Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszer elkészítése? Miért így?

Tápszer elkészítése? Miért így?

Figyelt kérdés

Miért kell ki mérni x vizet utána bele tápszert, felrázni és a maradok vizet hozzá, újból felrázni és kész...


Nem ugyan az h egyszerre a kellő víz mennyiség pl 150ml abba az 5 kanál tápszer, fel rázni vagy kanállal megkeverni és már kész is...



2016. nov. 18. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
32%

Azért, amiért a pudingot is először kevés tejjel kevered el.


De ezt komolyan magyaràzni kell? Nem sokat főzhetsz.

2016. nov. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

felrázni pont nem szabad..

keverni kell, különben buborékok lesznek benne, ami hasfájást okoz


én úgy szoktam, hogy egyik cumisüvegbe kimérem a vizet

másikba a tápszert

a tápszerhez adok kb egy decit a kimértből

elkverem kanállal

és hozzáöntöm a többi vizet és megint elkeverem


ez a maximális oldódás miatt kell, hogy ne maradjon az alján tápszer, sűrűbben, azaz kevesebb vízzel jobban vegyül

2016. nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Lehet, hogy mindegyik tápszerél más...de én most kimentem a konyhába és megnéztem dobozon a leírást. A Beba Ha Pro 1-nél az összes vizet "elegyíteni" kell a tápszerrel és egy kép van ahol mutatja a cumisüveget ahogy összerázza....akkor most hogy is van ez?? Én eddig pl. a 120 mili vizet megmelegítettem, bele a 4 adagolókanál, összeráztam, majd vártam egy kicsit, hogy a bubik "eltűnjenek". Akkor én 5 hónapja rosszul csinálom mert a dobozon leírtaknak megfelelően csináltam? Most komolyan kérdezem?
2016. nov. 18. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
belül is bubis lesz..
2016. nov. 18. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

a milumilen speciel keverés van.

hihetetlen, hogy rázós kép van fent akárhol is

2016. nov. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Ezt a milumil elkèszítèsènek leírásában találtam:


"A tápszer elkészítése


1. Moss kezet és fertőtlenítsd a cumisüveget és a cumit, illetve az itatópoharat és egy kanalat forrásban lévő vízben.

2. Forrald fel a megfelelő mennyiségű vizet, majd hűtsd le kb. 40°C-ra.

3. Öntsd a felforralt és lehűtött víz 2/3-át a cumisüvegbe.

4. Kizárólag a dobozban található adagolókanalat használd! A mérésnél mindig simítsd le késsel az adagolókanálban lévő tápszerport.

5. A fertőtlenített cumisüvegbe vagy itatópohárba mérd ki a tápszerport (az adagolási táblázat szerint) és forgatva rázd óvatosan össze (kb. 10 másodpercig).

6. Öntsd hozzá a maradék vizet, zárd le a cumisüveget, majd óvatosan rázd össze újra. Itatópohár esetén tedd a tápszerport az itatópohárba, kevés vízzel keverd csomómentesre, majd öntsd hozzá a maradék vizet, és jól keverd el.

7. Ellenőrizd a tápszeroldat hőmérsékletét (kb. 37°C)."


Ennek tènyleg írja hogy először csak a 2/3-át kell megcsinálni, de itt is rázást ír.

2016. nov. 18. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
61%
Előző vagyok csak az itatópohárnál ír keverést.
2016. nov. 18. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

En se szorakozok ilyenekkel.

Kimerem a vizet,belekanalazom a tapszert,osszekeverem aztan picit razom.

Amugy is varni kell ezzel a tapszerrel,hogy surusodjon.

Soha nem volt ebbol problema.

2016. nov. 19. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát h őszinte legyek én is úgy csinálom h az egész kimért vízbe teszem a x mennyiségű tápszert. Kanállal össze keverem hogy tényleg ne legyen buborékos és kész.

A babám ahogy felkel egyből szinte ordít h ő éhes... Szóval sietnem kell h éjjel pl ne keltse fel a nagyobbikat. :)

Kb 5 hónapja csinálom így, eddig baj még nem volt belőle..


Csak tényleg nem értettem a miért-jét hogy úgy kell csinálni...

2016. nov. 19. 08:02
 10/10 anonim ***** válasza:
A teljes adag vízbe teszem a port. Mondjuk én a pudingot is ki tudom keverni egy menetben.
2016. nov. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!