Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lelkiismeret furdalásom van...

Lelkiismeret furdalásom van amiért nem játszom a kislányommal. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kislányom tíz hónapos. Èn egésznap főzök, mosok, csinálom a dolgom nem érek rá vele játszani. Próbáltam már, hogy amikor alszik akkor főzök stb, de kb fél órákat alszik. Ti voltatok már így?
2016. okt. 24. 19:12
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
74%

Játsz vele, és foglalkozz kevesebbet a háztartással.


Ha csak ketten vagytok, senkit nem érdekel, hogy a mosatlan a mosogatóban áll egy napig. Ha van párod, segítsen be a háztartásba.


Nem kell minden nap felmosni sem.

2016. okt. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
83%

Egesz nap mi a banatot lehet haztartasi munkazni?

Foglalkozz a babaval. A net es egyeb megvar..

2016. okt. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
60%

Este szoktam több dolgot megcsinálni.

Reggel sokszor korábban kelek, mint ő, így van amit akkor és együtt porszívózunk. Főzés pedig abban a fél órában amíg alszik.

Szintén 10hós kicsivel.

2016. okt. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
29%
Igen, en is igy vagyok, csak van egy 3 evesem is.A fiammal meg jatszottam egy csomot, a lanyommal kb. 1,5-2 orat naponta.Egyszeruen nem jut tobb, es szar anyanak erzem magam.Kertes hazunk van, kutyank, mast se csinalok csak a hazimunkat+viszem hozom az oviba/bol a magyot, bevasarlas stb.Bocs, segiteni nem tudok, de egyutterzek!
2016. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
86%
Akik ilyet szoktak kérdezni, azok korábban nem dolgoztak? Akkor sem hiszem, hogy napközben csináltad a házimunkát. Én nem azért maradtam itthon a gyerekemmel, hogy házimunkázzak, ő meg nőjön, mint a gaz. Amíg itthon voltam vele, addig is este csináltam a házimunkát, mint ahogy szülés előtt, illetve mint miután visszamentem dolgozni. Nyilván néhány apróságot megcsináltam napközben is, de a nagy részét akkor, amikor a gyerek aludt, vagy az apjával volt.
2016. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
68%
Csinálj egyszerűbb kajákat, több napra. A főzéssel nagyon sok időt el lehet pepecselni, de nincs sok értelme. Én sokszor készítek a sütőben kaját, azt csak összedobom, be a lerbe és nem kell foglalkozni vele, játszhatunk közben. Vagy grillezek husit, mellé rizs, 2 napra megvan a kaja és nagyon hamar kész vagy. Tésztafélék ugyanígy. Vagy rendelek kaját, eszünk szendvicset. De sokszor nekem is felgyűl, mosogatás, porszívózás, felmosás, teregetés, vasalás... Sok idő el tud menni ezekre, tényleg. Próbálom alvásra időzíteni, vagy délutánra, mikor a férjem is itthon van fogallkozik addig vele. Meg persze az sem árt, ha valamennyit el tud játszani egyedül, pl vasalás közben magyarázok neki, énekelek, porszívózást szereti nézni. Míg a ruhákat hajtogatom odaülök mellé a játszószőnyegre, magyarázok.
2016. okt. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Amióta a párommal vagyok azóta főzök, azelőtt anyuékkal laktam.
2016. okt. 24. 19:26
 8/45 anonim ***** válasza:
40%
Rengeteg gyors recept van. Ha példaul pörit csinálsz, este a húst felkockázhatod előre vagy a hagymát is akár.
2016. okt. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
82%
Az én kisfiam sokszor nyűgös volt amíg ugyanezt csináltam. Csak az volt furcsa, hogy mikor a férjem is itthon van sosincs semmi baja. Visszavettem én is, azt mondtam nem érdekel a háztartás, haladok amennyire tudok, amivel nem végzek majd megcsinálom ha a férjem hazajön. Sokkal többet játszom a kisfiammal aki sokkal mosolygósabb, kiegyensúlyozottabb baba lett. És vicc de sokkal hamarabb is végzek 1-1 adott dologgal, mert miután játszottunk egy kicsit elvan egyedül is, nem kapaszkodik a lábamba, lefoglalja magát.
2016. okt. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
87%
Azt kéne tudatosítani magadban, hogy neked nem a házimunka a dolgod! Nem azért vagy gyeden, gyesen, hanem hogy a gyerekedet gondozd, neveld!
2016. okt. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!