Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mas is erzett igy a 3. Babanal?

Mas is erzett igy a 3. Babanal?

Figyelt kérdés

Nagy a korkulombseg,a nagyok 10 es 8evesek.

A pici 7 hos.

Nincs ugy turelmem mint regen.pl fozocskezni.a nagyok sosem ettek bolti kajat,szegeny picinek meg inkabb megveszem mint kotyvasszak.a nagyokkal fel napokat setaltam,a picivel csak a kotelezo suliba reggel,delutan,kozben bolt.hetvegen is csak azert megyunk le,hogy a nagyok faradjanak,ha nincsenek itthon,mert mamaznak akkor is csak boltba megyunk a picivel,max nem ide az utcaba,hanem messzebb.

18 es 20 evesen szultem a nagyokat,most 28vagyok.regen sokkal tobb turelmem volt,furdesnel csomot jatszottunk,napkozben is kusztam,masztam veluk a foldon.

Most a furdest par perc alatt lerendezem,es ugy jatszani sincs turelmem mint regen.

Imadom a picit is,csak mas.olyan rosszul erzem magam neha emiatt.a nagyoknak sokkal jobb,vidamabb pici koruk volt :( ok velem aludtak a nagyagyban,a picit kezdetektol a kisagyba szoktattam es elkepzelni sem tudom,hogy velem aludjon.

Sokkal jobb volt olyan fiatalon babazni.

Igaz most mar nagyobb a haz,tobb a melo vele,a nagyokkal is kell foglalkozni delutan.de napkozben alt. Ketten vagyunk,es megsem megy.

Mas is volt hasonloan?vagy En romlottam igy el?


2016. okt. 23. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

31 évesen szültem az elsőt. Kúszok, mászok, játszok vele.

Ha te 28 évesen öregnek érzed magad, rég rossz.

2016. okt. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nem oregnek erzem magam,csak ugy turelmem nincs.

Persze az elso akarhany evesen is elso.elsonel minden csupa rozsaszin,es ujdonsag az anyukanak is.elsonel korbetelefonalsz mindenkit,hogy megfordult,felult,maszik,felall stb.

A harmadiknal mar csak ugy nyugtazod,hogy oke,ezt is tudja.En legalabbis.

2016. okt. 23. 10:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugi nem csak te érzed ezt.

Nekem most jön a harmadik. A nagy 9 éves. A pici 1 lesz.

Màr ott bűntudatom volt, hogy a terhesség sem foglalkoztatott annyira. Aztàn nem éreztem azt a dejó babám lesz rózsaszìn elvaràzsoltsàgot. A baba fele meg semmit... Aztàn veszélyeztető koraszüléssel feküdtem 4 hónapot. Depressziós lettem. Mert azt éreztem, hogy nem is kell a gyerek, nem is tudom szeretni majd,tönkremegy minden mert terhes vagyok. Nem volt mindig patyolat rend, se minden napi főzöcskézés, se a nagyjal érdembeli foglalkozàs... :-(

Aztàn beletörődtem. Onnantól jobb volt. Amikor szülés utàn ràmtették hàt szerelem.volt rögtön. El sem tudtam képzelni, hogy érehettem ilyen butasàgokat...

Aztàn kezdődtek a szürke hétköznapok. Meg a fiammal mennyire màs volt érzés. Nem volt kedvem gagyogni, se beszélni hozzà, eleinte csak tettem amit kell.

És szép lassan elfogadtam, hogy nem kell ezért bűntudatot éreznem. A màsodik gyerekre senki nem figyel úgy. Màr nem hőmérőzöm a vizet, jó azt könyékkel is megnézni. Nem ugrok minden rezdülésére. Nem hìvom a rokonokat bőgve, hogy most mosolygott ràm először.

DE!!!

Nem úgy fogom, mint egy hìmes tojàst,nem esek pànikba ha sìr, nem viszem ügyeletre mert zöldet kakil és tuti vmi egzotikus gyerekbetegsége van, nem izgulom magam halàlra, hogy eleget eszik e, nem bújom a netet/ könyveket, mert megjelent rajta 2 pötty amikor először evett répàt, nem sìrok éjszaka mert azt hiszem hogy én vagyok a vilàg legrosszabb anyukàja.


Nincs az a varàzslat, de nincs az a rettegés sem. Amikor ezt végig gondoltam és ràjöttem, hogy azért az elsővel kicsit túlzàsba estem mindennel, most meg picit a ló túlsó oldalàra ràjöttem, hogy ez ìgy normàlis.

Azóta megnyugodtam és megpróbàlom megismerni azt a csöppséget aki megint van nekem. Mert az ellàtàsa megy rutinból, de minden màs. És megdöbbentem, hogy igenis vannak dolgok amiket csak vele fogok megtapasztalni.( Ilyen pl az együttalvàs.)


Szóval nyugodj meg, nem kell megijedni, ez ilyen. De neked is lesz rengeteg örömöd a piciben csak ne engedd, hogy ezek a negatìv gondolatok elvegyék a kedved. Lehet hogy nem fogsz vele kúszni màszni a porban, de hidd el majd lesz helyette màs,amit csak a kicsivel fogsz csinálni.

És nem volt boldogabb vagy vidàmabb pici koruk a nagyoknak sem,csak ahogy ìrtad màs volt. Neki viszont van 2 nagytesója, akik gondolom imàdjàk, majd ők fognak vele kúszni màszni :-)

2016. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez nem kor kérdése. Ugyan nálunk a harmadik majd csak februárban születik, de biztos vagyok benne, hogy rá sokkal kevesebb időm lesz. Már a második gyerek is általában kevesebb figyelmet kap, hiszen már akkor is 2 gyerek igényeit kell kielégíteni. Majd igyekszek minden tőlem telhetőt megtenni, de a másik kettőre is sok időt kell, hogy szánjak.
2016. okt. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj veled, egyszerűen te is változol, a körülmények is mások, mint, amikor csak egy gyerekes voltál, ráadásul a két nagy között kicsi a korkülönbség, szóval nem volt kizökkentő tényező a 2. gyerek, mert benne voltál amúgy is a babázásba. De az első kettő megnőtt, nagyobb lett a szabadságod, amíg suliban vannak, tudsz magadra fordítani időt stb. erre itt a kicsi, akihez megint alkalmazkodni kell, de sokkal nehezebb, mert a nagyokkal is kell lenni, a magadra fordítható idő megint minimálisra csökkent, és akármennyire szereted a kicsit, azért valjuk be, szeretnél élni.
2016. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2 van csak, de bő 7 év korkülönbséggel. Az elsőt én is fiatalon szültem. Nekem a játékokhoz volt annak idején sokkal több türelmem. Most már néha kínszenvedésnek élem meg ha le kell ülni játszani. Fürdetni, pelenkázni, főzni viszont sokkal több türelmem van most. Nem vagyunk egyformák és változunk is az évek alatt. Három gyereknél már természetes hogy fáradtabb vagy, többfelé oszlik a figyelmed. Ne ostorozd magad emiatt, szeretetben nő fel a legkisebb is és ez a lényeg.
2016. okt. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koazonom a valaszokat :)

Megnyugodtam,hogy En vagyok elcseszve.

Igen a nagyok imadjak,mindig mennek jatszani a picivel.

En a nagyokkal voltam lazabb,most aggodok mindent tul :D

Koszi megegyszer.

2016. okt. 23. 14:42
 8/8 A kérdező kommentje:
Oppa,szoval NEM En vagyok elcseszve akart lenni.
2016. okt. 23. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!