Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Hiperaktív" egy éves! Hogy...

"Hiperaktív" egy éves! Hogy ne legyek fáradt? És, hogy ne szégyelljem, amikor azt gondolom néha, hogy miért is akartam én ezt?

Figyelt kérdés

Kisebbik fiam 1 éves, a nagyobb, 5! A kicsiről tudni kell,hogy úgy hívjuk itthon,hogy "mérgezett egér". Feláll, még csak bútorokba kapaszkodva lépeget. De valami szörnyen aktív, menős baba. A játékok alig érdeklik, de minden más igen. Egy nap kb. 20-szor szedem ki a konyhai szemetesből, vagy a fürdőszobai wc-ből. A háztartás mellett besegítek a családi cégbe, és bár "játszok" vele, egész nap nem tudok a fenekébe lenni. Ráadásul nagyon rossz alvó. Éjszaka akár 3-4x is felkel. Most fogják ételallergiára vizsgálni. De már mi is próbáltunk mindent, átraktuk a kiságyat, volt,hogy vele aludtam, nem adtunk neki csak vizet éjjel, mert a doki mondta stb. Szóval nem is vagyunk eléggé kipihentek. Napközben sincs nagy alvás igénye, van,hogy kétszer 1 órával elintézi. Ami nekem a dolgaim befejezéséhez baromi kevés,pedig nem vagyok egy lassú típus. És ha szép, ha nem, mostanában egyre többször érzem,hogy elegem van. Hogy én ezt nem bírom. Nem bírok egész délelőtt menni utána, azt figyelni,hogy megeszi-e mondjuk a virágföldet, vagy,hogy hol akar olyan felállni, ahol egyáltalán nem tud (függönybe kapaszkodva) stb. Nem értem,hogy miért nem foglalja le semmilyen játék, pedig van egy jó pár. Főzni úgy tudok mellette,hogy 10-szer kell kezet mosni, mert múltkor is egy szempillantás alatt ott volt a sütőnél és ott akart fölállni, miközben sült benne a hús, tehát forró volt. A nagy sokkal nyugodtabb volt. Nem volt ő sem az a sarokban ülős típus, de felennnyit nem ment. Igyekszünk figyelni a ház biztonságára, de óhatatlan,hogy mondjuk tényleg nyitva marad a fürdő ajtó és már a wc kefét meg is találta. És amikor úgy érzem, fáradt vagyok, elegem van, akkor úgy elszégyellem magam. De akkor sem tudok felülkerekedni ezen az érzésen.

Volt már így valaki esetleg? Mi segített?


2016. okt. 29. 10:41
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
54%

Ha lehet akkor kérj segítséget. Heti 1-2 óra én idő.


Én sajnos csak 3 hetente tudok ilyet tartani de akkor egy egész hétvégén anyumnàl vagyunk...

Így ő kiunokázhatja magát, én pihenhetnek, fodrászhoz mehetek vagy vásárolni. Nagyon sokat számít. Úgy feltöltődök ilyenkor h kb 2 hétig kitart.

Bár az utolsó héten már türelmetlen vagyok de azt el lehet még viselni.

Kitartás!!!

14 hós turbó-törpe anyukája

2016. okt. 29. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
45%
Én is végigcsináltam ezt. Tényleg iszonyú leterhelő. Sajnos sok okosat nem tudok mondani. Még kicsi, remélem változni fog! Az én kis hiperaktívom most 4 éves. Mindenféle fejlesztésre járunk vele. Már lényegesen könnyebb vele, mint 1 évesen volt, de még így is zsibbasztó vele egy nap. Kitartás! Remélem nálatok megoldódik ez a helyzet!
2016. okt. 29. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
45%
A mi fiunk is ilyen volt. Nálunk 1 evesen a férjem volt vele otthon, de a fiunk már 7,5 hónaposan lepegetett kapaszkodva, így akkor már nem volt megállás. A fürdő ajtó zárva volt, a szemetes a mosogató alatti szekrényben, amit lehetett zárni. Virágaink nem voltak, mindent elpakoltunk, ami veszélyt jelenthetett rá, így nem kellett egész nap a fenekében lenni, bar a 120 negyzetmeteres ház egy jó nagy része be is látható, direkt így alakítottuk ki. Egész jól bírtuk. Egyszerűen bele kell rázódni. A sütőt mondjuk direkt fej magassagban építettük be, mert nagy félelmünk volt már a gyerekvállalás előtt is, hogy elégeti magát a mi vagy a vendég gyerekek. És egyébként ennek ellenére szépen megtanulta, hogy a wc-be nem mászunk bele, hogy a forró sütőt nem fogjuk meg (pl nagyszülőknél), hogy a virág földje nem ehető és így tovább, csak nem ilyen pici korban, amikor még úgyis csak ösztönből kipróbálnak mindent. A mi fiunk sem volt jó alvó, a férjem azzal oldotta meg, hogy hajnalban odaengedte közénk, így ébredés nélkül aludtunk reggelig, ő mondjuk egyszer evett is éjjel még, erről csak 15 honaposan szokott le, a negyedik tejitalt kipróbálva. De nálunk a nappali alvásánál sokat segített, ha sokat volt friss levegőn. Lefárasztotta magát, így tudott aludni és utána nem volt olyan nyűgös.
2016. okt. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az a baj,hogy túl sok nagyszülői segítség nincs. Anyukám egy éve halt meg, anyósom segít,ha tud, de még dolgozik. Apukám is segít, de ő a vezetője a családi cégnek, tehát még ő is aktív.

Tegnap pl. délelőtt egyáltalán nem aludt. Azt hittem megbolondulok. De közben álmos volt esett-kelt, úgy beütötte a fejét,hogy belilult, de akárhányszor elvittem aludni, nem aludt el. 1-kor dőlt ki.

Az a baj,hogy a Naggyal is kevesebbet tudok foglalkozni. Ma délelőtt pl. kérte,hogy apával együtt társasozzunk, természetes a kicsitől alig tudtunk, mert jött, szét akarta szedni a játékot, elvette a bábukat stb. Ilyenkor látom a Nagyon,hogy bár imádja a tesóját, haragszik rá. Persze, még csak 5 éves ő is.

Most próbálok dolgozni a gépen, de már 2-szer mászott ide és kapcsolta ki!

2016. okt. 29. 11:05
 5/28 A kérdező kommentje:

Nekünk is viszonylag jól belátható a ház, de azért ugye ott a "nagyobb" gyerek, aki néha még érthető módon elfelejti mondjuk becsukni rendesen a wc ajtót, vagy dolgozó szobáét. Sütőt csak ide tudtuk betervezni a konyha elrendezése miatt.

De ha nem sütő, akkor pl. lekapja a sütő alatt lévő tepsitároló tetejét. Belekapaszkodik a fogantyúba és kész. Viszont az meg,mivel fából van, nem könnyű. Valamelyik nap is lerántotta és ráesett a lábára. Volt sírás...! Oké,hogy a kukát elrakom, de minden nem tudok felpakolni másfél méterre. De mondom,ha nem is ezek,akkor belekapaszkodik a függönybe,hogy felálljon. Aztán jön az esés. Néha tényleg úgy érzem,hogy folyamatosan mennem kell utána. Csak ad 1: barom fárasztó, 2: kivitelezhetetlen. Van munkám, háztartásom, egy nagyobb fiam.

2016. okt. 29. 11:11
 6/28 anonim ***** válasza:
61%

Hűha!

Talán csináld a dolgod! Az pedig az, hogy a fenekében légy, amíg esik-kel, megtanul járni, megtanulja a szabályokat!

Nem a háztartás és a cég a dolgod, hanem a gyerek!

És mégis arra keresed a megoldást, hogy foglalkozhass kevesebbet vele?

2016. okt. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
83%
Nekem az a véleményem, hogy gyerek mellett pont annyi időt lehet munkával tölteni, amennyi időre megoldod a felügyeletét (bölcsi, bébiszitter, rokon, stb.). Az sem megoldás, hogy az alvásidejében dolgozol, mert akkor meg az összes házimunka az ébrenléti idejére esik, arról meg ne is beszéljünk, hogy neked is kellene valamikor aludni. Egy 1 évestől nem lehet elvárni, hogy csendben játszon a játékaival, amíg te dolgozol, vagy főzöl. Igenis azért vagy vele otthon, hogy vele foglalkozz és mászkálj utána. Ha dolgoznod kell, akkor meg kell oldani a felügyeletét arra az időre. A gyereked nem hiszem, hogy hiperaktív.
2016. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Úh! Kedves utolsó! Lehet,hogy furcsa, de nem kizárólag a gyerek a dolga egy anyának! Mert a ruha nem magától lesz tiszta, meg kerül be a szekrénybe, a családi étel sem magától repül az asztalra stb. Bár lehet, én csinálom rosszul,hogy a gyerek mellett próbálok főzni-mosni, alap rendet tartani.

A családi cégről pedig annyit,hogy nagyrész alvás időben és este csinálom, de talán ebből is lesz pénz arra,hogy mondjuk majd tovább tudjanak tanulni a gyerekeim.

Biztos jó lehet annak, aki egész nap, minden percben tud menni a gyerek után. Bár szerintem nem sokan tehetik meg.

2016. okt. 29. 11:21
 9/28 anonim ***** válasza:
73%
Miert nem veszel egy babakaramot? Lekerited a szoba felet, azt bababiztossa teszed es ott mehet a moka! A jatekokat folyamatosan csereled, hogy mindig legyen valami izgalmas. Teszel be neki hasznalati targyakat, amiket tud pakolni, pl.: beteszel egy adag muanyag eteltartot. Ha megunta, adsz neki egy halom nem hasznalt elektromos kutyut. Rissz- rossz telefont, radiot stb... Aztan adsz neki egy marek kanalat. Vagy ures flakonokat. Beteszel neki egy heliumos lufit, egy csomo parnat... Most ezek jutottak az eszembe. Ez az idoszak "sajnos" ilyen, nem akar o rosszat, csak felfedezi a vilagot. Kosd le a figyelmet! :)
2016. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Köszi 7-es! A hiperaktívat azért is tettem idézőjelbe. Én is remélem,hogy nem az, meg azt még ilyenkor véletlenül sem lehet megállapítani. Pusztán azt akartam kifejezni,hogy baromi aktív.

Pont azért csinálom a céges melót alvás időben,hogy legalább azzal nem vegyem tőle-tőlük az időt. De azért a háztartásnak van egy alap szintje, amit el kell végezni.

2016. okt. 29. 11:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!