Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 12 napos babam van, hogy...

12 napos babam van, hogy mikor, meddig vihetem ki a levegore ebben a hidegben? Vegkepp nem tudom mibe oltoztessem? Szeretnek mar kocsikazni vele, neken is hiabyzik a levego? Eloszor hany percre vigyem vagy hogyan?

Figyelt kérdés
2017. jan. 12. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%

most le leszek megint pontozva de leírom szó szerint a védőnőm szavait (nála lehet reklamálni kedves pontozók)

első két hétben 10 perces szellőztetés a szobában. harmadik héttől 5-10 percekre ki lehet vinni. 4. héttől fél órára 5. héttől bármeddig. De! ez nyári baba. Párában ködben erős szélben szélvédő nélkül ne vidd ki. Ha tiszta a levegő, akkor sem ajánlott 0 fok alatt a tőbb órás kint lét...

na ezeket mondta. ebből adódóan én most a 4 hónaposom fél-1 órákra viszem ki. 12 napost nem vinnék, fentieknek megfelelően szoktatnám ki, de a fél órát a 6. hétig nem lépném túl.

-5 fok alatt főleg mem vinném, nagyon vékony az arcbőrük, nem tudod kellően védeni az arcát, kivéve persze valami hordozós kabátba...csak akkor meg túl sok levegőhöz nem jut.

Egyébként szmogriadó van a fél országban...szerintem már csak emiatt se siettesd. Amúgy én a 4 hónapost így viszem ki: body, zokni, rugi, fölé hosszuujju bundazsák vagy overal és 2 vastag takaró. ha -2-3 fok alatt vagyunk, akkor egy polár rugit adok rá, szoval valami vastagabbat a zsákon belul

2017. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ködös vagy szmogos időben, mínusz 10 alatt, erős szélben ne vidd ki. Egyébként megfelelően felöltöztetve nyugodtan kiviheted, először 5-10 percre, aztán egyre több időre. Én annak idején nagyon hidegben így öltöztettem a babáimat: body, vastagabb rugi, pulcsi, nadrág, overál, bundazsák. Értelem szerűen minél melegebb van, annál kevesebb réteg kell, ha mózesbe rakod, szerintem az is felér egy réteggel.
2017. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

2-es vagyok, nekem két különböző védőnőm mondta (költöztünk pont szüléskor) a nyári babámnál így:

Ha hazajöttünk, másnap már nyugodtan ki lehet vinni, első nap 5-10 percre, utána fokozatosan emelni a kint létet, amikor elértük az egy órát, onnantól már altathatom is kint. Téli babámnál már nem volt aktuális a kérdés, 8 hetes korában már hoztuk-vittük a nagyot az oviba.

2017. jan. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Egy 12 NAPOS (!!!) babát nem vinnék ki ebben az időben. Még a 2 évesemet is meggondolom mikor, hová és mennyi időre viszem. Kérdezd meg a védőnőt, gyerekorvost, hogy hogyan levegőztesd (mondjuk ennyire hidegben én maximum szellőztetnék gyakran, úgy, hogy a baba ez alatt ne legyen a szobában) és akkor vinném ki, ha tartósan -5 fok felett lesz a nappali hőmérséklet, akkor is lassan szoktatva.
2017. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
40%

Siman kivinnem holnap. Kb. 10 percre. Aztan delelott, delutan minden nap negyed, fel ora. Mindharom gyerekemmel igy voltam.


Most is van az utcaban jopar kisbaba. Mindennap latom oket kint a babaval.

2017. jan. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
25%
Nem értem miért ilyen korlátolt mindenki, az ég világon semmi baja nem lesz a gyereknek a levegőtől.
2017. jan. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
De Te jól érzed magad -15-17 fokban kint??? Mert én, a korlátolt nem. Fázom és még levegőt venni is rossz. Akkor egy újszülöttnek miért lenne jó? Vagy máshol meleg van? Én mondjuk Nógrád megyei vagyok, tudom hogy itt van a leghidegebb :D
2017. jan. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Miert nem a gyerekorvosodat es vedonodet kerdezted errol? Foleg a dokidat.

Amugy az en orvosom a kinti seta hive. Szerinte semmi ertelme a benti levegoztetesnek. Ha mar feloltozteted a gyereked es magadat is, azzal az erovel vidd is ki, minek fagyasztod le a lakasod? 😁

Ket teli, egy oszi gyerekem van. Mindegyikkel setaltam az elso perctol fogva ennek megfeleloen. az elso idokben rovidebbeket es aztan egyre hosszabban.

Viszont zuhogo esoben, nyirkos, orkanszeles, szmogos idoben nem. Szoval csak esszeruen.

A legkisebbem most 3 honapos lesz. Ot body, felso, kardigan, leggings, vekonygatya, overal es bundazsak takarta ma pl. Mindig van nalam esovedo, 2 kulonbozo vastagsagu takaro es ezekbol is bevetek, ha kell. -10 fokban nem altattam kint, de 20 percet legalabb setaltunk akkor is.

En azt tanacsolom elso korben a dokit kerdezd meg es cselekedj aszerint, ne masra (ram se) hallgass.

En is az en dokimat kovettem, szerencsere nekem nem volt bajom az o tanacsaval.

Amugy volt mar kutyank az elso gyermek szuletese elott, tehat a kutyat ugyis vittem. A masodiknal mar az elso miatt is kellett mozdulni. A harmadiknal meg aztan plane.

2017. jan. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kivitted?
2017. jan. 13. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Mibe öltöztem én a babámat, aki 4 hónapos és eddig minden nap mentünk sétálni?

1. Body+rugira egy vastagabb rugi

2. Egy kis cipzáras plūss dzseki

3. Overall

4. Fejére egy vékony sapi ami ráfeszül a fülére is

5. Egy vastag sapi

6. Sapikra az overall kapucnija

7. Igy mindenestől be a bundazsákba

8. Egy takaró

9. A babakocsi mózesfedője

10. A babakocsi teteje felhajtva

11. Ha esik az eső vagy hó akkor a babakocsi áttetsző vízlepergető zsákját húzom a kocsira


Sokak hangzik de 5 perc alatt felöltõzünk. Eddig minden nap voltunk kint!

2017. jan. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!