Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap főztök a pici...

Minden nap főztök a pici mellett? Hogy utasítsam ezt vissza finoman?

Figyelt kérdés

A lányom 7 hónapos. Sosem volt sírós baba, de mindig volt mellette több segítségem, így heti 1-2 főzést simán megoldok. Pl. ma is megszállt a konyhatündér, háromfogásos ebédet főztem. De tegnap az ágyból sem volt kedvem kikelni, szóval pizzát rendeltem. Előtte egész nap vásárolgattunk a picivel és a barátnőimmel, közben éttermeztünk és kávézóban ettünk. Tehát elég változatos, hogy mikor hogy csinálom a dolgot.


Viszont megtudta a mamám, hogy nem szoktam főzni mindig és a fejébe vette, hogy akkor ő főz nekünk is minden nap... Én ezt nem szeretném, meg is akartam neki mondani, de anyukám azt mondta, hogy megsértődne és fogadjam el, maximum lefagyasztom, vagy odaadom a kutyáknak. De most komolyan azért keljen hajnalban a 60+os nagymamám, hogy kutyakaját főzzön?...


Nem szeretném megbántani, vitát sem szeretnék ebből, de nekünk ez felesleges lenne.


2016. okt. 26. 13:36
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
77%

Felnőtt (?) emberek néha olyan "problémákkal" küzdenek, hogy csodálkozom, hogy a gyakori nélkül hogy maradnának életben.


Nem, nem főzök minden nap.

2016. okt. 26. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
37%

Butus lennél nem elfogadni, én összetenném a két kezem ha nagyim élne és főzne ránk, nem kéne rendelgetni hétköznap.

Hétvégén én is megfőzök, de hétköznap teletálhoz hasonlót rendelek ami finom, de azért nem egy házikoszt.

Mamádnak ez nem teher, az ő korukba fontos hogy hasznosnak érezzék magukat, és érezzék hohy szükség van rájuk.

Szerintem mond meg hogy hétköznap mondjuk nagyon szívesen elfogadod, hétvégén meg főzőcskézhetsz míg férjed foglalkozik kicsivel.

2016. okt. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
78%

minden nap van főt étel. de nem főzők minden nap.

nekem a gyerekek nem ették meg a bébiételt igy nekik ennyi idősen már főzőcskésztem.


szerintem mond meg a mamádnak, hogy ne főzzön, ezen nem fog megsértődni.

2016. okt. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

De nem akarom elfogadni. Gyakran itthon sem vagyunk délben, mikor hoznák az ebédet és ebből régen is volt gond. Mikor gimis voltam még, akkor is ő főzött egy ideig, szóval tudom, milyen lenne. És ezt nem szeretném megint...


Mikor Szegedre költöztem egy időre az egyetem miatt és megtudta, hogy nem szoktam főzni (ugye egy egyetemistának van jobb dolga is...), akkor azt találta ki, hogy majd ő megfőz reggel gyorsan és tatával elhozzák az ebédet nekem (120 km kb az út, 1 óra alatt itt lettek volna). Azon is sértődés lett, hogy visszautasítottam.

2016. okt. 26. 13:49
 5/22 anonim ***** válasza:
64%
Állapodjatok meg,hogy mondjuk heti egyszer főz, te meg elfogadod. Barátnőm nagymamája heti egyszer főz rájuk. Igaz náluk két gyerek van, és belefér,hogy főzzön, de van,hogy ők is rendelnek. Megbeszélték a Nagyival (mármint a barátnőm nagyijával),hogy ha szeretné, heti egyszer főzzön. Így a Mami is azt érzi,hogy szükség van, a barátnőmék is jól járnak, mert hazait esznek. Utána meg lehet kicsit lódítani,hogy főzöl. Így megnyugszik.
2016. okt. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
20%

Húha milyen gondjaid vannak.

Akkor ne fogadd el, vagy fogadd el, és vidd el a rászorulóknak.

2016. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
44%

"heti 1-2 főzést simán megoldok"

"De tegnap az ágyból sem volt kedvem kikelni, szóval pizzát rendeltem. "

Én ilyennel nem dicsekednék. Pocsék feleség, anya vagy. A nagymamának látatlanban is igazat adok.

2016. okt. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
59%
Pizzát adsz egésznap a gyereknek?
2016. okt. 26. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
59%

Miért pocsék feleség és anya?

Mert van amikor nincs kedve felkelni? Mert nem főz minden nap?

2016. okt. 26. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
70%

Jaj, hagyjuk már az ősmutterséget, hogy máglyára való, aki nem főz mindennap. Nem minden anya kizárólag HTB, nem mindenkinek "csak" a gyerek a feladata.

Én pl. dolgozom az egy évesem mellett, így kb. heti 2-3-szor tudok főzni. Igaz, nem pizzát rendelek, de nem mondom,hogy nem sütök a Nagynak mondjuk mirelit sültkrumplit, vagy előrefagyasztott csirkemellet.

De szerencsére nálunk ez így jó. A gyerekeim kiegyensúlyozottak, és én is, mert nincs folyton késztetésem arra,hogy szuperanya akarjak lenni.

2016. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!