Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most mit tegyek? Kinek van...

Most mit tegyek? Kinek van igaza? Egyesek szerint hagyjam sírni, mások szerint nem. Hogyan szoktassam le az állandó ölben levésről?

Figyelt kérdés
7hetes a kislányom,és elég sírós rossz alvó és hasfájós. Majdnem egész nap ölben van,mert ha nem veszem fel fulladásig ordít. Akár hova teszem sehol nem jó,csinálhatok vele akár mit az sem jó. Ez viszont már nagyon fárasztó,és teljesen kivagyok. Van aki azt mondja hogy már elkapattuk,és hozzászokott hogy felveszem. Mások szerint egy ilyen pici babát még nem lehet elkapatni.
2010. ápr. 29. 18:42
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Nem lehet elkapatni bizony!Ez a módszer teljesen babafüggő. Az enyémet 3 órát is hagyhattam volna szenvedni,akkor is üvöltött volna. Amellett hogy megfájdul az anyai szív még hangos is. Babakocsi vagy van baba szék, ami hintás ... ezeket megpróbálhatod esetleg.
2010. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hordozóban szoktam ringatni. Max 5-10percnél tovább sehol nincs el,ha megunja máris ordít.
2010. ápr. 29. 18:55
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
de bizony el lehet kapatni! És elég ehez pár nap is! A megoldás pedig csak az, hogy nem veszed fel, mert ahogy telnek a hetek, csak rosszabb lesz, ha nem teszel ellene.
2010. ápr. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%
én úgy csinálnám, hogy letenném az ágyunkra és melléfeküdnék (így is tettem, mert nekem is elfáradt a kezem, ha folyton cipelni kellett), majd egy idő után, ha már azt megszokta, akkor ici-pici időre magára hagynám, kimennék vizet inni, kikapcsolni a mosógépet, tehát rövid időre, és közben folyamatosan beszélnék hozzá. Utána visszafeküdnék mellé. Hasfájás ellen meg hasra kell fektetni, úgy tudom. Különben én is úgy tudom, hogy ilyen pici babát nem lehet elkapatni, mert nem tud még párhuzamot vonni aközött, ha sír és ha felveszed.
2010. ápr. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
56%

Ez természtes egy ekkorka babánál. 5-10 percnél tovább semmi nem köti le. Azonban, ha 10 percenként máshová teszed, mást csinálsz vele, akkor van esély, hogy elrepül az idő. Pl pihenőszék, játszószőnyeg, séta a lakásban, tornáztatás, mondókázás.

Nem is csoda, hogy sír, ha fáj a pocija pl, persze, hogy a közelségedre vágyik.

Ne aggódj, változni fog a helyzet. Egyre többet lesz el egyedül is, ahogy kitárul előtte a világ.


Kitartás és nyugodj meg, természetes, hogy szeret a babád ölben lenni.


Az enyém pl egy időben csak ringatva aludt el. Mindenki mondta, hogy örökké így marad, soha nem fog egyedül elaludni, stb stb. Most 8 hós lesz és megint elalszik a kiságyban.


Kérdésedre válaszolva pedig szórakoztatni kell a babát, akár 10 percenként mással. Nem feltétlen kell ölben lennie a különböző tevékenységekhez.

2010. ápr. 29. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%

Az én fiam is ilyen volt hasfájós volt és rossz alvó és állandóan ölben volt.

Nem lehet lekapatni, ahogy nőtt és lemúlt a hasfájás és elkezdte felfedezni a világot egyre kevésbé igényelte az ölben létet.

Hidd el elmúlik ez a korszak is bár tudom nehéz :((

15 hónapos kisfiú anyukája

2010. ápr. 29. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
75%

Szia.

Én a Ranscburg-féle elvet követem. Eszerint egy ilyen kicsi még nem hisztizik. nekem is ilyen volt a lányom, aztán ahogy érdeklik már más dolgok is majd jobban elmarad.Lányom most 5 hós és egész jól elvan egyedül míg főzök, mosok stb... Én is beszélek hozzá közben...

nekem nem lett volna szívem sírni hagyni és hergelte is magát közben.

2010. ápr. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
56%

7 hetesen bizony nem lehet elkapatni. Annak oka van, ha sír, hiszen ő még másképp nem tud jelezni. Éhes, álmos, unatkozik, vagy csak a közelségedre vágyik.

Ha fáj a hasa, akkor kipróbálhatsz különböző szereket. Ha most használsz valamit, akkor valószínűleg nem jött be, próbálj másikat. Poci masszázs. A babakocsizás jó ötlet, a fiam jókat aludt benne, én pedig kicsit kimozdultam legalább. 1-1,5 órákat kocsizunk, főleg, hogy itt a jó idő.

Már lehet vele játszani, énekelgess neki. Találj egy olyan hangot, legyen az akár a porszívó, hajszárító, amire megnyugszik. Ha alszik, akkor sem kell lábujjhegyen járni, az én fiam pl. a múltkor a betonkeverő, majd a dekopírfűrész mellett aludt el, de a kutyaugatást is szereti.

Ha sír, tedd a ti ágyatokra, feküdj mellé, simogasd, babusgasd, beszélj hozzá, érezze, hogy ott vagy.

A fiamnak volt egy időszaka az elején, mikor csak úgy aludt, ha rajtam feküdt hason. Hát baromi kényelmes volt éjszaka, gondolhatod. :D

Kitartás, olyan gyorsan elmegy ez az idő...

Az én fiam már 7 hónapos, épp a napokban beszéltük apával, hogy nemrég hoztuk haza és nemsokára a gyertyát fújjuk az első tortáján.


J.

2010. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
65%
Utolsó vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy nekem meg mindenki azt mondta, hogy ne altassam a mi ágyunkba, mert nem fog a kiságyában aludni. 3 hónapos koráig velünk aludt, aztán egyik este betettem a kiságyába, fel sem kelt reggelig. Azóta ott alszik, csak reggel veszem magunkhoz, mikor már ébren vagyunk, de még lustizunk egy kicsit.
2010. ápr. 29. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
58%

én is fokozatosan csinálnám, mint a 19 03-as hozzászóló.

Főleg ha fáj a hasa, ringatni kell, nyomkodd felfelé a lábait a hasához, hogy kijöjjenek a pukimanók, még pár hét és jobb lesz!!

2010. ápr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!