Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha néha eszik mogyorót a...

Baj, ha néha eszik mogyorót a majdnem 2 éves gyerekem?

Figyelt kérdés
Anyukám nagyon szereti a földimogyorót, nála mindig van. Kb másfél évesen kóstolta először és nagyon ízlik neki. Nálunk nem kap, mert amúgy se veszünk, de ott mindig addig kéri míg kap egy kicsit. A fulladásveszély miatt nem ajánlják? Mert attól én is tartok, figyelünk is, hogy nyugisan üljön, keveset, jól rágja meg... Vagy van más baj is a mogyoróval?
2016. nov. 26. 14:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
49%
Az allergia már kiderült volna. Ha jól meg tudja rágni, akkor eheti.
2016. nov. 26. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha allergiás lenne, akkor fokozatosan telítődik a szervezet, tehat sokaig eheti tunetmentesen a mogyorót aztan ha a szevezet eléri a tureshatart akkor lepnek fel allergiás tünetek, de altalaban az is fokozatosságal jelentkezik, tehat pl. a talpon vagy labfejen alakul ki először a duzzanat -es nem a torokban kezdodik, ahogyan a filmeken láthatjuk, heves fulladast kivált a...

De amugy egyaltalan nem olyan gyakori, szoval szetitem nem kell tulaggodni a dolgot es emiatt nem enni -az amugy nagyonis tápláló- mogyorot...

Ugyanolyan gyakorsaggal fordul elő a mandula es a kesudio allergia is, es azzal senki sem foglalkozik.

2016. nov. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%

én ismerek olyat aki még arra is allergiás lett ha a mogyoróbokor virágzásának ideje van. és totál idegrendszeri zavaros felnőtten is (állandóan izzad a tenyere)


én kivárnám a 3 éves kort vele, ami az ajánlás.minek kockáztassam az allergiát, annyit nem ér meg.

2016. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%

Ami virágzik az az amerikai mogyoró ami pedig allergizakhat az a földimogyoró.


A harom eves kornak ehhez semmi koze...

2016. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
49%
Utolsó a földi mogyoró és az amerikai mogyoró ugyanaz.
2016. nov. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-os!

Bocsánat, totál igazad van! Csak ez a vacak telefon allandoan felulbiralja amit irni szeretnek...


Igen.


Szoval a mogyoró (Európai mogyoró) ami Itthon virágzik, es a földimogyoró azaz az amerikai mogyoró az ami allergizal!

2016. nov. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kedves előző: a kérdésre egyébként nem írtam még reagálást, de hadd jelezzek egy apróságot én is: szerintem te a törökmogyoróra gondolsz, nem? ;)


Én 4 éves kor előtt nagyon nem javaslok semmiféle mogyorót... Nem feltétlen olyan fejlett a rágása, nyelőcsöve a 4 év alattiak átlagának, az izmok se feltétlenül, hogy megbízhatóan nem megy légcsőre egy mogyoró darab, és ugyebár elég ha csupán egyszer légcsőre megy, baj lehet belőle...


Ezen kívül ha történetesen allergiás a mogyoróra, életveszélyes tünetei vannak... Jobb nem kísérletezni evvel 4 éves kor előtt...

2016. nov. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es,

A torok mogyoró az egy fa amely itthon nem honos. Az Európai mogyoró cserje ami itthon vadon is megtalálható. Termésük egyebkent hasonlit egymásra - hiszen mogyoró mindketto. Ez az ami itthon virágzik.


Az amerikai mogyoró ami allergizalhat, ami valójában NEM IS MOGYORO, hanem hüvelyes noveny es a bab es a szója rokonsága.


Semmi keppen nem fosztanam meg a gyermekeimet a csonthéjas gyümölcsök es akar a földimogyoró elvezetetol sem azon túlmenően, hogy mennyire értékes táplálékok!

2016. nov. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Oké, lehet h mégse a törökmogyira gondoltál, csak felvetés volt. De ebben mindenképp egyet értünk, én is így tudom:


"Az amerikai mogyoró [...] valójában NEM IS MOGYORO, hanem hüvelyes noveny es a bab es a szója rokonsága. "


Azonban véleményem tehát az, hogy 4 éves korig, az általam említett okokból kockázatosnak tartok bármiféle csonthéjast adni egy gyereknek.

2016. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
....és hozzáteszem: semmiféle olyat, ami darabosan törik, és kemény ételféleség (a csokoládé evvel szemben könnyen olvad a nyáltól, tehát puhul). A hüvelyesek egy része oké, mivel úgy sem fogyasztható a többségük nyersen, tehát főzéstől puhulnak; míg a "hüvelyes" mogyit nem főzzük, legfeljebb pirítjuk, az sajnos így kemény marad.
2016. nov. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!