Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hänyszor adjak enni naponta...

Hänyszor adjak enni naponta 7,5 hos jo nagy de nem köver fiucskanak, aki igeny szerint szopizik?

Figyelt kérdés
2016. dec. 19. 11:52
 1/5 anonim ***** válasza:
6%
Hülye kérdés. Annyiszor ahány étkezést kiváltottál. Ideális esetben még csak kóstoltatni kellene 1* délelőtt.
2016. dec. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%
Idealis esetben 8 honaposan mar 2 etkezes ki van valtva, foleg hogyha "jo nagy" a baba. Az en babam is jo nagy (atlagos sulyu, viszont rengeteget mozog, ezert a vedono szerint extra mennyisegu kaja kell neki), ilyenkor sztem 1 etkezes mar ki volt valtva, + 1 kostoltatas szopival befejezve. Most 11 honaposan mar nem eleg neki az anyatej, tapszert kap, azzal lakik jol, de azt is csak reggel meg este 210 milit. A tobbi kivaltott kaja. 2x eszik rendes etelt (ebed + vacsi) es 2-3x nasi, ami vagy gyumolcs, vagy joghurt, vagy vmi zoldseg pl repa, ubi.
2016. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez a módszer kicsit eltér a "kiváltani egy étkezést" metódustól. Nekem sajnos nem működött a kiváltás, mert mivel igény szerint szopizott, sokszor csak inni akart, amiből néha váratlanul nagyobb étkezést csinált, de olyan is volt, hogy ebédidőkor ( kb. 3 óránkénti etetesről beszélek) csak éppen ivott egy picit és később akart enni. Tulajdonképpen nehéz volt a fiam kiszámolni. Ráadásul nagy baba ő is. Nekünk tehát a következő vált be:


Kismamák nagykönyve című véleményem szerint igen jó anyukákat segítő szakirodalom szerint:


6 hós: ebéd + szoptatás

6és fél hós: reggeli + szoptatás, ebéd + szoptatás

7 hós: reggeli + szoptatás, ebéd + szoptatás, vacsora + szoptatás

7 és fél hós: ugyanez, csak próbálj több mennyiséget adni neki szilárd ételből.

8 hós: ekkor váltod ki az ebédet.

8 és fél hós: kiválod a vacsorát

9 hós: reggeli ebéd es vacsora kiváltva.


Nekünk sikerült 7 és fél hósan elérni az ebéd kiváltását.


Amit tudok még tanácsolni: volt kint ivópohara/eleinte 1 hónapig cumisüvege. Ha szomjas volt, tudta, hogy abból ihat. Mászott/kúszott is utána már a kezdetekkor.

Ha úgy érzed, éhes, adj neki egy kis gyümölcsöt. Mivel nagy étvágyú (legalábbis az enyém az), ez jó nasi.


Nem tudom, ilyesmi infóra, segítségre gondoltál? Remélem, tudtam segíteni.

2016. dec. 19. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hu nagyon tuti Info!köszi! Megprobälom ezt! (nem nagyon tudom beazonositani h mikor ehes, eleg hisztiske, es ha tiszta a pelus, kipihent es meg mindig nyöszörög (unatkozik v ehes)akkor mellre vele csak nyugodjon meg :D eddig delben adtam neki enni es estefele, de csak 5-6 kiskanälnyit eszik. (Pl. Krumplisrepat ebedre, gyümit vacsira)...
2016. dec. 20. 11:03
 5/5 anonim ***** válasza:
Okés. Örülök, ha segítettem. Én ragaszkodtam a fő etkezesek időpontjahoz, és akkor szopizott, amikor akart. Nálunk ez így jól működött. A kiszámíthatóság fontos. S mivel az enyém nem evett kiszámíthatóan, (hiába vezettem naplót, én nem láttam nagyon szabályosnak), s látom, a tied sem igazán ilyen, az etkezesek jó kis fix programok voltak (mint pl a fürdés). Szerintem várja is, izgatott sokszor, amikor a konyhába csörömpölök. :) sok sikert!
2016. dec. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!