Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első megfázás,4hós. Felmerült...

Első megfázás,4hós. Felmerült pár kérdés, válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Anyatejes, reméltem, hogy nem ilyen hamar, de megfázott. Este óta szürcsög az orra, tüsszög, keveset köhög is. Láza nincs. Az éjjel borzasztó volt neki.

Milyen időközönként kell orrszívózni? Éjjel miután kiszívtuk, ugyan úgy szörcsögött. Nem jól csináljuk? Be kell fogni a másik orrlyukat?

Tengervizes orrspray után jobban van, mint amikor orrszívóztam is.

Védőnő sinupret cseppet javasolt, adtam neki, jobban is van,most kap levegőt, nem köhög. Viszont nem tudtam mind beadni neki, keserű iz miatt, kiköpi, ordított. Ti hogy adjátok be? Anyatejjel kevertem.

Most jó kedvű, szopizik, levegőt szépen veszi. Mennyi idő alatt gyógyult ki a ti babátok?

Sópárnán gondolkodtam még, hogy az talán beválhat. Próbáltátok?

Köszönöm, aki időt szakít a válaszra!


2016. dec. 16. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
57%
Gyerekorvos!
2016. dec. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Voltunk
2016. dec. 16. 11:58
 3/4 anonim ***** válasza:
59%

Amit én javaslok: orvoshoz vidd el azért, hogy lássa. De ha láza nincs, akkor nem vészes. :)


Na akkor sorban a kérdések:


1.orrszívózas: azt mondják, minél gyakrabban, nehogy arcüreggyulladasa legyen. Én általában etetesek előtt használtam, illetve fürdés után.


2. Ugyanúgy szörcsög: igen, sajnos előfordul. Egyfelől nem jön ki teljesen a valadek, másfelől az orrmandula is megnagyobbodhat picit, lehet, hogy azt hallod egyébként... Az én fiam olyan hangokat adott ki, mint egy kis vadkan. :)


3. Nem jól csi alod? Szerintem jól csinálod. Be lehet fogni az orrlyukat egyébként, de nem feltétlen kell. Mi csináltuk így is úgy is. Az eredmény ugyanaz volt: tisztább, de szörcsögő légzés. Mint mondtam, ez az orrmandula is lehet.


4. Sinupret. Minden elismerésem! :) en nem tudtam neki beadni az elején. A gyógyszereket (mi fenistilt kaptunk és cebiont) bő anyatejjel adom neki, fecskendőből. A kanalat keveri a kezemből vagy kitúrja a nyelvevel.


5. Teljesen két hét. De már 1 nap után jobban volt a vitamintól és a fenistiltől. Utóbbit amúgy is csak két napig kellett adni, az orvos mondta.


6. Sóparna. Van. Ledobja magáról, szerintem melegites szempontjából jó. Mellé is rakhatod, nem tudom, mennyit használ. Ártani nem árt. De érdemes belerakni egy huzatba, mert átérzik a só, és az nem biztos, h jó a kicsinek.


Amit még én csináltam:

1.Kamilla teát aztattam nagy mennyiségben és az ágya mellé tettem. Nem egy inhalalas, de még így is fejt ki valamennyi gyulladáscsökkentő hatást.

2. Édesanyam javasolta az infralámpát baktériumölő hatása miatt. Nekem nem jött össze, nem szerette, de nálad hátha.

3. A tengervizes orrspray mellé az orvos mondta a nasivint. Használtuk ezt is, de ritkábban. Azt amúgy is csak három napig lehet.


Ennyi lenne :) jobbulást!

2016. dec. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2016. dec. 16. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!