Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babafürdetés menete?

Sz.Jolán kérdése:

Babafürdetés menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nemsokára szülök, és gondoltam, a babafürdetés pontos menetét kivesézném :-)

Tapasztalt anyukák, kérlek, segítsetek.

Így történik?


Leveszem a pelenkát.

Letörlöm a popsitörlővel.

Bekenem olajjal a baba füle mögött, a nyakánál, hónaljnal.

Majd berakom a vízbe, fürdetem úgy hogy lemosom az olajat is.

Aztán a pelenkázósztalon megszárítom a fürdőlepedővel, aztán textilpelenkára rakom ugyanott, és alkohollal bekenem a köldökcsonkot, utána bekenem popsikrémmel és bepelenkázom.

Majd szoptatom és aztán bofiztetem.



2016. okt. 23. 02:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Így, csak ne felejtsd el felöltöztetni. :) Nekem csak a második babánál kellett olaj, neki száraz volt a bőre. Fürdetés után még sheavajjal is bekentem a problémás részeken. Egyébként nem ajánlom ezeket a direkt babaolajokat, az illatosított műdolgokra gondolok. Sima étolaj a legjobb, mert hatása ugyan az és még természetes is.
2016. okt. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a koldokapolast megmutatjak a korhazban.

olajat felesleges ra kenegetni, ha nem liros nem hamlik a bőre, nyugodtan furdetsd anelkul, az olajtol egyebkent is tiszta dzsuva lesz a kad, a vedono azt szokta javasolni, hogy ha piros a bore, a gyogyszertari furdetobol kenjunk oda, es az nalunk valoban meg is oldja a gondot...de ahany baba annyi bortipus, ha allandoan irritalt a bore, majd a vedono elmondja mit kell tenni, de elore olajozasra keszulni felesleges...en is keszultem, 3 eve all erintetlenul a meregdraga baba olaj a polcon. igen, ahogy kiveszed torulkozo, es torulgesd is meg nehogy megfazzon foleg a feje....a fulet ne erje viz az elso par hetben. csak az ujjaddal mosd ki neki majd pelenka csucskevel kitorolheted...legyen textil pelus odakeszitve mert gyakorta pisilik tele furdes utan a torulkozot :))))


amugy a furdetesrol van sok video fent a youtubeon erdemes nezegetni

es ne iljesszen meg hogy a babak az elso par hetben sirnak a furdetesnel - leginkabb a bizonytalan tartas miatt, ahogy a vizbe tesszuk, tartjuk, msg hideg is nekik stb

2016. okt. 23. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én sem kentem egyiket sem olajjal. De a fürdetéshez használtam gyógyszertári fürdetőt: a kiskád szélére tettem előre egy kicsit belőle, onnan kentem szét a babán, a hajukat is mindennap megmostam vele, mikor még picik voltak. Nekem a védőnőm így javasolta, azt mondta, így kevésbé alakul ki koszmó, és az ekcémás bőrű babámnak sem volt baja tőle.
2016. okt. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem annyira száraz volt a babám bőre, hogy pödörödott vagy hámlott neki. Vagy nem is tudom hogy mondjam. Én beolajoztam neki, de miután kivettem a kádból és megtöröltem. Akkor én lehet rosszul csináltam?

Amúgy én gyógyszertári napraforgómagolajat használtam.

2016. okt. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En sem olajoztam, viszont testapoloval ( Weleda ) kenem furdes utan, gyonyoru a bore.
2016. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Akkor a babaolajat egyelőre én sem fogom használni, csak ha tanácsos (pedig már megvettem). A shea vaj jó ötlet (azzal kenem a pocim), de még bio kokuszolajról is jókat hallok.
2016. okt. 23. 19:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!