Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert van az, hogy az 1...

Miert van az, hogy az 1 evesem 1 nappali alvasbol 2 kulonallo nappali alvasra valtott?

Figyelt kérdés

Eddig ugy aludt, hogy deltol 2ig.

2 napja atallt arra, hogy reggel 7kor felkel majd delelott 10 korul elalszik. Utana pedig delutan 3kor is alszik egyet, aztan este meson fekszik.


2016. okt. 31. 21:04
 1/3 Antusné T.Henrietta válasza:
Biztos bezavar a téli időszak neki, sokkal fáradékonyabbak vagyunk mi is felnőttek, máskor világosodik, sötétedik és ez összezavarja őket. Az én kisfiam 3 éves és pici korától nagyon rossz alvó nagyon nehezen állt be az alvási rend nála. Szerintem nem baj hogy most kétszer alszik, inkább ha lehet a 3 óra helyett próbáld picit korábbra rakni a második alvást (persze ha a picikéd ehhez hozzájárül:) ) és akkor nem lesz gond az esti alvással sem, és lehet hogy pár nap vagy 1-2 hét alatt le is szokik a délelőtti alvásról, ez lehet egy őszi fáradékonyság, szerintem a lényeg hogy próbálj a korábbi stabil szokásaitokhoz ésszerű keretek között ragaszkodni, hogy a délelőtti alvás miatt ne csússzon a többi, és akkor nincs azzal gond ha a picikéd beiktat egy plusz pihenőt :)
2016. okt. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a kicsik alvásával kapcsolatban egy fix dolog van - mindig változik :)

nem kell töprengeni - vannak gyerekek, akiknek nem nagy az alvásigényük.

jelenleg a gyerek nálam pont 3 órával több alvást igényel, pedig ő 3,5 éves én meg 38 vagyok.

(pl. ha ovi van, akkor azt a +3 órát az oviban letudja, és együtt fekszünk, együtt kelünk, 7végén, oviszünetben meg elalszik kicsit korábban, kel kicsit később, mint én, és nem is fáradt)


mindig változik, és nem igaz, hogy olyan sok alvásra van szükségük. pontosan tudják, h mennyire.


szóval ne töprengj, meg ne gondold azt, h nem alussza ki magát - ő sokkal ösztönösebb, mint a felnőttek.


csak idomulj a ritmusához, hagyd, hogy ő döntsön.


lesz másképp is, meg így se ... :)


amúgy, ha jól emlékszem, az enyém is pont így bealudt az ébredés után pár órával egy jó kis szunyára, meg ebéd után is tolt egy aluszkálást...


szóval szerintem jól érzi magát, a kétszer eggyel is :)


most akkor az van, 10-től 11-ig van időd egy gyors főzésre, és 3-tól 4-ig egy filmet vagy egy kis sziesztát (esetleg gyors teregetést és takarítást) meg tudsz ejteni :)

2016. okt. 31. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazatok van 😊 koszi az iranymutatast!
2016. nov. 1. 09:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!