Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hallottatok róla?

Ti hallottatok róla?

Figyelt kérdés

Olvastam egy csoportban,hogy a babaáknál az átlag 600g/hó a normális.

Eléggé megilyedtem,Mert érdekes lenne ha annyi lenne ,ugyanis az én gyerekem másfél évesen 8,8 kg és 87 cm

3szor eszik még naponta anyatejet.

Most akkor vagy az én gyerekem kicsi,vagy a többi eszik sokat?

Jó nem egyformák a gyerekek,de ennyire?


2017. jan. 11. 11:14
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
71%

Egy átlagos gyereknek egy évesen kb 10 kg a normál súlya, ettöl kb 1 kg eltérés még belefér, ennél több már kóros.


A tiéd egyértelmüen túl kicsi.

2017. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
100%

1,5 eves mar nem baba, tehat a 600

Mg/ ho babaknal kijelentes nem ervenyes ra.

1 eves kor utan mar NEM baba.

2017. jan. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
68%

Másfél évesen elég kicsi a 8,8 kg, de gondolom, gyerekorvoshoz szoktatok járni, ha szerinte rendben van, akkor ez még belefér. Az én gyerekem sem volt sokkal nagyobb ennyi idősen. Az első fél évben sokkal gyorsabban szoktak gyarapodni, mint később, mert utána már lemozogják.

Az nem baj, hogy még szoptatod, de ilyenkor az anyatejnek már nem nagyon van tápértéke, attól gyarapodni nem fog, remélem, eszik mást is rendesen.

2017. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
55%
Ugye mást is adsz neki, és nem csak napi 3x anyatejet!!!!!?????
2017. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
59%
Másfél éves korban a lányok minimális súlya 9,5 kg, a fiúké 10 kg. A magassága viszont lényegesen nagyobb az átlagnál. Valami nem stimmel.
2017. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:

Persze,nagyon sok gyümölcsöt adok neki.Almát föként.narancs ,mandarin,déli gyümölcsöket egy jo ideig nem tervezem még.Nem igazán jo evő.

Persze rendszeresen járunk orvoshoz mérésre,nem talált semmit,inkább noszogat hagyjuk el anyatejet ,mert szeretnék nemsokára mégegy babát.De én szeretném ameddig szükséges szoptatni is.Kicsit vérszegény arra kaptunk cseppeket is.Nem vékony kinézetre,hanem olyan kis formás.Sokan fennakadnak hogy a sapkái 3-6 honapos korig-ok ,a kabát body meg 6-9 hós.dehát nemhiszem baj lenne ezzel.

2017. jan. 11. 11:26
 7/54 anonim ***** válasza:
60%

Nem hallottam ilyet, talan csecsemokorban letezik ilyen iranymutatas, hogy hetente hany gramm hizas a normalis/elvarhato egy ujszulottol.

Egy ido utan annyira egyeni lesz viszont a babak gyarapodasa, hogy butasag is lenne ilyen suly kovetelmenyeket felallitani.


1,5 eve szoptatod a gyermeked, mellette eszik remdesen? Mert az az igazsag, hogy ilyenkor mar nem annyira taplalo az anyatej es lehet hiaba szopik még 3-szor, de nem gyarapodik tole. Ilyen idos korban a fott etelekre, gyumolcsokre, zoldsegekre kell inkabb helyezni a hangsulyt.

En ugy gondolom, hogy a 8,8 kg egy masfel evesnek keves.

Az orvos, vedono mit mond?

Az en kislanyom is pont masfel eves, 12 kg es nagyon keveseket eszik, egyik ismerosom kislanya masfel evesen 11,3 kg.

De pl. unokastverem gyereke 3 evesen 12 kg, annyi, mint az en masfel evesem, szoval annyira valtozo, igaz o azert csak ennyi, mert alig eszik valamicsket egesz nap.

2017. jan. 11. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
82%
A gyümölcsökben semmi fehérje nincs. Etesd normálisan azt a gyereket, a fenébe! Tejtermékek, hús, zöldségek, gabonák. Egy másfél éves lényegében mindent megehet, amit a felnőttek.
2017. jan. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
92%

Másfél évesen anyatej és gyümölcs?!

Nem csoda, hogy vérszegény...

Gyakorlatilag éhezteted, sajnálom.

A kövekező lépés a fényevés lesz?

2017. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 A kérdező kommentje:
Adok neki mást is ,de annyira nem szereti öket,eröltetni nem akarom.Húslevest imádja,de nem minden nap van itthon,meg max a rántott husit de aztis csak nyámmogja.Mindent inkább földhöz vág.Annyit mondtak dokinál,hogy genetika.Énis vékony vagyok,a családom is.Apuka nem vékony mondjuk eléggé magas is izmos is 110kg.De a családja eléggé kövér.
2017. jan. 11. 11:34
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!