Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babáknak milyen gyakran lehet...

Babáknak milyen gyakran lehet kamilla teát adni?

Figyelt kérdés
3 hónapos babám nehezen kakil, tápszeres. Már pár tápszer váltáson túl vagyunk, de nem segített. Múltkor annyira szenvedett már, hogy adtam neki egy kis kamilla teát, ami meg is hozta az eredményt. Meséltem a védőnőnek, aki azt mondta, hogy ha a kamillától nem lett kiütéses , akkor nyugodtan adjak neki minden étkezés előtt 20 ml kamilla teát . Nem sok az egy kicsit?

2017. jan. 13. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
De, sok. A kamilla nagyon szárít, én nem adnám rendszeresen.
2017. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egyrészt szárítja a beleket, másrészt növeli a későbbi allergia lehetőségét.

Nemrég árpa miatt szemészeten voltunk a 2.5 éves lányunkkal. Rákérdeztem, hogy a nagyszülők által javasolt kamillás szemmosogatásra mit mond az orvos. Kifejezetten ellene volt, pont ezért, mert ott annyira vékony a bőr, hogy könnyen allergizálhat. Hozzátette, hogy ugyanez miatt nem javasolt 1 éves kor alatt szájon át adni, mert akkor még nagyon fejletlen az emésztés.

2017. jan. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyerekorvos nekünk is azt javasolta (sziruposan), mert heti 1x, max 2x kakil. 4,5 hós.
2017. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nyugodtan adj neki, csak időnként tarts vele szünetet, mert a sok kamilla meg pont szorulast okoz. En is adtam a fiamnak, mert semmi nem segített. Mindent próbáltunk, ez bevált, semmi más...se laevolac se torna se a lazitobb ételek a hozzataplalasnal.
2017. jan. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!