Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatom neki a bolti tejet?...

Adhatom neki a bolti tejet? Hány %-ost?

Figyelt kérdés

A fiam lassan 14 hónapos. Tehéntejet iszik de a tegnap szolt a bácsika ahonnan hordjuk,hogy ebben a hónapban még lesz s majd csak újra Januárban mert a tehén ellős. Addig gondoltam adom neki a bolti tejet.

2x iszik egy nap tejet reggel meg este.

De kapott már bolti tejet spenótot abból készítettem meg azzal főztem párszor.



2016. okt. 24. 06:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
5%
Nem adnék neki, de ez én vagyok. A bolti tej köszönőviszonyban sincs a tehéntejjel, tehát szerintem fiatal még hozzá. Adjál neki tejitalt addig. Bebe, Milupa, Milumil választhatsz.
2016. okt. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Adhatsz. Én 2,8%ast adnék. A tejital jobb lenne, de gondolom már nem szoktatod vissza.
2016. okt. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Inkabb tapszer, mint a nyers tehentej...
2016. okt. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
7%
3,5%-os inkább, kicsi még.
2016. okt. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
9 hónapos kora óta azt issza. Azért gondoltam hogy 2 hónapig adok neki boltit mert januárban ugyis lesz megint tej. Én tehéntej párti vagyok.
2016. okt. 24. 08:07
 6/30 anonim ***** válasza:
56%
Máshonnan nem tudtok szerezni tehéntejet? Az lenne a legtisztább. Boltiból a 3,5-3,6 %-ost venném, ha nincs más megoldás. Tápszert ha eddig nem kapott, akkor nem most kéne elkezdeni. Annál már a bolti tej is jobb.
2016. okt. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
69%
Ha mar 9! honaposan ennyire belevagtal, akkor nem ertem a dilemmad. Semmivel nem rosszabb a bolti tej, a tapszer. A legrosszabb alternativa a nyers tehentej volt. De kinek mi.
2016. okt. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Igen belevágtam. Nem szeretném más tehéntől hordani mert ebben bízom,nem jár a legelőre hogy ott mindent össze egyen s csak egy tehéntől kapja nincs össze keverve.

A másik higy 6 hónaposon vettek tőle vért s megcsináltuk ugyanazt az analízist mikor 1 éves volt és sokkal több kálcium ment a szervezetébe mint a mindenki pártolt tejportol.

A gyerekorvosunk is azt monta nyugott szivvel adjam neki s mellette kapja a vasat.

Nekünk mindegyik tejporral meggyűlt a bajunk,mindegyiktől szorulása volt, több félét próbáltunk.

Nem értem mért kell lenni Ennyire tehéntej ellenes, régen azt ittuk én is 1 hónapos korom óta és itt falunk rengetegen is azt iszá,mégis egészséges vagyok. Azért van most annyi allergiás,meg annyi betegség mert ezeket a természetes dolgokat tiltják de a sok mű sz**r lehet..

Köszönöm szépen a válaszokat,okosabb nem lettem.

2016. okt. 24. 08:46
 9/30 anonim ***** válasza:
87%
A bolti tej kevésbé zsíros, kevésbé fertőzésveszélyes, és pont ugyanannyira allergén a tejfehérje miatt, mint a bácsikás. Szóval nyugodtan adhatsz neki akármilyet, ha eddig nem volt baja a házi tejtől, hát a bolti dobozostól tutira nem lesz már.
2016. okt. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
54%
Nem lettel okosabb? Valoban nem, mert nem latod be, mekkora baromsagokat irsz.
2016. okt. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!