Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ma volt itt a védőnő és...

Ma volt itt a védőnő és megnézte most először a babám nuniját (7,5 hós) és azt mondta hogy össze van nőve a hüvelyénél. Mi a teendő ilyenkor?

Figyelt kérdés
Valóban igaz, én nem tudtam hogy ezt ennyire alaposan meg kell nézni, meg hogy esetleg tenni is kell ellene, mert ilyen lehetséges. Holnap megyünk dokihoz, de idegesít, kinek volt már így a babája? Tapasztalatok?

2016. dec. 12. 20:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezen csodálkozom, hogy a gyerekorvos nem vette észre. Minden vizsgálatnál illene meztelenre vetkőztetni a gyereket (főleg újszülöttet, csecsemőt) és alaposan átnézni. Pont ilyenért.

Gyermeknőgyógyászt keress fel ezzel és neki mutasd meg.

2016. dec. 12. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Hát a punit eddig a kórházi hazajövetelünk óta senki nem nézte meg. Csak rápillantás a popóra és ennyi. Nagyon fel vagyok hergelve!!!!!!!!!!!!!!!!!
2016. dec. 12. 20:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Upsz, ezt nálunk is elmondta a gyerekorvos, hogy minden alkalommal megnézi, mert összenőhet :(
2016. dec. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekorvosunk 1 éves koriág (ha státusz, ha nátha), mindig levetkőztette és minden létező testnyílásába benézett, teljesen végigvizsgálta a gyereket.


Báár, a nőgyógyászom mesélte, hogy egyszer napokig nem vették észre, hogy végbélnyílás nélkül született a gyerek. Ott azért már a neonatológus is marha alapos lehetett...

2016. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Kislányomnak volt. Háziorvos elküldött a gyereksebeszetre. Budapesten az Örs vezér terén sztkba voltunk. Fel fektették a vizsgálóágyra majd egy szikével elvágta a doki. Egy mozdulat volt az egész. Fájdalomcsillapító sem kellett hozza, mert egyáltalán nem érzékeny. Ne félj tőle. A lányom kb fel percig sírt, de nem a vágás miatt, hanem magától a helyzettől. Bátorítani szeretnélek, mert nagyobb macera elmenni az orvoshoz mint maga a beavatkozás.
2016. dec. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
24%
3 éves a lányom, "elfogyasztottunk" már 2 gyerekorvost és 4 védőnőt, soha nem nézte meg egyik sem a punciját. Szóval ez szerintem nem kirívó, hogy nem nézték. Amúgy egyik barátnőm gyerekénél volt, kb. ilyen korában, állítólag egész gyakori, gyorsan megoldották neki.
2016. dec. 13. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi csajok! Ma voltunk a dokinknál azt mondta, hogy ezt nem lehet kivédeni, sok kislánynál van ilyen és hogy kenjem neki Ovestin krémmel 10 napig, utána picit próbáljam óvatosan szétválasztani kicsikét mindig, ha nem javul 10 nap után, akkor sebészet. Nos, kiváltottuk a 3800 ft-os krémet (ez a legkevesebb hogy ennyibe kerül), és mi van a tájékoztatóján? Posztmenopauzásoknak van, hüvely applikátorral, és a tájékoztatóban minden mondatban az van hogy lehetséges mellékhatás vérrög, rák és minden, amit el bírtok képzelni vévi ezekre hívja fel a figyelmet... Na ez az, amit nem kenek a gyerekemre. Akkor inkább szedje szét a doki. :( :( :'(
2016. dec. 13. 13:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen, ez ilyen hormon tartalmú krém, amit középkorú hölgyeknek szoktak adni. Az én lányaimnak nem nőtt össze, de felkészîtett a védőnő, innen tudom. Már akkor elfondoltam, hogy ha szükséges lesz, akkor inkább szétvágatom én is neki, minthogy ilyen hormonos krémmel kenjem. Egyébként ettől szépen szétnyílik, vagyis ezt mondta a védőnő. Nem használsz véletlen neogranormont? Mert az IS okozHAT ilyet.
2016. dec. 13. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nem, azt nem, sudocremet használunk, mert a popsit az teszi rendbe csak nekünk. Mg Pampers sensitive törlőkendőt. Nem tudom mi okozhatja, egyik azt mondja ezek is okozhatják, másik azt mondja hogy nem lehet kivédeni. Csak azt nem tudom hogy a védőnőnk erre miért nem hívta fel a figyelmem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Akinek volt már ilyen, a megvágásnál lefogják a babát? Vagy hogy csinálják? Rettegek!

2016. dec. 16. 13:33
 10/10 A kérdező kommentje:
Na voltunk gyereksebészeten, egy kedves doktorúr volt bent, először bekenték neki érzéstelenítő krémmel, befedték folpack darabbal(hogy a pisitől védje és ne szívja fel a pelus sem), 40-50 percet kellett várni míg hat, aztán a doki kb. 3mp alatt szétszedte, (egy asszisztens tartotta a térdeit stabilan) eltereltem a babám figyelmét, meg közbe beszélgettünk a dokival, szóval észre sem vette a babám. Nem is fájhatott neki az érzéstelenítő miatt, vérezni sem vérzett. A doki szerint nem lehet ellene tenni semmit, 3-5 napig kell egy felírt krémmel kennem. Ne kenjétek hormonos krémmel, mert nem éri meg azzal tömni, mert ez tényleg nem nagy történet volt. Remélem segítettem a beszámolómmal pár kétségbeesett anyukán! :)
2016. dec. 22. 20:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!