Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti tesztek valamit a gyerek...

Ti tesztek valamit a gyerek kék-zöld foltjaira?

Figyelt kérdés

Van valami, ami segíthet gyorsabban a zúzódások, ütődések gyógyulásában?


Kislányom járni tanul és kb. úgy néz ki, mint akit rendszeresen elpüfölnek, pedig még csak a házban gyakorol és minden gyerekbiztos.

Tegnap a habtapin sikerült úgy elhasalnia, hogy pont egy játékra érkezett, amitől kicsattant az ajka és lett egy jó kis vörös csík az arcán (az nem vérzett), ami mára színjátszós.

Arcára aloével kentem (szájára semmit) .


Ti mivel szoktátok? Tipp?


2016. nov. 23. 19:37
 1/10 anonim ***** válasza:
nem
2016. nov. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem, dehogy, tök fölösleges szerintem! :) Nekem kisfiam van, pár hete tud fölállni, lépeget a bútorok mellet, ő is zakózik nagyokat. Egy pillanat alatt bekékül neki, de 1-2 nap alatt el is múlik, sokkal gyorsabban, mint a felnőtteknek. Én annyit tapasztaltam talán, hogy ha az ütést gyorsan leborogatom hideg vizes ronggyal, nem kékül be úgy. Meg persze csillapítja a fájdalmat is.


Az Aloe szerintem nem gyorsítja a haematóma felszívódását, fölösleges.

2016. nov. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Épp az a bajom, hogy neki nem múlik gyorsan. Egy-egy folt hetekig virít.
2016. nov. 23. 19:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem, úgyis folyamatosan lesznek újak :D
2016. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem
2016. nov. 23. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kívülről nem lehet kezelni.
2016. nov. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

nekem lassan 2,5 éves a fiam és ha kenném neki a foltjait akkor kb 1éves kora óta bokától derékig csupa kence lenne éjjel nappal :)

a foltokkal nem csinálok semmit, nem nyílt seb, nem fertőzödik el, ha csúnya, bedagad max egy kicsit borogatom neki, bár eddig nem nagyon hagyta. ha sebes lesz akkor a kisebbekre "gyógypuszit" adok, a nagyobbakra ragtapasz ha olyan.

2016. nov. 23. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor a helyedben dokihoz vinném vagy kezelném otthon( hàtrànya nincs a kezelésnek,nem is àrtalmas)

Nekem kb 25 évesen derült ki, hogy kötőszöveti gyengeségem van, addig mindenki csak vonogatta a vállàt, hogy pff mitől lehet az,hogy olyan durva foltjaim vannak, mint akibe izomból belerúgtak boxoltak de nem emlékeztem rà mikor szereztem. Na meg a vérvétel helye kb tenyérnyi lila folt hetekig,mint aki naponta lövi magàt. Annyitól belilult a kezem, ha valaki picit megszorìtotta vagy csak megbökött, hogy figyeljek. Akkor lett nagyon durva amikor megszületett a fiam, nyàron nem tudtam rövidnaciban vagy szoknyàban lenni az utcàn,mert konkrétan megàllìtottak vadidegenek, hogy ki vert meg és tudnak e segìteni. Mindez azért,mert az akkor 1,5 éves fiam néha engem hasznàlt màszókànak és ahol megnyomott ott az nagyon belilult. Na itt lett elegem.

Nagynehezen talàltam egy dokit akinek ez eszébe jutott. 1 hónapig 2000mg c vitamin, plusz sziliciumot kellett szednem.

Ledöbbentő volt a különbség. 1 hét utàn làtvànyosan megszabadultam a foltoktól. :-)


Azóta is ügyelek rà, hogy erősìtsem a kötőszöveteket,mert àllìtólag idősebb korban még rosszabb.


C vitamint adhatsz neki, az nem àrt nagy dózisban sem. Szilicium a zablisztben nagyon sok van,annyi elég is ha hetente 2x kap valami zabliszteset vagy épp zabtejet. Meg a tejsavó is jó. Pl a pennybe lehet 2 féle ìzű tejsavó italt kapni. Nagyon finom.

Ezek közül egyik sem àrt,viszont rettentő sokat hasznàl.

2016. nov. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

Felnőttként magamon a fekete nadálytő tinktúrára esküszöm (én is könnyen "foltosodom"), az minden foltot pikk-pakk elmulaszt, de az kifejezetten ellenjavallott gyereknél.

Árnika krémről írnak még, elvileg mehet gyereknek is, kérdés, hogy ilyen picinek is (megkérdezem a gyógyszertárban).

C vitamint kap, zabtejet elvétve, tejsavót még nem (tejet sem).

Orvos egyébként az egyik legutóbbi harci sérülését látta (20-as méretű folt, középen púppal a hátán - fogalmam sincs hogy szerezte, nagy sírás nem volt), arra jegelésen kívül mást nem mondott.

2016. nov. 23. 21:13
 10/10 anonim ***** válasza:

Szivesen :-) Igen az a baj,hogy ezzel nem foglalkoznak. Pedig ne adj isten de egy balesetnél,ami komolyabb nagyobb baj os lehet belőle hogy az érfalak is gyengébbek.


Tejsavót elviekben sajnos nem adhatsz úgy,hogy nem kap tejet. Főleg ha allergia miatt,mert abban is van laktóz is meg tejfehérje is :-(

2016. nov. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!