Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik olyan, hogy egy...

Létezik olyan, hogy egy anyatejes baba túl sokat hízik?

Figyelt kérdés
3530al született a kisfaim,3380al hoztuk haza. Ma pont 8 hetes és 6280 a tiszta súlya. Igény szerint szoptatom.
2017. jan. 2. 12:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
46%

Egészségére! a kis vasgyúró!

nem tud "túl sokat hízni", ha csak anyatejes (gyanús, hogy rossz a mérlegetek..)

2017. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
42%
Látod, hogy létezik.
2017. jan. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem ha csak anya tejet kap a baba, akkor attól nem tud elhizni. Pontosan tudja mennyire van szüksége, ha túleszi magát, akkor kibukja. Nem kell ezzel foglalkozni. Az én fiam is nagyon gyorsan gyarapodott, rám is szólt a gyerekorvos,most 20 hónapos teljesen átlagos testalkatú, nem kövér.
2017. jan. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Szokd meg. Mindig lesz vmi baja mindenkinek a gyerek súlyàval. Majd jönnek itt is észt osztani,hogy sokat hìzott...


Ne törődj semmivel, etesd ha éhes. Anyatejes babàt nem lehet elhìzlalni,mondjon bàrki,bàrmit.

A fiam 4kg-val született, amikor a mennyit eszik kérdésre vàlaszoltam (20-30ml-ket evett) a védőnőnek,akkor közölte hogy az nem elég tàpszerezzem. Amikor kiderült hogy havonta 1,5 kg-t hìzik,akkor meg az volt a baj, hogy túletetem tàpszerrel és majd leshetek milyen kövér gyerek lesz(soha nem adtam neki tàpszert, ugyanúgy 20-30ml-ket cicizett naponta 5-7 alkalommal 3-4 hónapps koràig ;-) ,mert nem akartam tàpszerezni úgy,hogy egy idióta ostoba nő azt mondja,mindenféle ok nélkül, az nem ok,hogy milyen mennyiséget eszik!!!)

Itt volt az,amikor úgy éreztem az én gyerekem én tudom jobban mire van igénye. A tàpszerre nem volt.

1 évesen 14kg volt. Huhogott mindenki,hogy de kövér, aztàn amikor élőben làttàk jött a "biztos nincs annyi", "nem is 1 éves" stb..okoskodàs. Azóta leszarom. Egészséges 9 éves nagy fiú, a szó szoros értelmében. 157 cm 43 kg. Teszek rà, hogy a tàblàzatok szerint mennyinek kellene lennie...


Te is tedd ezt. Ha elégedett, egészséges és szépen fejlődik,akkor semmi gond nincs. Az anyatejtől nem az a cukorból kialakult hàj lesz a babàn. Ezt le fogja tudni mozogni bőven.

2017. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%
A lányom fél éves korára csak anyatej mellett úgy nézett ki, mint egy strandlabda. Tényleg nagyon kövér volt. :D Semmi baj nincsen ezzel, ahogy elindult, elkezdett karcsúsodni, és mára egy kifejezetten csinos kisiskolás. Szerintem ne aggódj.
2017. jan. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

Kislányom is 3500-zal született féléves koráig csak anyatejet kapott.1 hónaposan 5300 g volt 6 hónaposan kerek 10 kg.

Most 2,5 éves átlagos testalkatú.

2017. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
41%
Az barom aki lepontoz, árulja már el mit javasol? Anyuka ne adjon enni a gyereknek amikor az üvölt? Esetleg félúton rantsa ki a cicit a szájából, még jóllakás előtt? Vagy mégis mi???
2017. jan. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
31%
Úgy, ahogy írod. Ne adjon neki enni, ha nem az éhség miatt üvölt. Sokan igény szerinti szoptatás címén a baba minden igényét etetéssel elégítik ki, holott szerencsétlen gyerek már lehet, hogy a túletetés miatt üvölt fájdalmában. Ezért van ennyi kövér anyatejes baba. A rokonságban volt már 12 kilós féléves is, de a 10 kiló fölöttin már meg sem lepődök. Mondjuk nyilván könnyebb cicivel betömni a száját, mint kitalálni mi a valódi problémája és megoldást találni rá kajáltatás nélkül.
2017. jan. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
73%
Oké, a felesleges ciciztezes részével egyetértek, de itt most egyáltalán nem erről van szó. Én a fiamat nem etettem sosem feleslegesen (márcsak azért sem, mert nem voltam oda magáért a szoptatasert plusz mindig igyekeztem egy napi ritmust kialakítani) mégis nagyon gyorsan gyarapodott. Egyébként egy baba ha nem éhes, nem fog jelentős mennyisget szopni akkor sem ha a szájába tömik a cicit (max játszik vele), ha túl eszi magát akkor pedig kibukja. Főleg ennyi idősen. Úgyhogy az okos elméleted többi része marha nagy hülyeség.
2017. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%

Strandlabda anyukája vagyok. Elég korán beállt, hogy 3 óránként megéhezett a gyerkőc, akkor szoptattam, egyéb nyűg esetén inkább vigasztaltam máshogy. Mégis meghízott.

Kedves igény szerinti szoptatásra vergődő lepontozó, megtennéd, hogy elmész inkább inni egyet valahová a haverokkal? :)

2017. jan. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!