Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti nagyon drága dolgokat...

Ti nagyon drága dolgokat vásároltok babátoknak vagy használtan szerzitek be amire szükség van?

Figyelt kérdés
Múltkor voltunk sógoroméknál, mondták, hogy 600ezer egy gyerek, mert az orvosnak is kell adni és mindenből a legmárkásabb kell. A három gyerek után ideadták nekünk a babakocsit, a gyerekülést, a kiságyat. Ezeket elfogadtuk. Utána jöttek azzal, hogy tudjuk-e milyen drága minden meg írtak egy listát, hogy mi kell és a fele felesleges. Nem azt mondom, hogy babámnak nem veszem meg, megveszem, mert telik rá, de gondolkodom, hogy pl nekem nem volt etetőszékem, páromnak sem mégis felnőttünk, régen nem voltak márkás pelenkák, mégis felnőttek valahogy az emberek, se játszószőnyeg, se egymillió kacat. Mi az auchanba voltunk vásárolni, de csak azért, mert láttam, hogy a tégelbe tízezer egy kád, az auchanba 2500 és nagyon szép és ugyanúgy tud ebbe is fürdeni. Meglesz neki mindene, mert ami szükséges már most vesszük folyamatosan, de megéri nagyon drága dolgokat venni? Sógornőm mondja, hogy textilpelusból is 20 db kell minimum, egyik ismerősnek 8 darabja van, a szüleimnek volt 2-3 darab, mosták rendesen, ecettel fertőtlenítették és volt mindig tiszta. Kell a flancolás vagy maradjunk az ésszerűség határain belül?
2017. jan. 13. 15:08
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Pl bababútort se veszünk, szeretnénk új bútort venni a szobájába, de olyat, amit nem kell eladni pár év múlva. Nem lesz kislányos/kisfiús a szobája, de mindene meglesz ami szükséges csak nem tudom, mi az, ami szükséges és mi az, ami felesleges.
2017. jan. 13. 15:09
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

Dehogy kell a legdragabb mindenbol.


Nekem textilpelenkabol volt husz is.

2017. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
600 ezerből ki se jön a márkás cucc, mert egy márkás, divatos (mondjuk stokke) babakocsi 300 ezerbe kerül. Lehet olcsón is mindent kihozni, de kétlem, hogy bárki textilpelenkát használna manapság és kifözné otthon, macerás dolog. Kádból nekem tetszik pl. az ok baby onda kád, igaz 10 ezer ft, de nem kell tartani a gyereket fürdetésnél, szóval ha valami praktikus, akkor kifizetek érte többet, de nem ész nélkül.
2017. jan. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
16%

Hát nekünk csak a babakocsi több volt, mint 600. Én imádom, erre vágytam már a terhességem előtt is. Más szerint meg ronda, felesleges, a 20 ezer forintosba is ugyanúgy elvan a gyerek. Ez igaz, az más kérdés, hogy azzal én nem megyek utcára.

Persze, rengeteg dolog van, ami felesleges. Viszont megkönnyíti az életet.

Nem létszükség az etetőszék, de nekem igen jó, hogy újszülött szűkítővel, telesen ledöntve oda tudom magam mellé húzni az asztalhoz mondjuk ebéd közben.

Textilpelusból nálunk kb 5 db folyamatos használatban van.

Van egy a kiságyban, egy az adamo hintánál, egy a pelenkázónál, egy a babakocsiban. Szóval nekünk abból 30 db tuti van, pedig nem 3 hetente szoktam mosni.

Nekem is írták itt az oldalon, mikor feltettem a listát, hogy hiányzik-e valami, hogy úristen, mennyi felesleges vacak. Most 2 hónapos a lányom, de eddig semmit nem éreztem feleslegesnek, mindent kihasználunk.

Pedig kaptam rendesen itt is az ívet, hogy szegény gyerek, nem lesz szeretve, meg hogy nem pénzen kell szeretetet venni...

2017. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%
Dehogy kell a legdragabb! Jo nekunk a sajat markas pelus is (bar abbol sem mindegy melyik!) Van rucija amit turiba/hasznaltan vettem.. Hibatlan, ki van mosva hasznalat elott.. Markas dolgokat is kilehet fogni olcson csak figyelni kell.. Nyaron pl 250ft/db vettem a pampers popsi torlot.. A szerencsesek (mi sajna lecsusztunk rola:( ) tudtak venni tanulo asztalt 2500ft-ert.. Es meg sorolhatnam. Csak nyagyon kell figyelni.. :)
2017. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Mutass már képet arról a babakocsiról :)
2017. jan. 13. 15:29
 7/21 anonim ***** válasza:
53%

Megjott a regi dicsekvos. A negyes valaszolo;)

A szoptatas ment vegul?

;)

2017. jan. 13. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Persze, meg lehet olcsón is úszni és nem kell mindent megvenni. Nektek kell tudni, hogy mi hasznos és mi nem. Pelenkából szintén nem a márka számít, mert nálunk pl a Libero nem jó, csak a rossmann saját márkás. De textilpelus nem elég 2-3 db. Egy van a feje alatt, egy a pelenkázón, egy a pelenkázótáskában, egy amin a cumisüvegek száradnak és egy büfizéshez. Ha nem akarsz minden nap mosni, akkor igenis kell 15-20 db szerintem. Ok ti elvoltatok etetőszék nélkül, de nálunk pl az is tök hasznos, hogy amíg ő uzsonnázik, addig én el tudok mosogatni és szem előtt van.

Illetve néha igenis megéri újat venni, márcsak a garancia miatt is.

De mint említettem, ez nagyon változó , hogy Kinek mire van szüksége, vagy mit tart fontosnak.

2017. jan. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
56%

Van amiből olcsót, van amiből drágát vettünk.

Szülés: Magánkórházban szültem, hozzá jártam gondozásra is, összesen 600.000. Van egy alapbetegségem, amivel nem mertem hagyományos kórhézzal végigvinni a terhességet és a szülést, mert fenntált a lebénulás lehetősége.

Babakocsi: 250.000 szintén a betegségem miatt, mert nem bírnám nyitni csukni.

Babaülés: 120.000 utána olvastunk, és mivel rengeteget utazunk autóval, úgy gondoltuk ebbe érdemes befektetni.

Bútorok: használtan 20.000

ruhák: én összesen kb 15 ezret költöttem rá, turkálósak, egy-két új darabja van amiben orvoshoz visszük.

egyéb kiegészítők: légzésfigyelőtől a körömollóig, ágyneműig összesen kb 40.000, ebből is sok a használt dolog.

2017. jan. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem kell a legdrágább, sőt, sokszor nem is a legdrágább a legjobb! Mi babakocsiból egy 74 ezreset néztünk ki. Van ennél olcsóbb, de drágább is jócskán! Ez inkább alsó árkategória. 3 gyereket tervezünk majd tologatni benne :) Bababútorból kifejezetten olcsón szeretnénk kijönni, mert úgy gondolom, hogy egy kiságyban nem az ágy a lényeg, hanem, hogy a matrac jó minőségű és kényelmes legyen. Matracon nem fogunk spórolni, de az ágyra nem akarok sokat költeni, mert külföldre szeretnénk költözni 1 év múlva és bútorokat nem fogunk magunkkal vinni. A ruhácskákat kifejezetten olcsón keresem. Pillanatok alatt kinövi. Rendszeresen benézek a Kik-be és a Pepco-ba, meg H&M-be és átnézem az akciósokat. Van például 290 forintos akciós body a kikből. Nyáron fogok szülni, így most figyelem, hogy a téli cuccok mikor lesznek leakciózva és akkor megveszek neki pár téli dolgot. Egyedül a légzésfigyelő lesz az, aminél egyáltalán nem az ár fogja a döntésünket befolyásolni, hanem a vélemények, úgyhogy tavasszal belevetjük magunkat a kutatásba és olvasgatunk netes véleményeket a különböző légzésfigyelőkről.

Kádat mi például ikeásat veszünk majd, az 2000 ft és még sok dolgot az ikeából fogunk beszerezni, mert olcsók. Nem vagyok híve a drága dolgoknak én sem. Egy dolog azért érdekel: mondjuk ha találok egy olyan kiságyat, ami megfelelne paraméterekben, minőségben és legfőként árban, de egyáltalán nem illik a lakásba, teljesen idegen, nem harmonizál a többi bútorral, akkor nem veszem meg. Azt azért az ilyen dolgokkal kapcsolatban fontosnak tartom, hogy inkább kiadok pár ezerrel többet érte, de legyen azért illő a lakásunkba.

2017. jan. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!