Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érezte úgy valaki, hogy...

Érezte úgy valaki, hogy hiányzik a régi, baba előtti élete? és a várt öröm helyett csak szomorúság van.

Figyelt kérdés
Tervezett baba, mindennel jobban erre vagytam. Megkaptam, elsore, gyonyoru egeszseges kisbaba. Megis 4 honapja azt erzem, hogy lehet nekem ez nem valo, nem tudtam mivel jar (pedig konnyu eset, jo baba), hianyzik a regi eletem NAGYON es sosem kapom mar vissza. Kozben meg buntudatom van, hogy ilyeneket gondolok, es tudom, hogy baromi onzo es szemet dolog, es igyekszem csak belul megelni ezt, hogy o kicsit se erezze, hogy nem olyan boldogsaggal tolt el a babazas, mint hittem. Ez normalis? Mas is van igy? Bennem a hiba? Vagy masok tenyleg felhitlenul boldogan babaznak?

2016. nov. 1. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%
Orulj a babadnak! Az ido repul.
2016. nov. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Depresszio. Idovel jobb lesz. Nyugi.
2016. nov. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szülés utáni depi.

Természetes jelenség, de nem mindenkinél jön elő, van egy csomó cikk erről, a részletekre nem emlékszem.

2016. nov. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Ezt a kerdest elolvasva, megalltam egy picit es elgondolkoztam.... Van egy 3 evesem es egy 11 honaposom... Haaaat nem mondom hogy nem hianyzik a regi eletem. :-)

Van hogy eszembe jut, hogy milyen volt anno, miket csinaltam. Sot, az is eszembe szokott jutni, hogy mennyivel konnyebb volt egy gyerkoccel. :-D

Ez nem azt jelenti, hogy nem imadnam a picit ugyanugy mint a nagyot. Ez csupan teny, hogy sokkal szabadabb es egyszerubb az elet gyerek nelkul.

Nem feltetlen jelent szerintem depressziot, legalabbis en nem erzem magam annak.


Hozza fogsz szokni az uj eletedhez es lassan el fog mulni a vagy a regi irant.

Elvezd a picukadat, mert hidd el, olyan gyorsan felnonek. :-)

2016. nov. 1. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan ezt éltem át én is. Én elmentem pszichológushoz, egy pár alkalom beszélgetés segített és helyretett. És ahogy egyre nagyobb lesz egyre jobb lesz, a kisfiúnk 21 hónapos és imádok vele lenni. Én visszamentem dolgozni, ő bölcsibe, nagyon szereti és én is örülök hogy néha felnőtt lehetek és nem csak anya. Nekem ez kellett hogy helyre zökkenjek. De most hogy egyre nagyobb, már mond sok mindent, lehet vele együtt játszani, épít, rajzol, stb. kezdtem el azt érezni, hogy innenstől lenne jó itthon lenni még vagy 3-4 évet vele. Próbálj meg néha "gyerekmentes órákat" lopni magadnak, amikor olyat csinálsz amire vágysz. Akár egyedül bevásárolni, vagy elmenni edzeni vagy amit szerettél csinálni. Vagy csak vigye el sétálni egyet apuka vagy a nagymama és addig nézz meg otthon egy filmet, olvass egy könyvet vagy bármi ami kikapcsol. Hidd el sokat fog segíteni. És ha van segítséged, nagyszülő, akkor nyugodtan vigye el egy-egy délutánra, (persze ezt ugye csak akkor ha nem anyatejes). Hidd el napról napra, hónapról hónapra könnyebb lesz. Én már ott tartok, hogy várjuk, hogy összejöjjön a kistesó, pedig pontosan emlékszem még az első 1 évre ami nekem nagyon nehéz volt, de szeretném még egyszer hogy pici babám legyen. :) És hidd el az új életed sokkal sokkal jobb, mint a gyerkőc előtti, ahogy nőnek egyre több és több boldogságot adnak neked. Hidd el így lesz, kitartás. Beszéld meg pároddal is ezt a dolgot, hátha tud segíteni neked, ha más nem azzal hogy meghallgat és megérti miért vagy néha szomorú. De a pszichológus lenne a legjobb kezdeti segítség. Hajrá, fel a fejjel. :)
2016. nov. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
En is igy ereztem magam. Porgos eletem volt, sokat utaztunk, buli a csajokkal stb...most, van egy 6 honapos kislanyom es megbolondulok a negy fal kozt neha! Egyre rosszabbul ereztem magam, faradt voltam es elegem volt az egeszbol. Felkerestem egy pszihologust, aki sokat segit! Nekem is hianyzik a regi eletem, pedig mi is akartuk mar a picit.
2016. nov. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Koszonom szepen! Kicsit megnyugtato, hogy mas is erez igy...en is azt hiszem az ido fog talan segiteni, nagyon remelem!

A pszichologus mit mondott nektek, ami segitett atlendulni? en is jarok, de nem erzem, hogy olyan sokat segitene :/

2016. nov. 2. 09:23
 8/14 anonim ***** válasza:
74%
Szules utani depresszio! Kezeltesd! Pszichologus,vagy pszichiater segitsegevel! Mert ez nem normalis.
2016. nov. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez életszakaszváltás, ezt èled át. Bele fogsz jönni! Nekem fogalmam sincs már mit csináltam a gyerekek előtt😁😜
2016. nov. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nekem az segitett hogy ott ki tudtam magam sirni, otthon probalkoztam erosnek mutatni magam, de igy is lattak hogy valami nem stimmel velm. Valaki adnak gyogyszert is. De ne erre keszulj! :) Amiota jarok toleransabb vagyok, de nem pikk pakk 1 "kezeles" utan. :/ Mint irtak, ez egy eletszakas valtas, minden uj, minden mas es nem konnyu (ki hogy birkozik meg vele)
2016. nov. 9. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!