Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a 3 és fél hetes babám 5...

Ha a 3 és fél hetes babám 5 napja nem kakil, de hallani a belei kutyorgását és sokat pukizik, lehet székrekedése?

Figyelt kérdés
Légyszí olyan válaszoljon aki ért hozzá. A védőnőm szerint mivel anyatejes, ez normális lehet, előfordulhat hogy ennyire hasznosítja a tejet. Pisis pelus sok van, sokat szopizik es fejlodik is szepen. Viszont sokszor erőlködik mintha kakilnia kéne, és néha sír is közben. Kamillateát próbáltam de nem volt hatása. Próbálkozzak a lázmérővel vagy kúppal, vagy várjak még? Köszi a segítséget! Úgy sajnálom szegényt :(

2016. dec. 2. 20:26
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Én hagynám
2016. dec. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Ha erolkodik , én kis kuppal segítenék. Egyik ismerősöm babujának beontést kellett adni , mert a védonore hallgatott. Kuppal kakilt 5honapig a kisfiam , kb 6naponza megkupoztam. Nem szokott hozzá! De ne hagyd h szenvedjen.
2016. dec. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem kérdezd meg a gyerekorvosotokat.

Nem értek hozzá annyira én sem, de enyém meg nagyon sokat kakilt (szintén anyatejes), és akkor mondta az én védőnőm is, meg ismerősök is sokan, hogy mindkét véglet előfordul, olyan is van, aki heti egyszer kakil. Anyukám azt mondta, hogy a tesóm is heti 1 kakilós baba volt.

Az erőlködés miatt írtam, hogy azért kérdezd meg a gyerekorvost. Ha visszagondolok, első időszakban az én babám is erőlködött, volt, hogy sírt is picit, de ilyenkor kezdi megszokni a saját emésztését, ez sem biztos, hogy baj. De azért egy kérdést megér.

2016. dec. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha pukizik, jó kedvű, akkor nincs gond. Ha sokat nyüglődik akkor lehet esetleg arra következtetni, hogy szorulàsa van. Egyél olyat ami meghajt, pl szilvalé,abból a tejjel jut neki is. De ha a kamillatea nem hozott eredményt akkor tuti nincs baja. Nàlunk az fél napon belül mindig hatott.
2016. dec. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat! Ettem szilvalekvart, aszalt szilvat, aszalt barackot, ittam en is kammilateat. Nalam meghozta az eredmenyt :), de a babonal nem. Vedonot hivtam ma hogy meg mindig semmi, o ajanlotta a lazmerozest, es ha latom hogy hig tehat normalis a szeklet legkozelebb hagyjam, csak most megnyugtataskent csinaljam.
2016. dec. 2. 20:52
 6/10 anonim ***** válasza:
30%
Ha nagyon zavarja, segits rajta! Nekem anno a kislanyomnal kellett napi szinten elovenni a szelcsovet! Legjobb dolog amit kitalaltak a piciknek! Nem szokott hozza!!;)) mindig megkonnyebbult es jot aludtunk fel napos kinlodasok utan...:)
2016. dec. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
egyen többet, lehet eveset eszik
2016. dec. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia.Nekem a kisfiam nem tudott kakilni, AR tápszert kap, mert kevés a tejem és bukik is. A széklete nem volt kemény, puha állagú, segítséggel kakilt csak sokáig, ( szélcső) de erre rászokott. Kipróbáltuk a sokadik "csodaszert" és tényleg bevált. Laevolac "hashajtó", egyezer kapott egy héteg 5ml-t és láss csodát, jött a széklet magától, eleinte kicsit meghajtotta, aztan beállt neki, így egy hét után el is hagytuk. Ezt azért írom le, mert segíteni szeretnék, mi is sokat szenvedtünk emiatt, kipróbáltunk több tápszert is, és csak ez hozta meg az eredményt. Ennek 2 hete, azóta minden nap van "termék" a pelusba, pikk-pakk magától ügyesen :) 4 és fél hónapos, 7700 gramm :) Sok sikert!
2016. dec. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
...még annyival kiegészíteném, hogy fele-fele arányban kapja a tápszert és az anyatejet.Én úgy tudom csak anyatejes anyukáktól, hogy ott napi 2-3 széklet is szokott lenni. Az lehet h hasznosítja, de nem hiszem hogy kellemes lehet neki ha 3 napnál tovább semmi nem távozik, főleg ha erőlködik. Mi babánk is sokat erőlködött, ez azóta megszűnt és szépen pukizik is magától már. Nem "ragad" be a puki a széklet miatt.
2016. dec. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Itt jön be a teljes szülői tájékozatlanság, hogy valaki úgy vállal gyereket, hogy a gyakori kérdésen teljesen ismeretlen és akár rosszakaróktól fogad majd meg teljesen triviális kérdésekre tanácsokat. Ha helyes és felelősségteljes anyuka akarsz lenni akkor MERD megkérdezni a VÉDŐNŐT ugyanis pontosan az ilyen kérdésekért van, szakmailag pedig abszolút felkészült! Akár telefonon is kérdezheted olykor olykor. Nem zaklatás, különösen a pici korban míg egy éves sincs!!! Használd ha már az állam megadta ezt a tényleg jól működő intézményt, mint VÉDŐNŐ. Válaszolni fog, normálisan, ahogy kell. Ajánlom ezt minden felelősségteljes anyukának !!! Sok sikert.
2016. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!