Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem lehet leszoktatni...

Tényleg nem lehet leszoktatni a babákat az éjjel kelésről?

Figyelt kérdés
Kislányom minden éjjel ugyan azokban az időpontokban kel enni. Sokaktól hallottam, hogy akkor ha nem éhes is kel, mert ez egy szokás, berögződés. Igaz ez? Ha igaz, le is tudnám szoktatni róla?Pl.: csak cumit kap, vagy csak egy kis vizet. (Tápszeres) Van akinek sikerült, vagy ez nem igaz?

2016. okt. 25. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
14%

a babák biológiai órája 3 óra(evés, emésztés, alvás)

elvileg 4 óránál tovább aludnisem szabadna hagyni, míg kicsi


olyan 4 hónaposan kezdik kitolni, hogy 6-8 órát alszanak huzamban egy éjszaka alatt


a hajnali kelések után hagyják el fokozatosan az este 10 órásit és reggel 5 órási kelést és kitolódhat az alvás este 8-tól reggel 6-ig is.


átlagról írtam

2016. okt. 25. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem ez attol is fugg hogy mennyi idos, es babafuggo is...

Mindket gyerekemnel volt ilyen idoszak, de ok anyatejesek voltak, es szopizni keltek fel, ami max 10-15 perc volt, es bele is aludtak. Ahogy nottek, ez szep lassan elmult mindkettonel. Lanyom cumis volt, csak akkor kelt ha kiesetta szajabol, sajnos ez meg majdnem 3 evesen is igy volt... Kisfiam ujjszopos, miota nem szopizik egyszer sem kel ejszaka. Vagyis az utolso jo egy-ket honapban mar nem kelt mert a szopi csak megszokas volt neki mar. 16 hos mult mikor elvalasztotta magat.

2016. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Enyém 12 hónaposan magától leszokott. Semmit nem tettem.
2016. okt. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem megszokásból nem kelnek fel. Majd megérik arra, hogy kaja nélkül átaludja az éjjelt. Leszoktatáson akkor gondolkoznék, ha nem enne csak szórakozna a cumisüveggel majd bealudna mert akkor se megszokásból kelt fel, de megszokásból választhatja ezt visszaaltatásként.
2016. okt. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Ezt én is olvastam (Suttogó titkai), de szerintem nem így van. Én kisfiam is kb ugyanakkor kelt minden éjjel, szopizott, aztán aludt tovább. Szép lassan aztán kimaradt egy-egy kelés, végül végigaludta az éjszakát. Tuti nem megszokás volt, hanem éhség.
2016. okt. 25. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%
NEm mindegy mennyi idős. Ha az idegrendszere és a táplálkozása érett rá, és te is támogatod ebben, kor át fogja tudni aludni az éjszakát. Tápszerből eleve nem tud annyit enni, hogy ne éhezzen meg éjjel. Adj neki időt. Ajánlom a Békés álom könnyek nélkült.
2016. okt. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
így van életkor függő...4-5 hóskor alattnem érett az idegrendszer, nem lehet elvárni h visszaaludjon egyedül. felébred és segitséget igényel (cicit ringatást tejitalt stb). te is felébredz felnőttként csak te már tudod hogy aludj vissza...ha elmúlik 4-5 hós, akkor lehet alvástréningeket alkalmazni, vagy cumit adni, amivel megtanulhatja az önálló alvást. én 6 hónapos korában szoktattam át ciciről cumira, így az éjjeli 5-6 ébredésből 0-1 ébredés lett.
2016. okt. 26. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

4 és fél hónapos. Igen, mikor kel eszik is, aztán elalszik közben, vagy ha nem is rögtön, gagyarászik egy darabig, nevetgél (pelus csere miatt kipattan a szeme, azt nem tudom úgy csinálni, hogy ne keljen fel.) aztán cumit kap, nézelődik, és vagy itt az ágyon, vagy a saját ágyában elalszik, ha itt, akkor beteszem a helyére, akkor kinyitja a szemét, de alszik. Úgyhogy én sem gondolom, hogy megszokás, tényleg éhes.

Nem azért írtam, hogy akkora gond lenne a kelés, persze nyilván nekem is jobb lenne egybe aludni pl 8 órát, de kb 3x kel éjjel, olvastam itt durvábbat.

Köszi mindenkinek a választ. :)

2016. okt. 26. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!