Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 eves babamnak most jon...

1 eves babamnak most jon mindket metszofoga.1 honapja szenvedunk vele, mar egy hete attort egy picike resze a foganak, de meg nem tort at a fog alja teljesen. Meg hany nap lesz ez?

Figyelt kérdés

Remelem erthetoen leirtam. Ugy 1 honapja kezdett el folyni az orra, nathas lett, ami elohozta a fogakat, duzzadtak lettek es naprol napra egyre jobban jottek elo, aztan ugy egy hete attort egy nagyon pici rece a foga also reszebol, de nem teljes attoresrol beszelek. Na egy hete kinlodik ezzel az attoressel, hogy vegre tudhasson rendesen noni, de csak nem akar mozdulni. A kis recs ott van mindket oldalon, de nem akar noni.

Minden baja van, ejjel 2 orankent kel, omlik az orra a nyala, hig a kakija, ejjel 3x kakilt. Dz a kaki ami ugye az orrfolyas miatt van annyira kicsipi a popsijat hogy ordit ha csak kigombolom a ruhajat. A Nurofen semmit sem hasznal, most este Germicidet fogok adni meg elotte Viburcolt de ketlem, hogy barmit is fog hasznalni.

Ketsegbe vagyok esve, mert eddig nem viselte igy meg a fogzas, es ez mar 1 honapja huzodik, na meg az attores is 1 hete varat magara.

Meg mennyi ideig tartsunk ki?


2016. okt. 23. 08:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem jön a többi!

Ha a hegye áttört, már nem fáj a növögetése. Szerencsére. Felül nem duzzadt az ínye?

2016. okt. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

A ket szelso metszofogra ertem a mostani fogzast.

Nekem is ez volt a furcsa, hogy ha attort akkor mar nem szabadna fajni. Nem neztem h jon e a tobbi de lehetseges.

2016. okt. 23. 08:50
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt 3-4 nap, mikor már kinn volt a hegyének egy része, de nem az egész, ekkor volt a legrosszabb időszak.
2016. okt. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!

Ez par nap alatt kijohet ugye? Nyugtass meg? Ugy tudnam leirni rendesen, hogy adott a fog alja a recekkel. Neki a fog kozepen egy kis rece resz kibujt de latni, h fesziti az inyet ket oldalt ahol meg nem bujt ki es nem vagta el az inyt magat.

En azt gondolom ez fajhat neki ennyire.

Par nap es attorik rendesn ugye?

2016. okt. 23. 09:03
 5/11 A kérdező kommentje:

Annyira folyik az orra ettol a fogzastol, hogy meg akar allandoan fulladni. Szivom neki de mire kiszivom ujra tele van 😕

Osszevissza alszik. Most is fel 8kor kelt reggel es mar ismet alszik.

2016. okt. 23. 09:05
 6/11 anonim ***** válasza:
1-es vagyok, ez esetben ez nálunk is így volt. Kb 2 hete tört át az utolsó metszőfog azóta meg még jobban ki van borulva. Egyszer nézem nagyon duzzadt az egyik kisörlőnél. Pár nap múlva a másik is az volt. Majd nézem már egyre keményebb is az egyik helyen, meg csúnya nagyon, sokszor ébred, nappal alig alszik. A metszőfogakkal az átaludt éjszaka se volt ritkaság csak korán kelt. Pár napja a kakija is nagyon "fogzós" lett. De ez borzasztó. Ég és föld a különbség ezek meg a metszők között. És csak 2 jön neki, a felsőknél nincs semmi különös, még mi lenne, ha mind jönne?
2016. okt. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nyugi, jön a többi is.

Nálunk volt olyan, hogy 2 hónap alatt 6 foga bújt ki a kisfiamnak. Horror egy időszak volt. Olyankor azért lehetett látni, hogy mikor történik maga az áttörés, akkor kapott fájdalomcsillapítót. Mást nem tudsz tenni.

Viszont ha folyik az orra, náthás, annak semmi köze a fogzáshoz közvetlenül. Azt vírusos fertőzés okozza, amitől szintén lehet nyugtalan, gyulladt lehet a torka, ami szintén fájdalmas. Fogzás idején gyakori, hogy legyengül az immunrendszer. Szóval ilyenkor nem árt, ha a betegség is kezelve van.

2016. okt. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Allitolag a metszok az orlok es a szemfog a nagyon gazos.

Az elso 4 fogat a lanyom meg se erezte. Neha felkelt de semmi kulonos.

Ez az elmult honap haat durva.

Es azt hittem az attoressel minden gond megoldodik, de nem. Ahogy fesziti az inyet es novoget, ugy faj neki egyre jobban. Szerintem ez mar nem attoresi fajdalom lehet, hanem ahogy az orra koruli szoveteket izgatja a novekvo fog, ugy faj neki az egesz.

2016. okt. 23. 09:39
 9/11 A kérdező kommentje:

Nekem ez az orrfolyas nagyon erdekes. 1 honapja kezdodott egy natha amihez tarsult tusszoges is es orrdugulas. Az elmult de az orrfolyas megmaradt. Nem hiszem, hogy 1 honapig tarthat egy sima natha. Kapott orcseppet szivom 1 honapja az orrat de ez nem nathas orrfolyas. Holnap megyunk dokihoz meglatjuk mit mond. Viszont az elhuzodo 1 honapja tarto natha mar jo esellyel lehetne zoldes a valadek, de ugyanolyan mint az elejen.

Nekem ez magas hogy mi ez 😊

2016. okt. 23. 09:42
 10/11 A kérdező kommentje:
Most mar lazas is.. akkor elkepzelheto, hogy elkapott valamit
2016. okt. 23. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!