Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tíz hónapos kislányom 7120...

Tíz hónapos kislányom 7120 gramm és 67 cm. Ez baj?

Figyelt kérdés
2950 grammal és 52 cm-el született.
2016. nov. 2. 10:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha egészséges akkor nincs baj. Tömni, húzni nem tudod. Az én fiam 2,5 éves 12kg 85cm és 3850g-al született 50cm-rel. Olyan amilyen, én is alacsony vagyok és vékony.
2016. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Picike, mind súlyra, mind hosszra, de ha az orvos szerint rendben van, akkor nem aggódnék. Igen kicsinek is született, feltételezem, ti szülők sem vagytok nagyok.
2016. nov. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Alacsony a súlya, de egyelőre mint alsó határon lévő gyerek, teljesen belefér. Ha hosszabb távon így marad, és nem gyarapszik, nem nő, akkor tovább kell lépni, hátha valami gond van az emésztésével.


Célszerű lenne kajanaplót vezetni (ha eddig nem tetted meg), hogy mennyit, mikor, mit eszik. Ezt amúgy mindenkinek kéne csinálnia. És ha még friss, akkor összegyűjteni, hogy melyik kaja hogy és mikor lett bevezetve.


/// Sajnos gyerekorvoshoz sokszor 2-3 éves lemaradó (egyébként ránézésre egészségesnek tűnő) gyerekek kerülnek, és az anyukák már nem emlékeznek semmire, hogy mi volt korábban. Aztán lehet totózni, hogy vajon gluténérzékeny, keveset eszik, fertőzése van vagy mi a baj, esetleg tényleg csak genetika. ///

2016. nov. 2. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!