Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire baj, hogy az ismerősö...

Mennyire baj, hogy az ismerősömnél a kislány 5 évesen még pelust használ estére, de az oviban is ráadják a délutáni alvásra?

Figyelt kérdés
2016. dec. 28. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Hát az elég nagy baj, 5 évesen már rég szobatisztának kellene lennie.
2016. dec. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
Egyre több problémás gyermek van az óvodákban, ahol pelenkázni kell őket alvásra. Nem teljesen szobatiszták. Előbb-utóbb azért kinövi.
2016. dec. 28. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
54%
5 évesen pelus? Hisz 1-2 év és suli! Szerintem jobb ha mihamarabb szobatiszta lesz.
2016. dec. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem egészségs, főleg nem nappalra, de ez nem azért van, mert "problémás", ennek ennyi idősen szervi oka szokott leggyakrabban lenni. Nefrológus tud segíteni, a szülők helyében lassan felkeresnék egyet.
2016. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Még a 6 éves státuszon is szerepel a kérdések között, hogy a szobatisztaság kialakult-e éjjelre és nappalra. Elvileg 5 éves korra kellene éjszakára (alváskor) is szobatisztának lennie, de nem hiszem, hogy plusz néhány hónap számítana. Ha nem fog menni, akkor majd kap segítséget.
2016. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Gyerekorvos es vedono szerint 6 eves korig az ejszakai bepisiles meg elofordulhat. Kislanyom 5 evesen ejjel egyszer-egyszer bepisilt (o nagyon melyen alszik mindig), ezert kerdeztem ra kulon a gyerekorvosnal is. 6 eves kora ota teljesen megszunt ez a problema.

A delutani alvashoz viszont nem tartom jonak hogy raadjak a pelust...

2016. dec. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

6-os vagyok

Marmint nem tartom jonak, hogy a kerdesben szerepolo kislanyra adjak ra delutanra. Nem fogalmazatam teljesen egyertelmuen.

2016. dec. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lányomat 7 éves koráig kellett éjszaka pelenkázni. Óvodában alváskor hetente, kéthetente bepisilt. Mindent kivizsgáltak rajta és megállapították hogy testileg és értelmileg is makk egészséges. Aztán egyszer csak kinőtte!
2016. dec. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
26%

Hihetetlen, hogy ezt egyes óvodák bevállalják. A pelus veszélyes hulladéknak számít oviban, az ANTSZ büntet érte! (ugyanis elvileg nincs külön pelenkázó helyiség, sem megfelelő tároló hozzá,stb.)


Én nem adnám rá a pelust ilyenkor már éjszakára sem, inkább tessék kivinni pisilni, fel a vízhatlan lepedőt, aztán cserélni, ha kell! Meg kell mondani a kislánynak, hogy szóljon éjszaka, ha ki kell menni, de ha álmában becsurog néha, akkor se essen kétségbe... nyomasztóbb lehet számára is, hogy még mindig pelus van rajta... akkor is, ha nem mondja szegény.

2016. dec. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!