Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik minden etetes utan...

Akik minden etetes utan sterilizaljak a baba uveget, azok a baba tanyerjat, kanaljat jatekait is minden nap sterilizaljak?

Figyelt kérdés

Csak azert kerdem,mert nemreg volt egy kerdes,es sokan azt irtak,hogy minden etetes utan.

En heti egyszer sterilizalok.minden etetes utan elmosom az uveget egybol,de nem sterilizalom folyton.

Szoval ha mas igen,az akkor minden dolgot amivel a baba kapcsolatba lep,napi szinten sterilizalja?

Miert kell az uveget minden etetes utan???mi baja lehet egy uvegnek,amit rendesen elmosnak?egyik gyerekemnek sem volt semmi baja a heti 1× sterilizalastol.

Nem vitat akarok inditani.mindenki ugy csinalja ahogy akarja.csak erdekel.


2016. okt. 31. 13:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Egy újszülöttnél nincs tányér és a csörgőket nem fogja meg, nem veszi a szájába szóval nem egy kategória7. Első babámnál hajlamos voltam túlaggódni mindent és igen, kb 2 hónapos koráig 2 sterilizálás között csak 1x evett belőle. A második babánkat várom, ennyire azért nem fogok sokszor.
2016. okt. 31. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Dehogyis. Első 2-3 hétben még anyatejes volt csqk,utána tápis. Cumisüveg rendes üveg volt amig ugyse tudta megmosni,azt elöblitettem,2 naponta mosogatógépben elmostam. Cumi részt átfőztem 1-2 hetente ( volt vagy 5 db).

4 hónaposan kapott műanyag cumisüveget,akkor meg már szqjqbq vettmindent amit ért,ha eszembe jutott bedobtam forró vízbe,amugy mosogatógép.

Most má 3 éves,semmi baja.

2016. okt. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Igen, és kanalát is, egyedül tányérját nem mert múltkor is elrepedt sajnos, de a kanál szilikon.

Játékoknak meg van egy fertőtlenítő spray ami 99%-ba megöli a bacikat és teljesen ehető azzal fújom le ha új, illetve leesik a földre.

Cumikat is naponta sterilizálom.

2016. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Tápszeres, anyatejesés üvegeket azért kell minden etetés után sterilizálni, mert a tejben olyan baktériumok vannak, amik egy felnőttet is komolyan meg betegítthetnek. Egy játékon egy csörgőn meg később egy kanálon vagy kis tányéron ezek nincsenek.
2016. okt. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Persze,En sem pici,par hetes babaknal tartom tulzasnak.a nagyobb,4-5-6 his babaknal,akik mar mindent a szajukba vesznek.

3 as valaszolo.

Nem felsz,hogy ezzel a tulzott ovatossaggal es fertotlenitessel inkabb artassz a gyereknek?hogy lesz igy immunrendszere?

Ennyi erovel tarthatnad egy steril szobaban is.....nem?vagy a levegot is fujkalod elotte seta kozben?

Ez nekem mar kicsit extrem.

Biztosan nem en rontom el,ha a 10eves gyerekem evente ketszer beteg.egyszer a hanyos fosos,egyszer egy enyhe natha kereteben.nem allergias semmire.

Vagy mondjuk a padlot is fujkalod orankent?

Nem ertem ezt.de nem is az en bajom,csak sok elso gyerekes anyukaban olyan lelkiismeret furdalast okoznak az ilyen anyukak.....

2016. okt. 31. 15:43
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia nekem 10 hós most a lányom, de már semmit nem sterilizálok, csak elmosogatom. Szerintem azóta hogy 4 hósan elkezdtem hozzátáplálni. Előtte a cumikat persze kifòztem meg fertőtlenítettem. Azóta csak párszor ha eszembe jut. De szerencsére nem volt még beteg egyszer sem. Amugyis mindent megrág meg felnyalja a padlót úgyhogy felesleges is fertőtleníteni szerintem.
2016. okt. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves vagy kérdező hogy aggódsz de jobb félni mint megijedni, igen is legyen steril egy 6 hónapos pici baba környezete, mindentől én se tudom megóvni persze mivel mindent gyűr a szájába, de amit tudok megteszek hogy ne tömjön olyan játékot a szájába amit előtte már 30-40 koszos kezű vásárló összetapizott, illetve mosson mindenki kezet aki hozzáér és ne puszilgassák a kezét az emberek.

Valamint valaki írta hogy a tejbe úgy elszaporodnak a baktériumok hogy muszáj sterilizálni, kb annyira mindegy hogy felakasztom a szárítóra vagy berakom egy dobozba, amit 5 percig melegítek a mikróba. Kb 1 mozdulattal több az egyik mint a másik.

Nem ettől lesz gyengébb immunrendszere, ráér rengeteg bacival találkozni az életbe.

2016. okt. 31. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kezdetektől tápszeres volt mindkét fiam. Az első 3 hónapban egyszer fertőtlenítettem, este a cumisüvegeket meg a cumikat is. A nap többi részében csak elmostam etetés után mosószeres vízzel. Egyiknek sem lett soha semmi baja. Én úgy gondolom, hogy valamennyi "kosz" igenis kell. És a legtöbb betegséget "kivülről" szedik össze. Tehát mondjuk a nagyobb tesó hazahozza az oviból, vagy elmentek vásárolni stb.

Annyi nyilván alap volt,hogy a kezünket fertőtlenítettük amikor hazajöttünk valahonnan, vagy kivittem a szemetet, meg pelenkacsere után.

2016. nov. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!