Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg rosszul csináljuk...

Tényleg rosszul csináljuk ezeket a baba körül? Hogy kellene?

Figyelt kérdés

3 hetes a kislányunk.

A szüleink és a nagyszüleink tényleg rengeteget segítenek, pedig nem sírós a picink, meg nem is az a fajta, hogy semmit nem lehet mellette csinálni. De ettől függetlenül sokat vannak itt anyuék és ez nem zavar.

Viszont anya szerint nem jó, hogy éjszaka magunk közé vesszük. Nem kel fel sokszor, egyszer szokott, olyan 4-5 körül és olyankor általában odafektetjük magunk közé és akkor simán alszik 9-ig.

Nem én fürdetem. A teljes esti program (fürdetés-etetés-altatás) a barátomé, kb mióta megszületett a kicsi. Nem tudom, miért, de így alakult és bevált. De anya szerint ez így nem jó, mert "nem szokik hozzám a gyerek"...

Ha kocsival megyek kettesben a babával, akkor nem hátra teszem, hanem előre, magam mellé. Így jobbnak érzem, a légzsák az ki van kapcsolva ott és ő is lát engem, én is őt. Ez szerintetek baj?


20 éves vagyok, sosem volt még baba a közelemben, szóval nem igazán tudom, hogy tényleg rosszul csináljuk-e, vagy csak anyáék túlozzák el.


Köszönöm előre is! :)


2016. nov. 26. 09:56
 1/8 anonim ***** válasza:
91%
Mindent úgy csináltok ahogy nektek jó. A baba majd ahhoz alkalmazkodik,ny7godtan mond meg anyukádnak,hogy köszönöd a tanácsait,de nektek ez bevált. A baba attól nem dog tőled "elszokni" mert apuka fürdeti este. Sőt ha egész nap veled van a kicsi,akkor ilyenkor jut idős magadra és kell,hogy legyen "apaidő" is.
2016. nov. 26. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
8%

A magatok kozt altatas veszelyes - rafekhetsz, bolcsohalal kockazat, nem beszelve arrol, hogy raszokik es majd szenvedtek a leszoktatassal.


Az, hogy ki furdeti az a maganugyetek.


Az, hogy magad mellett van vezeteskor, na azzal konkretan eletveszelybe sodrod, mert balesetkor az anyosulesen van a legtobb halalos serules. Ez legalis egyaltalan ?

2016. nov. 26. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Kikapcsolt légzsáknál menetiránynak háttal legális. Igaz nem a legbiztonságosabb,de legális.
2016. nov. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
44%

Szerintem semm jo ha koztetek alszik. Sok ok miatt, de ha ti bevallaljatok es tudtok ra figyelni, akkor a ti dolgotok.


A furdetes megintcsak a ti dolgotok. Szerintem pl szuper, hogy apa furdet, hiszen egy anyatejes babaval mas dolgot ugyse nagyon tud csinalni( valljuk be a pelenkazas a szukseges rossz, az etetes jatek furdes a moka resze:-) ) Es ettol nem fog elszokni toled...jesszus, hogy lehet ilyet kitalalni.


Kocsiban meg veletlenul se tedd elore. Veszelyesebb, mint hatul. Ha sir meg tudsz allni. De pl ha melletted van akkor nagyobb a veszelye annak is hogy odanyulsz, ra figyelsz es nem az utra... Kesz a baleset.

2016. nov. 26. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
47%
Anyukád miért szól bele? Jó hogy már nem dobd el a Pamperst és pelenkázd textillel, mert ő is úgy csinálta!
2016. nov. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekemnél azt csináltam (csinálom), hogy az éjszakai szopizás után már mellém kerültek aludni. A kicsi 9 hónapos, nála ugye még most is így van. A nagy meg 9 éves, jelentem, már nagyon régóta végigalussza az éjszakát a saját szobájában, a saját ágyában :D Bár, ma reggel 7-kor, amikor felébredt, befeküdt közénk ő is, de az tök jó volt :D

Majd ha már elhagyja a babád az éjjeli szopizást, akkor nem fog úgyse közétek kerülni éjjel, úgyhogy ezzel szerintem semmi gond.

Azzal sincs gond, hogy apuka fürdet, altat, nálunk is a férjem az altatómágus, sokkal jobban csinálja, mint én, mert én türelmetlen vagyok sajnos. Azért én is el tudom altatni, csak nem olyan ügyesen. A fürdetést mi ilyen pici korban közösen csináltuk, aztán 3-4 hónapos korától velem fürdik, beülök vele a zuhanyzóba és lemosdatom pikk-pakk, aztán még bújunk picit a melegben egymáshoz, aztán apja jön és kiviszi, megtörli, felöltözteti.

Ezt az autós dolgot nem tudom, 20 évesen, mikor még csak egy gyerekem volt, még azt se tudtam, eszi-e, vagy isszák a vezetést, kocsit meg aztán pláne nem tudtam volna még venni :D Most meg, hogy már ketten vannak, mindig hátul utaznak mindketten, a nagy tök jól elszórakoztatja a kicsit ilyenkor. Nem nagyon volt még olyan, hogy csak a kicsit vittem volna bárhova kocsival. Bár mi főleg busszal járunk, vagy gyalog.

De én kétlem, hogy baj lenne, ha elöl van, szabályos így, ha a légzsákot ki lehet kapcsolni. Ha tudsz mellette az útra is figyelni, biztos nem probléma, de mondom, sose utazott mellettem egyik sem, úgyhogy erről nincs tapasztalatom.

2016. nov. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%

szerintem mindent jól csinálsz!

a fürdetést dolgot nem értem miért is lenne baj? legalább van valami apás dolog is a dologban :)


a baba pedig jó helyen utazik elől, szabályosan!

2016. nov. 26. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


A köztetek alvásról kínos lesz leszoktatni.Minél hamarabb,annál kevésbé kínos.Ismerek olyan családot,ahol 11 éves korában,még a lányuk köztük aludt.(A kilesett szeretkezéseket élvezettel mesélte mindenkinek.)


Az apás fürdetés eszményi,hisz a gyermek kötődik édesapjához is.Pótolhatatlan kapcsolatot jelent mindhármótok közt.


A szülők azt hiszik,minden úgy jó,ahogy ők tették.Sajnos ez nem igaz!

2016. nov. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!