Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pozitívumai és negatívu...

Milyen pozitívumai és negatívumai vannak annak, ha 6 hónapos kisfiamnak angolul mondókázok, mesét mesélek? Csak hozzám köti a nyelvet, az apja nem mondókázik vele angolul.

Figyelt kérdés

3 hónapos kora óta mondókázok vele angolul, de mindig csak meghatározott időben, mindig ugyanazokat. Most vettem három angol nyelvű könyvet, amiben egyszerű esti mesék vannak, de kicsit elbizonytalanodtam, nem-e teszek rosszat.


Jól beszélek angolul, de nem anyanyelvem, ezért a mondókán és a mesén kívül nem mernék mást neki mondani, nehogy rossz "csatornát" nyissak meg a gyerkőcnél, azaz például ne rögzüljön rosszul neki valami.


Valaki próbált már ilyen módszert? Köszi a válaszokat.



2016. dec. 7. 14:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
94%

Gyerekem egy időben minden nap nézte koreaiul a roboca poli-t. nem tud koreaiul. nem tanult belőle semmit.

a kocsiban, bárhova mentünk, mindig ugyanaz az angol nyelvű zene szólt az elmúlt 5 évben. anyanyelvi szinten nyilván. Nem tud angolul, nem tanult belőle semmit.


Szerintem teljesen felesleges, amit csinálsz.

A lényeg pont az interakción lenne, azon, hogy hozzá beszélsz, vagy rá reagálsz az adott idegen nyelven. ésnem csak élután 14-14:30 között, hanem következetesen mindig.

Én nem gondolnám, hogy ennek így bármi előnye, haszna lehetne.

2016. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
30%

Ajánlom a ketnyelvugyerek.hu oldalt, kifejezetten ezzel a témával foglalkozik. Az én babám még nem született meg, de már tájékozódtam a témában, szeretném a kezdetektől az angolhoz is szoktatni. Én fogok hozzá angolul is beszélni, pedig nekem is tanult nyelv, sosem voltam angol nyelvterületen, de jelenleg napi szinten használom.

Biztos lesznek, akik leszólnak ill. engem is lepontoznak, de szerintem nemhogy rosszat, hanem jót teszel vele. A linkelt honlapon részletesen le van írva miért is jó ez.

2016. dec. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem eloszor magyarul tanuljon meg rendesen...
2016. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
19%

Szerintem jó ötlet, de akkor már ne csak mondókázz, hanem beszélj is hozzá angolul. Ha viszont nagyon rosszul beszélsz angolul, akkor inkább hagyd, mondókákat a tévéből is hallhat angolul, illetve az iskolában 45 perc alatt megtanulja majd, amit te most hónapokon keresztül tanítgatsz neki, ahelyett hogy az anyanyelvével ismerkedne.


Én most kezdtem el a 22 hónaposomat németül tanítani, de én elég jól beszélek németül. Az nem baj, ha nem anyanyelvi szinten beszél vki, de azért egy felsőfok nem árt. Illetve nekem van egy módszerem: egy rókán keresztül beszélgetek vele, tehát nem én, hanem a róka beszél németül, így kevésbé keverem össze. A másik az, hogy én megvártam, amíg a magyart már keni-vágja, addig nemmertem behozni egy másik nyelvet. Mostmagyarul már mindent tud, plusz abban a korban van, amikor a legfogékonyabb az agya, így hatásosabb szerintem.

2016. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

A korai nyelvtanitasnak az a haszna, hogy olyan hangokat is kepes a gyerek elsajatitani, amit kesobb nem. Ha te anno nem sajatitottad el, nem tudod tovabb adni. A szavakat stb elfelejt(het)i, de ez melyen rogzul. Ha most rosszul, mert nem anyanyelvitol hallja, nem fogja tudni.

Én a helyedben neten keresnek rovid videokat, szinten mondoka, kis mese, es azokat hallgattatnam vele, kizarolag anyanyelvit. Igy raadasul annak a veszelye sem all fenn, hogy osszezavarod!

2016. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%
Nem biztos, hogy kárt okozol vele, de ennek így nincs értelme, mivel neked nem anyanyelved az angol. A beszédfejlödést tudod ezzel késleltetni, szerintem nem érdemes kockáutatni. Az apa angol anyanyelvű? Mert annak viszont lenne értelme, hogy ő csak angolul beszéljen a gyerekkel, illetve a gyerek előtt. Így lenne kétnyelvű.
2016. dec. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:

Még annyit fűznék hozzá, hogy én rengeteg angol nyelvű mesefilmet láttam, és gyerekként (5 éves korom környékétől) tudtam kommunikálni angol gyerekekkel (unokatestvérem vendégei voltak, így nálunk is voltak néha, de évente kb. 2-szer, de inkább 1-szer). Szüleim velem nem beszéltek angolul, mivel nem tudnak. Csak a mesékből szedtem a ttudásom anno, ezért is gondoltam, hogy valami értelme van ennek a módszernek. Illetve suliban nagyon könnyen ment az angol, emlékszem a "ráérzéseimre". De mások meglátása, tapasztalata is fontos nekem.


Köszi az eddigieket. 1-es, ezek szerint nem feltétlen magamból kell kiindulni: a mesék nem feltétlen érik el ezt a hatást mindenkinél. 2-es, :) köszi az oldalt, hasznos infó.

2016. dec. 7. 15:01
 8/22 A kérdező kommentje:
Angolul tanítok magyar nyelvet kezdőknek, emellett felsőfokúm van, és alsósoknak is tanítottam angolt 4 évig. Ettől függetlenül óvatos vagyok. Köszi az eddigieket.
2016. dec. 7. 15:05
 9/22 anonim ***** válasza:
44%

"Angolul tanítok magyar nyelvet kezdőknek, emellett felsőfokúm van, és alsósoknak is tanítottam angolt 4 évig. Ettől függetlenül óvatos vagyok"

ebben az esetben nem értem az óvatosságot. simán beszélhetnél vele állandóan angolul. annak biztosan van haszna.

(ismerősöm olasz-tanár, ő a kisfiával csak olaszul beszél, pedig magyar anyanyelvű).

2016. dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
32%
A te nyelvtudásoddal már lehet, hogy próbálkozhatnál ezzel, de akkor folyamatosan angolul kell hozzá beszélni, a másik szülőnek pedig magyarul. Nekünk is fontos a nyelvtudás, de mi úgy döntöttünk, hogy csak 3 éves korától fog nyelvet tanulni, német nyelvű oviban. Nem kétnyelvű lesz, de ilyen pici gyerek könnyen tanul idegen nyelvet és nem akarjuk bezavarni csecsemökorban, plusz a férjem nem anyanyelvű, nem ejti tökéletesen a német hangokat, néha nyelvtani hibát is ejt, neki is felsöfokúja van.
2016. dec. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!