Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos a kisfiam, és...

4 hónapos a kisfiam, és tegnap teszteltem pozitívat. Nagy valószínűséggel 13 hónap lesz közöttük. Van valakinek, akinek a gyerekei között ilyen kevés a korkülönbség? Mik a tapasztalatok? Félek, hogy nagyon nehéz lesz két kicsi gyerekkel.

Figyelt kérdés

2016. dec. 11. 17:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
80%
Barátnőmnél ekkora a korkülönbség a két legnagyobb fiú között és teljesen jól működött az egész. Most már nagyok és így visszanézve azt mondta, hogy nem volt vészes.
2016. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%
Én a gyerekek szemszögéből tudok nyilatkozni: nagyon-nagyon szerencsések lesznek! Legjobb barátok lesznek és nagyon erős a kötelék! Ha pedig ti szülők is fiatalok vagytok, akkor csodálatos évek állnak előttetek! És az évek alatt most arra is gondolok, hogyha majd 25 év körüliek lesznek a tesók, akkor is és addig is szuper lesz minden. (Meg nyilván utána is, csak én egyelőre eddig látok bele :) )
2016. dec. 11. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
19%

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.


Kösz :( Akkor érdekeljen csak, hogy az anyának milyen nehéz/könnyű lesz, a gyerekeket szarjuk le. Itt úgyis ez a módi. :(

2016. dec. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
55%

A nővérem és közetem 17 hónap a korkülönbség, és soha a büdös életben nem volt/lesz olyan ember, aki ennyire gyűlölne engem, mint ő. Puszta féltékenységből. Pedig anyuék ajándékkal érkeztek haza a kórházból, hogy azt a kisbaba hozta. Óvodásként ő kapta az új ruhákat, és örököltem. (Engem mondjuk sosem zavart, sőt, már akkor is azt gondoltam, ez milyen praktikus.) Kisiskolásként vele anyu óóóórákig gyakorolta a szépírást, velem nem. A nagyszülőknek sok volt a két kisgyerek, így jódarabig, csak a nővéremet vitték mindenhova. A kivételezett helyzetet fokozta, hogy minden kívánságát lesték, elkényeztették. És voilá az iskola után ki kellett dobni otthonról, mert nem akart elmenni dolgozni.

Ami tan hasznos is lehet, nem csak panaszkodás, az az, hogy édesanyámnak nagyon nehéz időszak volt a kisgyermekkorunk, hiszen két kicsivel nehéz volt abban az időben (pelenkamosás, tárcsás centrifuga, főzés minden nap). Időben ez manapság már könnyebb. De pl azzal sem számolt, hogy a második baba (én) hasfájós lesz, és naaaagyon nem akar aludni, főleg nem a kiságyában, és hogy a testvérféltékenység örökre megmarad. Mondjuk, ő sem így tervezte.

2016. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
61%

"A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.


Kösz :( Akkor érdekeljen csak, hogy az anyának milyen nehéz/könnyű lesz, a gyerekeket szarjuk le. Itt úgyis ez a módi. :("


Sajnálom, hogy kihagytad a szövegértést általánosban. Mint írta, a gyerekek szemszögéből nagyon jó lesz - legalábbis ezt tapasztalta kettes.

Mi lenne ha nem mártírkodnál?

Ez is egy információ, méghozzá elég hazsnos. Ezek szerint valószínű, hogy jól ki fognak jönni egymással és összetartóak lesznek. Vagy ez a szülőnek nem fontos? :D

Nyilván ez is szempont. Egyébként a kérdező ezen a tényen már nem tud változtatni, ahhoz előbb kellett volna gondolkodni a fogamzásgátlásról (feltéve ha nem így tervezte).

2016. dec. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
21%
Ez csak a nevelésen múlik. Egy pocsék anyának egy gyerek is sok, de egy normális szülő elbír 2 kicsivel is.
2016. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk 18 hónap van. Vannak nehez napok es vannak könnyű napok. En úgy veszem észre hogy közel vannak egymashoz mert nemsok van köztük. A nagy már nem irigy, sőt mióta a kicsi áll meg lépeget meg ül még jobban elvannak. Nehéz dolgok pl az éjszakai kelés, vagy az etetés ha egyedül lennél. Elindulni is 3x annyi idő. Szerintem nem rossz dolog. Mi közöttünk tesommal 2 ev van kicsi korunkba nagyon jól elvoltunk.

Meg most mar nagy fejjel. Volt egy hullámunk amikor nem beszéltünk.

A rokonom és a tesói közt több evek vannak. Elvannak de kiskorukban majdnem a legnagyobb nevelte a kicsiket persze ez az anya hibája mert egy büdös alkoholista volt de azóts se valami felhőtlen a testvéri viszony. Olyan hidegek egymással persze ez nem azt jelenti amiatt mert több ev van köztük.

2016. dec. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
54%

#2 #3 #5


Olyannyira nyilvánvalónak veszitek, hogy a két gyerek majd szeretni fogja egymást, meg örök barátok lesznek, hogy eszetekbe sem jut, hogy erre 50% esély van, és akár utálhatják is egymást. Nem azért lett lepontozva, mert a gyerek nem számít, hanem mert kijelentettétek, hogy márpedig ez így lesz, aztán meg görcsöltök, hogy miért pontozták le. Ne zavarjon, hogy ott van pl a #4es válaszoló, aki szintén kifejti, hogy ők a tesójával utalják egymást, de efelett meg átsiklottatok szépen.

2016. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
70%
másfél voltam, mikor a húgom született, utána pedig 12 és fél hónap múlva az öcsém. Néha csodálkozom, hogy anyu nem őrült meg :)
2016. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
47%
2: rohadtul nem biztos, mi sose voltunk jó testvérek.
2016. dec. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!