Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinél használt a BioGaia...

Kinél használt a BioGaia csepp túlzott gázképződés ellen?

Figyelt kérdés
A leírásban az áll, hogy egy hét után segít. Érdekelne, hogy tényleg segít-e. A babám 5 hetes anyatejes, órákig képes tekeregni, bár nem üvölt, de elaludni nem tud, nyűglődik.

2017. jan. 3. 11:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Colief segített, ez kuka volt, pedig a védőnő és a gyerekorvos is ezt propagálta első körben.
2017. jan. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A kisfiamnak segitett, kb 3 nap múlva éreztük a hatását.

Próbáltuk elotte a Coliefet, na neki pl az nem ert semmit.

2017. jan. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sok oka lehet a hasfájásnak, ha pl a laktózt nem tudja lebontani nem fog segíteni. Ártani nem ártasz vele. Pár hetes korában nem tapasztaltam javulást. Tejallergiás és a diéta kellett. Pár hónapos korában antibiotikum mellé viszont először nem adtam, hanem normafloret, ment a hasa és puffadt is, ekkor kapott biogaia-t és 5 nap múlva ég és föld volt a különbség, rengeteget javult.
2017. jan. 3. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Születése óta nulldiétázom tejre tojásra és szójára, mert a testvérei is mind allergiásak voltak (vannak) ezekre.

Sajnos emellett van ez.

Nem tragikus, mert nem üvölt (az rosszabb lenne), de esténként két óra az altatás és az éjszakai szopi is minimum egy óra (maga a szopi ebből 15-20 perc lenne), de van hogy másfél-kettő, mire minden puki-kaki-böfi és bukás kijön és el is alszik...

2017. jan. 3. 12:08
 5/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, akkor a tejallergia kizárható. De laktóz akkor is van az anyatejben, ha te nem fogasztod, ez a 2 teljesen más eset.

Szerintem megér egy próbát a Biogaia.

Büfizik amúgy rendesen?

2017. jan. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi, bár most utána olvastam a Coliefnek, és abban van laktáz enzim, a BioGaiaban meg nincs, az csak egy probiotikum. HÁt meglátjuk.


Minden szopinál büfizik, sőt egy-két perc után le is szerelem, mert az elején nyel levegőt, az tuti, és olyankor megvárok egy nagyot, és utána folytatjuk. (Néha nem jön semmi, és akkor folytatjuk.)

Az egyik mellemből nagyon jön neki, és amikor az van soron, akkor nehezebb, mert sokszor kiengedi, amikor nem bírja az iramot, szerintem olyankor sokat nyelhet.


De van, hogy már alszik 10 percet, és aztán ébred, és jön a büfi vagy más, alul felül :)

2017. jan. 3. 12:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, hogy ne egyszerre vesd be a 2 cseppet. Adj Biogaia-t valameddig, ha nem javul, jöhet a Colief.

Tornáztatás legalább segít neki a gázok távozásában? Az én tejallergiás kisfiamnál nagy volt a baj, a tornáztatás se segített de igazából a szélcső sem. Ő nagyon sokat is sírt sajnos.

2017. jan. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszi, én is úgy gondolom, hogy most megnézzük ez bejön-e, és ha nem, akkor a másik...

Ha nagyon tornáztatom, dől a száján vissza a tej, még egy órával később is, úgyhogy azt csak óvatosan.

Ha bepelenkázom és fekvésben emelgetem a lábait, akkor néha segít neki.

2017. jan. 3. 13:30
 9/9 A kérdező kommentje:

Csak gondoltam megírom, hogy végül nem Coliefet vettem, hanem Lactase cseppeket, és az bejött kb. fél nap alatt. Minden szopizás előtt a szájába cseppentek. Szóval enzimhiány volt...

Szopis tanácsadó szerint egy hónap múlva érdemes próbálkozni nélküle.

Ja és receptre is fel tudta írni a gyerekorvos, így fele annyiba kerül... :)

2017. jan. 26. 13:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!