Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez már elkényeztetés?

Szerintetek ez már elkényeztetés?

Figyelt kérdés

5 hós a kislányunk. Nagyon szeret kézben lenni, többnyire követeli, hogy kézben lehessen kapálózással és hangos "szenvedéssel". Ha nem teljesül a kívánsága először erőteljes sírásba kezd, majd ezt keserves sírás váltja fel.

Egyedül nagyon keveset játszik, többnyire kell, hogy legyen mellette valaki aki játszik vele, különben hangosan nyöszörög, sőt idővel erőteljes sírásba kezd, majd azt keserves sírás váltja fel..

Olyankor az ember szíve megenyhül és persze teljesíti kívánságát.

Egyesek szerint el lesz kényeztetve.. De egyszerűen amikor olyan keserves sírásba kezd nem lehet magára hagyni.. Hogyan lehet ilyenkor is kemény lenni? Nem szeretnénk ha ő lenne a főnök és hisztis akaratos gyerek lenne belőle, akinek nem lehet parancsolni..


2010. máj. 4. 20:55
 1/6 anonim ***** válasza:
87%
El kell hogy keserítselek, már ő a főnök:D De van megoldás. Próbáld meg hagyni, had nyöszögjön, sírjon keservesen egy darabig. Ne szokja meg, hogy mihelyst elkezd sírni, 3 másodpercen belül már fel is veszed. Csak így érheted el, hogy ne legyen elkényeztetve.
2010. máj. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%

:)

Nyilván első baba, és megteheted vele, hogy azonnal ugrasz mindig sírására, vele foglalkozol amikor csak igényli, és ha kell cipeled fél nap.

Első gyerekem nekem is pont ugyanígy csinálta. Csak amikor már elég nehéz volt(7-8 hó) ahhoz, hogy cipelgessem, akkor kezdtem el a leszoktatást. Ha sírt kicsit vártam, majd odamentem hozzá, ha úgy adódott fel is vettem egy-két percre, majd újra visszatettem játszani. Mutogattam neki egy-két játékot mit kezdjen vele, aztán ott hagytam. Egy idő után egyre több ideig el volt magában. Persze látott, de 1 hónap után már akár 30-40 percet is eljátszott egymaga. Amikor pedig mászni is tudott, százszor jobban elfoglalta magát.

A hisztis elkényeztetett gyerek lét sztem nem itt kezdődik, hogy 5 hónaposan felveszed, ha sír. Hanem amikor már közeledik az egy éves korhoz és elég okos ahhoz, hogy manipuláljon a sírásával. Nos, akkor kell észen lenni. :D

2010. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%

A mi lányunk 7 hónapos, sokat vártunk rá, előző babánkat születése után elvesztettük, szóval én is kényeztetek ezerrel. Most már néha nehéz kézben tartani, egyre többet teszem be a járókába, hagyom egyedül játszani. Ha sír, miután letettem a járókába: felveszem, megpuszilgatom, majd nem sokkal rá visszateszem. A lényeg szerintem, hogy érezze, hogy bármikor sír, te ott vagy, számíthat rád, de előbb utóbb tényleg meg kell, hogy tanulja, hogy neki jobb játszani, mint ölben lenni.

Az én lányomnál még az is gáz, hogy megszokta, hogy napközben rajtam vagy a babakocsiban alszik el (ez a jobbik eset:)). Ha rajtam alszik és megpróbálom letenni mindig jön a sírás, nekünk még ezen is sokat kell dolgozni:):) mert sajna így nem halad a házimunka és sokszor úszik minden

2010. máj. 4. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Igen, ez már elkényeztetés. Alapból az a véleményem, hogy egy öt hónapos gyereket még nem kell szórakoztatni. Ha visszagondolok arra az időre, amikor a kicsi lányom öt hónapos volt. Hát, a napja nagy részét az alvás tette ki, meg a levegőzés. Ha ébren volt, ott volt abban a szobában, ahol én, beszéltem hozzá, egyszer egyszer megcsikiztem, de tettem a dolgom, elég volt az, hogy látott, és hallotta a hangom.
2010. máj. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
93%
Hát ez érdekes. Kislányomról leírhattam volna ugyanezt a sztorit (rá is kb. ennyi idősen ugyanez volt jellemző, és Én is mindig azonnal felvettem), ennek ellenére, mióta kúszik/mászik, nem igényli, hogy folyton vele legyen valaki. Tök jól elvan egyedül, persze folyton figyelek rá. Úgyhogy, szerintem ne aggódj, ez messze nem elkényeztetés.
2010. máj. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
az én fiam is 5 hónapos és ő is igényli,hogy valaki legyen mellette.bár már mostanában,ha jó napja van,akkor elvan akár 1 órát is egyedül.de délutánra annyira elfárad,hogy csak nyűglődik.az pedig nagyon szerencsés,akinek a babája csak eszik,alszik,játszik.
2010. máj. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!