Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy birjatok azt, hogy a...

Ti hogy birjatok azt, hogy a ti sajat bioritmusotok allandoan felborul? Hogy ossze vissza alszotok?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy csak velem van ilyen, de az egy eves lanyom ossze vissza alszik.

Atlagban este 8tol reggel 8ig alszik, de ez mindig borul. Vagy a foga miatt, vagy hogy ejjel kesobben fekszik es akkor mar reggel is borul minden, mindig van valami.

Igen am de ez ram is kihat, es mar kezdek elegge szenvedni tole. Ejszaka a foga miatt van, hogy 5-8x megriad felsir aztan alszik is tovabb. Ez tok jo, mert legalabb nem kell hozza felkelni es fenn lenni orakat ejjel, mint sok mas babanal.

De ez hogy ejjel 8x megriadok en is a sirasara es mar nem tudok ugy visszaaludni hat ez iszonyat erzes.

Ez a ketto a bajom. Hogy az esti lefektetes nem mindig ugyanugy tortenik igy en sem tudom a sajat bioritmusom szerint aludni. Most pl annyira megborult az enyem is, hogy ejjel egykor meg nezek k8 a fejembol reggel meg 10-11ig alszom es a ferjem veszi at reggel a babat.

Emiatt a biritmus megborulas es ejszakai akar 8x magamhoz teres miatt napkozben faradt vagyok, ideges ingerult turelmetlen zaklatott faj a hatam a gyomrom hanyingerem van stb.

Ez normalis ? Masnak is vannak ilyen erzesei? Vagy ez mar a kronikus kimerultseg?


2016. nov. 24. 10:54
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Ja es ez honapok ota megy, kisebb nagyobb szunetekkel mert van amikro jol alszik. De a fogai a szepa szorongas ami epphogy elmult es tartott 3 honapig vagy a betegsegek mind felboritjak a napi ritmust.


Nagyon szenvedek mar tole es neha ezt hiszem en vagyok a gyenge aki nem is valo anyanak. Ilyenkor ugy orulnek ha napi 4-5 ora alvassal beernem.

De ez hogy nem tudok egy ejszakat egybefuggoen vegigaludni....

Tudom mas anyuka 2 eves koraig 2 oranal tobbet nem aludt egybe stb.

2016. nov. 24. 10:57
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Leírtad, ahogy érzem magam. A megoldást én sem tudom. De már a sírás jön már rám néha. Önsajnálatnak hívom, de érzem, hogy valahol jogos is, nem hiszti, amit érzek.
2016. nov. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
3 évig 4 műszakban dolgoztam, megedzett 😸
2016. nov. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
0%
Én még csak várom a babát,de én is évekig 3 műszakban dolgoztam,eleinte borzalmas volt,aztán beleedződtem,remélem a babával is így lesz ☺
2016. nov. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3as: ennek ehhez semmi köze. Sürgősségi eü-ben én sem unatkoztam. De ott tudod hol a vége, mikor leszel szabad, számolni tudsz vele, hogy ha hazamentél, pihenhetsz. Speciel most lutri, hogy 10 percet fogok aludni vagy 4 órát, stb. És szabi sincs.
2016. nov. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
45%
Az én kisfiam is sokszor felsír éjjel, aztán visszaalszik, ilyenkor sokáig én is ébren forgolódtam. Aztán hallottam, hogy a citromfű tea nyugtat, könnyebb tőle aludni. Azóta minden este lefekvés előtt fél órával iszok egy csészével, s jobban alszok tőle éjszaka. Próbáld ki, hátha neked is segít!
2016. nov. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Hát én is sz@rul viselem. De szerintem ez tök normális.


Va aki jobban bírja az alváshiányt, meg az összevissza alvást, van aki nem. Pl én nem bírom, a férjem meg tök jól el van így.


Az is sz@r érzés, hogy amúgy van egy jó alvó, nem sírós, rendes gyerekem, én meg mégis kivagyok. Mert nálunk is az van amit írsz, hogy nem kel fel éjjel, csak felriad és alszik tovább, max nyöszörög és fészkelődik, de nyilván felébredek rá. Nekem is van, hogy aludhatnék 8-ig mert a gyerek is alszik addig, de hajnali 5 kor már pislogok, mert éppen akkor fordult a gyerek egyik oldaláról a másikra. :-D

Napközben meg mikor alszik, akkor nem tudok vele aludni, mert mire kikapcsolnám az agyam (30-40 perc) addigra úgyis felébred vagy fészkelődik.


Nem tudom mi a megoldás. Talán az, hogy ha már rá tudod bízni másra, apa, nagyszülők, akkor el kell húzni egy egy hétvégén két napra aludni.

2016. nov. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló problémákkal a magnézium segített. Kezdd el szedni, hátha neked is beválik.
2016. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Uuu akkod ez korszakos problema ezek szerint. Megmondom felve irtam ki a kerdest, mert mar a nagyim is es a ferjem is letolt hogy ugyan mar hisz alszol, csak megebredsz a gyerekre neha, de osszessegeben 9 orat vagy agyban.

En meg ugy ereztem mint akit foldbe dongoltek, nem hittem el hogy nem erzi at senki milyen erzes ez.

A kozspesen rossz napokon 11 orat is agyban vagyok, igen, mert a lanyom alt annyit alszik, de amig o nagyjabol at is alussza az ejszakat es nsm kel fel csak felsir, addig en 8x magamhoz terek. A legrosszabb erzes amikor a melyalmombol kiragadva felriadok de ugy hogy kabe azonnal a sirogorcs kerulget. Aztan utana mar nincs mely alom fazisom mert mindig azt varom mikor kelek fel ismet. Felek beleorulok ebbe 😕

Egy gyerekpzichologus azt mondta hogy 2 eves kor korul fog ugy aludni mint egy felnott, vagy hogy az is lehet a baj, hogy az eber alom es a mely alom szakaszunk el van tolodva mert en kesobb fekszem nyilvan mint a lanyom egy oraval. Es ez pont azt eredmenyezi, hogy az en mely alom szakaszomban ebred vagy sir fel o.

Azt hittem en vagyok a gyenge aki csak nyavalyog hogy hiabab vagyok 9 orakat agyban de 3 orat sem toltok egybefuggo alvassal 😑😕

Szedek magneziumot, eleg sokat orvosi rendelvenyre, szedek fel multivitamint. Volt hogy szedtem nervenpflege bogyot, meg ittam citromfuvet is, de az elalvasi nehezsegeken nem segitett. Ha meg viszontnavy nehezen alomba merultem es a lanyom felkeltett akkor olyan rosszul ereztem magam a bevitt altato bogyotol mert ugye az altato is ugy ervenyesul ha az ember jol kialussza tole magat. A sok mikro ebredeshez csak plusz szenvedest okoz..

Az a valaszolo aki azt gondolja, hogy a tobb muszakos munkarend megedzette es meg csak babat var. Nem akarlak elkeseriteni, de brutal lesz.

Es en meg a velem egyet erto hozzaszolok az egy eves koruli gyermek alvasarol beszelunk amikor is nem kel 2 orankent enni, hanem neha neha kel fel de nagy atlagba alszik ejjel. Es meg igy is kinszenvedes a felriadas visszaalvas korforgasa.

De ami rad var a szuletes utan arra nem lehet felkeszulni (persze van itt is az egy szazalek aki zokszo nelkul fenn van 35 orat 1 ora alvassal es meg se kottyan)

En dolgoztam valtott muszakban, 12 ora nappal 2 napi majd egybol ejszaka 12 ora 2 napig, majd reggel haza alvas aztan ejszaka otthon vagyok es minden kezdodik elorol, megis kutya fule a gyerek miatti alvaszavar es ejszakazay ahhoz kepest.

Ebbe amugy normal ember kabe akinek nincsenek anyai hormonjai hosszuta on belehalna. De mi birjuk csak nagyon nehez.

2016. nov. 24. 13:10
 10/14 A kérdező kommentje:

Es igen az altalanos munkahelyi faradtsag es az anyai ejszakazas es koros kialvatlansag kozott az a kulonbseg, hogy amig dolgozol tudod nagyon jol, higy haza megyek es alszom eddig es eddig. Es a tobb muszakos munkarendben is alszol ket melo kozott minimum 6 orat egybefuggoen. Es itt az egybefuggo a kulcsszo.

Az elejen amikor pici csecsemo volt a lanyom, en volt hogy 12 orat aludtam egy nap. Igen am, de ugy hogy 1-2 oras reszletekben. Borzalmas volt pedig az ossz oraszamom amit alvassal toltottem meg volt a 12 ora. De szakaszokban. Es szerintem ez nagyon karos es rossz erzes.

2016. nov. 24. 13:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!