Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen második keresztnevet...

Milyen második keresztnevet adnátok a gyermeketeknek a Szandra mellé?

Figyelt kérdés
Én a Liliánára gondoltam, de tippeket várok! Valami elegáns, kifinomult, tekintélyes nevet szeretnék :)
2016. okt. 31. 23:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Ami még tetszik:


Szandra Rubin

Szandra Jázmin

2016. nov. 1. 00:07
 2/15 anonim ***** válasza:
69%

Előre is bocsi, ezeket ne leszólásnak vedd, inkább érdeklődés képen kérdezem/mondom.

Miért akartok második keresztnevet adni neki? És miért pont "elegáns, kifinomult, tekintélyes" nevet? Ha ezzel valamit kompenzálni akartok a saját életetekben, azt nem biztos, hogy a gyereken kéne.

Egyébként a Szandra viszonylag hosszú név, egy rövidebb Nóra, vagy Léna jobban állna utána.

2016. nov. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
#2 vagyok: tartsátok szem előtt, hogy ezt a nevet elsősorban a gyereketek fogja használni, neki kell élnie vele, az ő szemszögét is vegyétek figyelembe.
2016. nov. 1. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
56%
Én mar alapból a Szandrát se adnám neki
2016. nov. 1. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
77%
Enellé a név mellé nem lehet olyat választani amitől az egész elegáns, kifinomult és tekintélyes lesz!
2016. nov. 1. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%

Miért nem lesz Alexandra?

Sokkal szebb is, meg "kifinomultabb" is :)

2016. nov. 1. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
82%
Semmit. Arra készülj fel, hogy 100 emberből 99 azt hiszi majd, Alexandra a gyerek.
2016. nov. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Semmit. Két keresztnév àlt. akkor van, ha nem tudnak dönteni, vagy emlék miatt, vagy ha valami miatt nem hangzik jól a vezeték ill a keresztnêv és beszúrnak mégegy nevet.
2016. nov. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%

Nekünk Alexandra Olívia lett.

Azért 2 névvel mert apa mindenáron Alexandrát akart én meg Olíviát. Igy kapott 2 nevet csak. A fiamnak us 2 nevet akartam Kristóf Kornél aztán apa abba már nem ment bele igy Kristóf maradt.

A 3. baba ha lány lesz mostmár 1 nevet kap a Karolát.

A fiú viszont 2 nevet kap. Azért mert apa kisirta a saját nevét és nekem meg tetszik a Peti. Tudom régi de nem érdekel. Az apja még régebbi Imre.

2016. nov. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Szerintem is felesleges 2. keresztnev. Anyumnak ketto volt,de folyton kavaras volt vele. Foleg azert,mert a vezetekneve es a keresztnevei is eleg gyakoriak,es nem egyszer fordult elo,hogy pl orvosnal amikor szolitottak,az elso keresztnevet mondtak be. Igen am,de o erre azt hitte,nem is rola van szo,hiszen ot soha az eletben nem hivtak azon a neven,es mint emlitettem eleg gyakori,tehat azt hitte,masrol van szo.

A hivatalos papirjai szinten 3 verzioban voltak meg. Vegul ugy dontott,hogy megvaltoztatja a nevet,es az elsot kitoroltette.

Ezektol eltekintve is,minek kell masodik nev? Senki nem fogja Szandra Liliananak szolitani,hanem csak egyszeruen Szandranak.

2016. nov. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!