Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leesett a köldökcsonk, pár...

Leesett a köldökcsonk, pár napig csak kevés váladék volt, de már két napja minden tisztábatevésnél alvadt vér van a kis köldökénél, rosszul csináltam valamit?

Figyelt kérdés

Víz nem éri azóta sem, és minden peluscserénél alkoholos fültisztítóval tisztítom.

Ez meddig normális? Volt aki így járt?

Holnap jön a doktornő.


2016. nov. 27. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem csináltál semmit rosszul, ez ilyen.
2016. nov. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az alvadt vért most ne áztasd ki és csak hintőporozd, akkor szépen megszárad és az is leesik majd onnan.
2016. nov. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem csináltál semmit rosszul, de nehogy hintőporozd! Ugyanúgy csináld tovább a tisztítást alkohollal mint eddig ha 1 hét múlva sem "jön rendbe" vagy közben mentek dokihoz mutasd meg neki nehogy rosszul záródjon le és később gond legyen. Nekem a 2. gyerkőcnél volt így de 1-2 nap alatt szépen letisztult.
2016. nov. 27. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az orvos is megtiltotta a hintőporozást.

Köszönöm a válaszokat, megnyugodtam kicsit.

Holnap jön a doki mindenképp megmutatom neki.

2016. nov. 27. 13:13
 5/10 anonim ***** válasza:

Lemaradtam valamiről?

Eddig 3 gyerekkel hintőporoztunk, a kórházban is azt adtak hozzá.


Az alkohol meg persze fertőtlenít, de ha az odaszáradt alvadt vért minden alkalommal feláztatjuk, akkor épp újra nyílik a seb minden alkalommal, nem?


Nem kötözködni akarok, tényleg érdekel, most fog születni a negyedik.

2016. nov. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nekünk kórházban sem adtak hintőport, és mi sem vihettünk. Simán csak alkohollal kezeltük a kicsi köldökét, és itthon is ugyanígy kellett folytassuk.

A háziorvos sem írt fel, direkt rá kérdeztem, és azt mondta nem szabad.

2016. nov. 27. 14:43
 7/10 anonim ***** válasza:

Hát ezzel nem jutottunk előrébb.

A kérdés az, hogy MIÉRT? Vagy mi kárt okozna a hintőpor?

Az ugyanis leszárítja a csonkot és a körülötte levő részt.

Az alkohollal ha meg jó bőven rakja az ember, újra feláztatja minden egyes alkalommal.

Nekem még úgy mondták, hogy minden pelusozásnál kicsi hintőpor, illetve esténként fürdetés után egyszer alkohollal körbe törölni és aztán a hintőpor.


Na sebaj.

Ha megszültem rákérdezek a kórházban.

2016. nov. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mikor szülted az utolsót, de nekem már 5 éve sem engedték az első gyerkőcnél, pont azt mondta a doki, hogy az éppen hogy nem segít a leszárításban, sőt ha nem záródott be rendesen még bele is mehet és fertőzheti. Hát nem tudom, a lényeg a sima alkohol szárító hatása megtette hatását és mindegyiknél szépen leesett a csonk.
2016. nov. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

4,5 éves a legkisebb.

Emlékeim szerint nem beterítettük, hanem csak úgy enyhén köbeszórtuk.


És soha nem volt semmi gond. Az egyiknek emlékszem hogy nagyon sokára esett csak le, több mint két hetes volt már...


Kíváncsi leszek, majd a szülésznőt megkérdezem. Csak tartanánk már ott...

2016. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5-7-9 vagyok, megszültem közben.

Még a szülszobán rákérdeztem erre, mondta a szülésznő, hogy ő úgy tudja, nem kaphatóak a jó minőségű hintőporok már, mint régebben, és talán ezértnem javasolják.


Ennek ellenére a kórházban ugyanúgy alkohol+hintőporral csinálták a csecsemősök. Mondták is, hogy amíg bent vagyunk, addig ők csinálják a köldökápolást.


Amúgy a gyerekorvostól kapott receptcsomag része is a hintőpor az alkohol mellett.


Ma 5 napos, és le is esett acsonk, nagyon szép alatta, szóval ezt a fejezetet pár nap alatt le is zárjuk.


Lehet hogy nem "menő" a hintőpor ma már, de hogy kárt okozna, azt kizártnak tartom.

2016. dec. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!