Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért erőlködik ha nem is...

Miért erőlködik ha nem is kemény a széklete?

Figyelt kérdés

Babám 6 hónapos, már javában tart a hozzátáplálás.Már kicsi korában is hajlamos volt a székrekedésre (tápszeres) akkor előfordult, hogy duphalacot kapott.Mióta elkezdtük a ht-t nagyon figyelek hogy székletlazító kajákat kapjon, szilva, őszibarack, körte, sütőtök.Nem is kemény a széklete de olyanokat nyög, erőlködik mint még soha, teljesen bevörösödik a feje, sokszor csak úgy kakál, hogy hallom hogy el kezd erőlködni, akkor kibontom a pelus tornáztatom és akkor nyomja ki, de akkor is nagyon nehezenn, pedig egyáltalán nem kemény.


Tudom hogy kevés folyadékot iszik, mert egyszerüen nem hajlandó meginni a vizet, már próbáltam neki adni kiskanállal, cumisüvegből, pohárból, de nem kell neki.


Eddig úgy voltam vele, hogy nem kap teát, gyümölcslevet stb. szokja csak a vizet.De most már annyira kétségbe vagyok esve, hogy nem iszik (és amiatt van ez az erőlködés) hogy holnap veszek babateát, hátha azt meg fogja inni.


Mit gondoltok?


Előre is nagyon köszönöm a segítsèget.



2016. dec. 23. 22:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Megprobalhatnad hogy vizben higitasz alma levet, amit te keszitesz otthon.
2016. dec. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudja, hogy kell kakilni. Ez furán hangzik, de van ilyen, főleg olyan gyerekeknél, akiknél volt székrekedéses probléma. Tulajdonképpen a székelés elég bonyolult folyamat, egyes izmoknak al kell lazulniuk, másoknak megfeszülniük. Ezt lehet, hogy nem tudja összehangolni, és visszatartja, amikor valójában ki akarja nyomni.


De emögött simán állhat a végbélnyílás rendellenessége is, ami a súlyosabb eset. Úgyhogy szerintem konzultálj dokival.

2016. dec. 24. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Csinálhatod nagyon higra is a főzeléket a vízzel, amiben főtt, szinte folyekonyra. Ill.szoktam keves olajat tenni bele,amugy is javasolta a doktorno a vitamin felszivodashoz.
2016. dec. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!