Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti választottatok orvost,...

Ti választottatok orvost, vagy az éppen ügyeletes orvos vezette le a szülést? Ha nem volt választott orvosotok, akkor utólag is jó döntésnek érzitek? Ha volt, mennyire voltatok elégedettek, érzitek-e úgy, hogy ez tényleg szükséges volt?

Figyelt kérdés

Azért érdekelnek a tapasztalatok, mert úgy gondolom, nem fogok orvost választani. Abban a kórházban, ahol szülni fogok, nincs nőgyógyászat, csak szülészet, tehát ha onnan néznék ki orvost, akkor magánrendelésre kéne járnom, ezt viszont nem szeretném fizetni, nem potyára fizetem a tb-t. A kórház összes orvosáról csak jókat olvastam, így nem is tudnék máshogy, csak találomra választani. Akkor meg nem érzem értelmét az orvos választásnak, hiszen mindegyik jó doki. Hálapénzt sem szeretnék adni, inkább költeném azt a pénzt a babára.

Nektek mi a véleményetek erről a tapasztalataitok alapján?


2017. jan. 1. 21:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%

Elsőt ügyeletes dokinál szültem,nagyon figyeltek minden szuper volt.

Màsodikat csak szülésznővel,a doki csak a végén vizsgàlt meg, hogy minden oké,kell e varrni.

Most fogok lassan harmadszor szülni, nem tervezek màst most sem.


Sokan ràfaragnak a magàndokira,mert nincs biztosìték, hogy ott lesz a szülésnél. Normàlis sztk- s dokit vàlassz,hogy a terhesgondozàs rendben legyen, a szülésnél úgyis inkàbb a szülésznő a fontos.

2017. jan. 1. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%

Fogadtam orvost és szülésznőt is. Nekem fontos volt, hogy a szülésnél "ismerős" arcok vegyenek körül, akikben bízok. 10 óra vajúdás és 1 óra kitolás után vitt a dokim császározni, mert gondok adódtak, és hálás vagyok, hogy nem akarta kikönyökölni vagy kivákumozni belőlem a babát.

Maximálisan elégedett voltam, ma sem csinálnám másként.

2017. jan. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
59%
ha minden orvos tényleg szuper, és nem is nagyon van pénzed, akkor annyira talán nem kockázatos. Mondjuk nekem kérdés sem volt, hogy fogadok, mert császárom volt, illetve egy dokit sem ismertem a kórházban, sosem jártam ott előtte (látogatni 2x, és ennyi), ahol lakom, nőgyógyászat van, szülészet nincs. Így én jártam szépen a havi magánrendelésre 10e-ért és fizettem 90et utána, nekem maximálisan megérte, elégedett vagyok.
2017. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Egyiknél sem fogadtam orvost, nem is láttam az ügyeletest sem, a szülésznők vezették le a szülést. Ezután sem tervezek orvost fogadni. Nyilván nem nyalták ki a seggem, de azt a 3 napot kilehetett bírni.
2017. jan. 2. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
73%

Az elsonel volt fogadott doki ...

De inkabb hagyjuk h mennyire nem volt ertelme ...


A masik kettonel nem volt

Egyszeruen csak mindig ugyan ahhoz mentem az sztkban

Mikor megindult irany a korhaz

24 ora laza vajudas utan a kitolasnal akadt el a baba

Surgossegi csaszar lett az a doki csinalta akihez jartam egy tunder volt imadtam :-)

A harmadiknal ugyan ez volt nem kertem fel dokit a szulesre


Sokkal jobb volt igy

Nyugisabb voltam rendesek velem szuperebb volt minden mint az elsonel

2017. jan. 2. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
38%
Fogadtam dokit. Bár elég hosszú vajúdásom volt, teljesen komplikáció mentes volt a szülésem és a terhességem is, ügyeletesnél se lett volna gond emiatt. Csak ezt nem lehet előre tudni sajnos. Megint babát várok és gondolkoztam, hogy legyen-e fogadott orvosom, de az előző terhességem és szülésem nem jelent sokat a mostani lefolyásával kapcsolatban, fogadok orvost most is.
2017. jan. 2. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
70%

Volt orvosom.es milyen jo,hogy volt.

17 eves voltam az elsonel mikor trherbe estem.anyosom ragaszkodott hozza,hogy ahoz az orvoshoz jarjak akinel o is szult.

A terhessegem problemamentes volt,a vegere vizesedtem nagyon.aztan jott a feherje a vizeletben.bekuldott a vedonom a korhazba.masnap reggel pont az orvosom volt ugyeletes,jott vizitelni es ahogy eszrevett,es megtudta miert vagyok benn vitt is a szuloszobara.addigra magatol elindultak a fajasok is szerencsere.(utolag tudtam meg,hogy nem kicsit lecseszte a szulesznot es az ejszakai orvost,hogy miert nem hivtak este)

4 ora alatt kitagultam,minden szuper volt,aztan a kitolasanl esett a pici szivhangja,par fajas utan vitt a mutobe.es milyen jol tette.a zsinor nem csak a nyakan,hanem a hona alatt is rajt volt a gyereken....

A kovetkezo 9 napot korhazban toltottuk.az orvosom intezett nekem kukon szobat.nagyon ramatyul voltam.a tobbi doki mind ki akart pakolni.hallottam ahogy veszekednek a szobam elott.volt amelyik nekem is mondta,hogy ha nem veszik ki a mehem,akkor ott fogok meghalni.

A szulesznok es csecsemosok kibeszeltek a hatam mogott,hogy szegeny gyerek,majd a szukeim fogjak nevelni,en meg megyek bulikazni.

Vegul az orovosmnak lett igaza,egy bakterium miatt voltam rosszul.egy doboz gyogyszer helyrehozott.

Ezek utan egyertelmu volt a tobbi gyerekem is nala szulom.

Most a harmadikkal is szerencsem volt,hogy van orvosom.ha nincs,valoszinuleg nem irnak ki idoben csaszarra,es annyira vekony volt a hegem,hogy nem sokon mult,hogy nem nyilt szet.ha a pici elindul,a fajasoktol nagyon hamar megadta volna magat.es bizony keszulodott rendesen a dragam.

En mar tobb mint 10 eve ehez az orvoshoz jarok magan uton.de ha barmi bajom van,a korhazban is barmikor megkereshetem.

Sosem tudhatod dlore,hogy mi lesz a szulesnel.

Ja es meg annyit,hogy az elsovel,mikor vajudtam engem nem vizsgalt szuleszno.csak az orvosom nyult hozzam.a szuleszno csak aszisztalt neki.

2017. jan. 2. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Elsőnél nem volt, hát nagyon megbántam. Horror lett a szülésem, le se xartak, de valahogy kipréselték belőlem a gyereket. A másodikkal volt, minden rendben volt, megtudtam, hogy lehet "szépen" is szülni (persze ez is fájt).
2017. jan. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
80%

Volt orvosom, de nálunk úgy szokás, hogy amikor beindul a szülés, akkor be kell menni, az ügyeletes megvizsgál és ha jónak látja, akkor hívja a fogadott orvost. Én bementem, az ügyeletes megvizsgált (nagyon durván, nagyon fájt, jobban mint a szülés bármelyik mozzanata), és röhögve közölte, hogy nem indult be a szülés. Férjem győzködte, hogy biztos a magzatvíz folyt el, így felvett az osztályra, de azzal, hogy reggelig aludjak, egy szavam ne legyen, aztán majd reggel megvizsgál az orvosom, úgy hogy majd megtudom, hogy mi a magyarok istene, mert ő majd elmeséli neki, hogy miylen hisztis vagyok, a férjem pedig menjen haza. Mivel 3 perces fajasaim voltak, én kértem, hogy hívja a dokimat, de azt mondta, hogy nem fogja, mert nem szülök, de ha ilyen viselkedést tanusitok, akkor ad nyugtatót, hogy a többieket ne zavarjam. Ekkor mi felhívtuk az orvosomat és kértük, hogy jöjjön be. Nagyon sietett, gondolta, hogy baj van, mert a férjem hívta, én csak sírtam (a fájdalom és a kétségbe esés miatt, hogyha ez nem szülés, akkor mi). Egy szülésznő szánt meg és próbált lelket önteni belém. A dokim kb negyed óra alatt ott volt, feküdhettem is fel a szülőagyra és 20 perc múlva megszületett a fiunk. Én nem tudom, hogy mi lett volna, ha nincs ott velem a férjem vagy ha a dokim nem jön be. Akkor benyugtatózva feküdtem volna a egy szobában a fajasokkal. Megbeszéltem az orvosommal, hogy a következő szülésnél én hívom, ő bejön és ha vaklárma, akkor sincs semmi, de én többet ennek nem teszem ki magam. Mivel elmentünk a betegjogi képviselőhöz és a dokim a mi oldalunkon állt és mivel arra az orvosra sok panasz érkezett akkor már, belső vizsgálat indult és elmarasztalták. De történhetett volna másként is. Bemegyek, aranyos az ügyeletes, hiaba hívja az én dokimat, éppen nem veszi fel és 20 perc múlva megszülök. Utólag okos az ember. Mondjuk én úgy gondolom, hogy a fogadott orvosnak adott pénzt is a babáját a költi az ember, ahogy a fiunkra költöttem az első évben még kb 50 ezret, mert maganorvoshoz vittem a vese bajával, mert az sztk-ba nem 3 hónapot kellett volna várni egy vese uh-ra, meg amit a magán ful-orr-gégészre költöttem, mert az sztks orvos szerint semmi baja.

De nálunk a szülészorvosok felé ember törődöm és bunkó, így nem kockáztattam (volt több balhé és muhiba per is az utóbbi 10 évben nalunk). De ha jó hírük lett volna és mindenkire rá mertem volna magam bízni, az más helyzet lett volna. De így nem volt kérdéses.

2017. jan. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2017. jan. 2. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!