Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első napok otthon a babával?

Az első napok otthon a babával?

Figyelt kérdés
Elmesélnétek, hogy nálatok milyenek voltak az első napok/hetek a babával. Mit evett, mennyit és hol aludt, hogyan foglalkoztatok vele, mivolt a napirend? Ilyesmikre lennék kíváncsi.
2016. nov. 20. 07:49
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

Kaotikusak.

Párnaposnál, hetesnél nincs napirend. Naiv gondolat.

2016. nov. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Harmonikusan,kicsit stresszesen:) Zsúfoltan egy kicsit..

19.én született meg. Ugye karácsony,szilveszter,akkor tejfakasztó.. Gondolhatod..Persze őt nem vittük sehova és mi sem mentünk sehova de jöttek látogatók.

Amúgy minden szuper volt. Így utólag belegondolva semmi nehézség nem volt. (Akkor minden nehéznek tünt):)

Anyatejet evett és tápszert. (Kevéske volt a tejem)

A kiságyában aludt többnyire de volt ringatónk abban is szusszant néha.

Hogyan foglalkoztam vele? Hát... Nem dobáltam a fel s le:) Elláttam. Beszéltem hozzá,énekeltem,ringattam.. Egy picikével nagyon többet nem lehet..

Napirend? Az nem volt még. Max esti fürdés,az biztos, volt,hogy este fürdetünk :D ennyi volt a napirend :)

Úgy érzem sok időm volt mellette. Sokat aludt,nem volt hasfájós,jól evett, nem volt bukós sem stb..

2016. nov. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%

Jó volt. 19 kor fürdettük és aludt. Éjjel 3 órànként kelt enni,aztàn aludt kb reggel 7-8 ig. Napközben 2-4 órànként cicizett.

Nem tudom mennyit evett. De rengeteget. A kisàgyàban aludt az első perctől. Kb 5-10 perceket volt fent elalvàs előtt, akkor beszéltem hozzà simogattam és el is aludt.Fürdés előtt úgy ébresztettem, hogy kijöjjön 19re a fürdés evés.

2016. nov. 20. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Szopi, fejes, potlas, sterilizalas, ringatas, szoptatos tea fozes, majd elorol ugyanez 8 hetig, ejjel nappal. Nehez
2016. nov. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Csúnya lesz leírni de borzasztó és nehéz, nem volt egy idilli állapot.

Nem indult be a tejem, hasfájós volt már ekkor, 1 héten aludtam összesen 6 órát, és állandóan itt kellett valakinek lebzselni főleg nagyszülőknek amitől még stresszesebb lettem. Férjem se azért vette ki a szülési szabit hogy a nagyikat kelljen bámulnia, és meg se foghassa a fiát. Evésre nem emlékszek, rendeltünk/hoztak, épp ha volt időnk.

Első tanácsom hogy ne a rokonokhoz alkalmazkodjatok, persze mindenki be lesz zsongva de ne tegyék tönkre nektek is az első időket mikor össze kell szoknotok. Miután mi megállj parancsoltunk ennek eltüntek a viharfelhők , pedig hozzáteszem nagyon szeretjük a szüleinket de nagyon sok volt ez hirtelen.

2016. nov. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Akkor én írok biztatót is :) Hazajöttünk, a babánk egy álombaba volt, evett aludt, ha felvolt nézelődött, éjszaka kb 2-3 nap kelt, onnan átaludta az éjszakát. Soha életemben nem voltam olyan kipihent, mint az első pár hónapban :)
2016. nov. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Visszagondolva elég jó volt. Nem akart szopizni így azzal szenvedtünk, aztán jött a tápszer és szépen aludt 3-4 órát. 3 hétig bölcsőben aludt, aztán kiságyba mai napig, 15 hónapos. Este 7 körül volt fürdés. Ez egy idő után kitolódott, most fél9kor van. Az első időkben ami mindig fix volt, az esti fürdés, a délutáni séta, és olyan 4 hónapos koráig 3 óránként evett. Ezután egy ideig 4 óránként. Voltak nehéz esték, volt hasfájás,ezt 3 hónaposan nőtte ki, mint átlag a hasfájós babák. Volt hogy csak az apja tudta megnyugtatni. Összeségében visszagondolva nem volt nehéz. :) olyan 2 hónapig csak a beszéd éneklés amit lehet vele foglalkozni a babusgatáson kívül. Onnantól már érdekelte pl egy csörgő.
2016. nov. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2 gyerek, mind a kettő hasonló menetrend (ráadásul friss az élmény, 6 hetes a pici). Anyatejes, kb 3 óránként eszik a kezdetektől, 3 hetes koráig egyszer kelt enni, de azóta átalussza az éjszakát. Egyfajta rugalmas napirendünk már van :)
2016. nov. 20. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Semmi napirend nem volt, de én erre is számítottam. Evett, nézelődött, fájt a hasa, sírt, aludt... semmi rendszer nem volt. Mikor aludt, akkor gyorsan zuhanyoztam, sterilizáltam, fejtem stb. A háztartásnál annyit csináltam, hogy minden nap felporszívóztam és felmostam, ebédet rendeltünk.

Az első pár hét avval telt, hogy az igényeit kielégítsem. Kb a 6. héttől már voltak fix etetési időpontok, onnantól kezdve könnyebb volt, lehetett tervezni.

2016. nov. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!