Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapos babámnnem tud ülni?

11 hónapos babámnnem tud ülni?

Figyelt kérdés
Sziasztok holnap lesz 11 hónapos a kislányom, és már lassan 1 hónapja mászik. Néha mászásból kiül, de nem teljesen ül fel. Kapaszkodva fel tud ülni a kiságyban pl. Viszont ha már felült, és talál valami érdekes játékot egyből hanyattvágja magát. Ez nem eldőlés, hanem szándékosan hátravágódik. Ezt miért csinálja? Azért mert nem tud ülni? Vagy nem akar? Első babám, és ilyen korban már stabilan ülnie kellene úgy tudom.
2016. dec. 13. 08:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A lányunk sem ült még szabályosan 11 hónaposan. Aggódtam, ezért próbáltam utánanézni, de sehol nem találtam olyan infót, hogy mikor kell egy babának ülni. Az összes többi mozgásra volt konkrét időpont, erre nem, de az igaz, hogy általában ilyenkor már tudnak ülni.

Végül nálunk úgy alakult, hogy 10 hónaposan elkezdett mászni, abból rögtön kiült, de az egyik kezével támaszkodott. 11 és fél hónaposan kezdett támaszkodás nélkül ülni. Már 4,5 éves, semmi baja.

2016. dec. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nem teljesen ül fel, gondolom a kezén támaszkodik úgy érted félig eldőlve, a kisfiamnál ez kb 1 hónap volt majd rendesen is ki tudott mászásból ülni. Nincs már messze az üléstől a kislányod, fog az menni!
2016. dec. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Bízom benne, hogy nincs vele gond, és előbb utóbb megtanulja. Csak a védőnönk mindenért orvoshoz küldene minket. És egyébként koraszülött is volt, majdnem egy hónappal. Gondolom ezt is figyelembe kell venni a fejlődésben.
2016. dec. 13. 08:42
 4/4 anonim ***** válasza:
enyém ugyanezt csinálta, és mivel 11 hónap ugye a határ elvittük szakemberhez, az Első lépés Alapítványhoz, ott megállapították hogy mindenben előbbre tart a koránál (szövegértés, beszéd, szociális készségek stb) és valószínű ezért lassabb a mozgásban - megnézték az izomtónusait is, azt mondták otthon tornáztassam mert minden rendben van vele csak nem szeret ülni valószínű.
2016. dec. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!