyen elő.


Valóban nem árt ha tisztában vagy az újraélesztéssel és az elsősegély nyújtással, de ettől függetlenül is van értelme, mert pl azt is jelzi ha valami a gyerek orrába szájába szorulva gátolná a levegő vételt, pl. belefúrja a fejét a rácsvédőbe, vagy valamit véletlen belegyömöszöl a szájába, és ez esetben nincs más teendő mint odébb rakni a gyereket, elfordítani a fejét vagy kiszedni a szájából amit álmában beletömött.


Szerintem bébiőrnek, kamerának akkor van értelme, ha nagy a lakás, és nem tudsz mindig rákukkantani a gyerekre, mert te pl. a földszinten vagy ő meg fent alszik, vagy ha eleve külön szobában akarod éjjel altatni. Bár én nekem ezzel az a bajom, hogyha ne adj Isten baj van akkor még idő odaérni, hiába látod egyből a kamerában, hogy gáz van. Inkább költöttem a pénzt még egy kiságyra, amiben ott tud napközben aludni a gyerek ahol én vagyok. Mert ha gáz van, akkor egyből tudok intézkedni.


Nálunk a gyerek nappal utazóágyban alszik, ami a nappaliban van felállítva, ami kb egyben van a konyhával, tehát kvázi egy helyiségben vagyok vele egész nap. Rálátok, hallok mindig. Éjszaka meg még velünk egy szobában alszik, a hálónkban van a kiságya. Később majd ha nagyobb lesz és nem velünk alszik, akkor meg már felesleges lesz a bébiőr.


Szóval részemről a légzésfigyelőnek van értelme, a többinek nem. Ez az én véleményem.

2016. okt. 15. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A csiptetos legzesfigyelo nem megbízható en ugy tudom.

Kamerát en se vennék, ha csak nem egy 50 szobás kastélyban laktok akkor enyhe túlzás..

2016. okt. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sziasztok. Koszonom mindenkinek a valaszokat. Eleg egyedi az esetunk, ugy gondolom. Kulfoldon elunk egy teljesen abszurd elrendezesu hazban. Foldszintrol egybol kepcso vezet az elso emeletre, ahol van egy szoba, egy konyha meg egy furdoszoba. Innen vezet egy lepcso a masodikra, ahol csak egy szoba van. Van egy 2 eves gyerkoc mar, a kamera foleg miatta kellene. Font a masodikon van az o szobaja, es neha napkozben kenytelen vagyok otthagyni picit, amig gyors felporszivozok vagy mosogatok. Mig a konyhaban mosogatok es folyik a viz gyakorlatilag semmit nem hallok abbol, amit fent csinal, es nem vagyok igy nyugodt. Vagy pl ugy alszik el, hogy lefektetem, es kijovok a szobajabol utana. Ilyenkor nem mindig alszik el egybol, van hogy meg jarkal kicsit, ilyenkor is jo lenne ranezni, hogy mit csinal. teljesen biztonsagos egyebkent a szobaja, de megis. Vagy ha delutan jatszik font, es felmegyek, higy ranezzek, akkor teljesen kizokken a jatekbol es egybol hiv, hogy menjek be. A lepcso iszonyatosan recseg, nem lehet eszrevetlenul ranezni.


A pici lent fog aludni velunk az elso emeleten, de mivel ici pici a haz, igy itt nem fer el egy kisagy. Fent van a kisagy mar osszeszerelve, ha pl a fiunk epp jatszik lent vagy ebedel, stb, akkor a picit font rakom le aludni. Az ejjeleket viszont mindenkepp lent fogja tolteni velunk, az agy mellett a mozeskosarban. Amig elfer benne. Viszont utana az a terv, hogy egy szobaba kerul a pici a fiunkkal. Szoval en mindenkeppen szukseget erzem mindharom dolognak.


Az ujraelesztessel kapcsolatban annyit, hogy igen, tanultam, de nem alltatom magam azzal, hogy eles helyzetben menne flottul. Nem tudom, hogy leblokkolnek-e vagy mit csinalnek, ne is deruljon ki soha, de elmeletben tudom, igen.


Akkor viszont nem tudom, hogy ket legzesfigyelo kell e. Egy a kisagyba, egy meg a mozeskosarba? Egyaltalan van mozeskosarba valo? A "sima" nem tudom, hogy beleferne-e.


(Tervezzuk a hazakoltozest, 3-4 szobas kerteshaz a cel, probalunk sporolni, szoval ezert nyomorgunk egy ilyen kicsi helyen.)

2016. okt. 15. 21:49
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor szerintem nálatok van értelme mindnek.

Bébiőrt olyat vegyél, aminek nagy a hatótávolsága. Amit írnak hozzájuk az szabad térre vonatkozik, házon belül sokkal kevesebbre képesek. Ez a szép bennük, akinek elég egy olcsóbb igazából nem is annyira indokolt.

A mózesben is fog úgy aludni, hogy otthagyod? Az igaz, hogy elég macerás kivenni-betenni sokszor a kiságyból a légzésfigyelőt de nem olcsóak a jobbak.

2016. okt. 18. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Bár a tanfolyam a legjobb, de újraélesztést a youtuberól is meg lehet tanulni, ajánlom midnenki figyelmébe ezt a videot: https://www.youtube.com/watch?v=WyWJU6_10kI Ha csak ennyit tudna mindenki, akkor már sok baba életét meg lehetne menteni. Nekünk csak légzésfigyelő és bébiőr van (Baby control légzésfigyelő, 2 lapos- szuper, nem riaszt feleslegesen soha, és Baby Ono bébiőr, ez is teljesen megfelel a célnak). Kameránk nincs, de én is elgondolkodtam rajta, hogy lehet kéne venni egyet, szupereket találsz Aliexpressen, Ebayen és nem is drágák. Én aplikációsat vennék, azt többen is nézhetitek telóról, meg olcsóbb, egyszerűbb is. Szerintem.
2016. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk kameránk nincs,azt feleslegesnek tartom. Légzésfigyelőnk van+bébiőr,ez ilyen szett együtt. Angelcare 601. Volt,hogy tévesen riasztott,de azért,mert rosszul volt beállítva. Egyszer tényleg riasztott,pici korában úgy aludt,hogy elfelejtett levegőt venni. Szerencsére annyi elég volt,hogy kicsit megmozgattam és egyből felsóhajtott.
2016. okt. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!