Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan csináljak beöntést...

Hogyan csináljak beöntést itthon a kisfiamnak? Muszáj, viszont erősen tiltakozik. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
24hós babám állandó jellegű szèkrekedèssel küzd, eddig kúppal tudtunk csak kakálni. Most az orvos azt mondta a kúpot hagyjuk el ès ha nincs szèklèt, akkor 2naponkènt beöntèst adjak itthon neki.Ettől be fog állni normálisra az emesztese. Hogy csinaljam, hogy kevèsbè fajjon neki??
2016. dec. 12. 21:56
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

biztos hogy azt neked kellene csinalni?


En tuti nem mernem.

2016. dec. 12. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Patikában lehet kapni beöntéshez készüléket. Kb 3 ezer Ft. Nem fájdalmas a beontes, de idegen helyzet egy 2 éves gyereknek az biztos. En a WC be csinálnám , hogy közel legyen ha kell neki , mert nem biztos h tudja tartani, akár addig is míg pl a szobából a WC ig elér.
2016. dec. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Hú, ez nekem elég drasztikusnak tűnik egy kis kétévesnél. Mire vagy kíváncsi? A beöntés menetére lépésről lépésre? Mert azt is leírom ha kell (sebészeti ápoló), de feleslegesen nem írok regényt, ha tudod.

Születése óta van székrekedése? Iszik a kicsid elegendő folyadékot? Rost-dús az étrendje? Nincsen semmi szervi baja? Volt mondjuk egy hasi ultrahang, vagy valami? Ezek is érdekelnének, mielőtt beöntést adnék.

2016. dec. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Gondolom nem a fájdalommal van baja, hanem ez elég kellemetlen és nehezen értelmezhető lépés egy ekkora gyerek számára.

Szervi baja nincs? Miket eszik, iszik?

2016. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Leginkább sehogy. Nekem szülés utàn 2 hétig nem sikerült szinte egyáltalán a dolog, elküldtem a férjem beöntésért gyógyszertárba de a gyögyszerész lebeszélte hogy az nagyon drasztikus. Főleg akkor egy picinek az lehet. Próbálj lazító ételeket adni neki inkább.
2016. dec. 12. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%
Erősen tiltakozik, na én biztos nem tennék erőszakot rajta már ne is haragudjon meg a világ! Nem hiszem el hogy az étkezés megváltoztatásával és valami spéci probiotikummal ez ne lenne orvosolható.
2016. dec. 13. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Először is 24 hónaposan nem baba, hanem 2 éves kisgyerek.

Másodszor kizárólag, hogy az orvos ilyet javasolt volna, pláne anélkül, hogy előtte ő vagy a nővér megmutatta, elmagyarazta volna.

Harmadszor a beontes még véletlenül se rendezi az emésztési problémákat.

Rostokkal dúsított étkezés, szekletlazito -tejcukor alapú folyékony valami, nem tudom Magyarországon mi a neve- a has óvatos masszírozása. A kúp gyakori használata hiba volt, a beontes meg nagyobb hiba lesz, nem is beszélve a lelki következményekrol

2016. dec. 13. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%
2 naponta beöntés egy 2 éves kisgyereknek? Kizárt, hogy ilyet tennék. Biztos, hogy van más megoldás!
2016. dec. 13. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de milyen gyerekdoki az, aki nem vizsgáltatja ki a krónikus székrekedés okát, hanem 2 naponta beöntést rendel el egy 2 éves gyereknek? Még a háborúban szerezte a gyakorlatát?


Úristen, ez nonszensz. 2 naponta egy felnőttnek sem adnák beöntést.


Tönkre teszitek a bélfalat meg az ánuszát!


Voltatok a gasztroenterológián? Merthogy ételallergia is simán okoz krónikus székrekedést. Történt kivizsgálás ez ügyben?

2016. dec. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
én se értem az orvost...a kúp tudott, hogy hozzászokást okoz, ha ti már huzamosabb ideje használtátok, nyilván már nem ér semmit sem. Beöntést felejtsd el - ha tudsz, orvost is válts! Nekem 1 éves a lányom, nála is székrekedés van, Laevolac szirupot kap, ez gyengéd és nem okoz hozzászokást, legalábbis hosszabb ideig használható - persze az étrendi dolgok mellett.
2016. dec. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!