Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka segítsége a baba körül....

Apuka segítsége a baba körül. Ti erről hogy vélekedtek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Sok kérdést olvastam itt, ahol anyukák írják, hogy nagyon nyűgös éjjel a baba, sokszor kel stb. Főleg ahol 2 gyerek van, és nem tud kétfelé szakadni az anyuka. Sok válaszíró írta, hogy az apukától nem lehet elvárni, hogy segítsen, mert ő reggel megy dolgozni.

Nektek erről mi a véleményetek?


Kérek mindenkit, hogy mindenféle gyűlölködés és veszekedés nélkül próbáljuk ezt megbeszélni :) totál rendben van, ha különböző véleményen vagyunk, nem kell mindenben egyetértenünk.


2017. jan. 13. 21:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
86%

Félretéve azt, hogy most a válás küszöbén állunk (3 éves a gyerek), az apja mindenből kivette a részét.

Tejem nem volt, de komplikációkkal tarkított terhességem igen. Ő kelt az első két hétben hozzá, aztán amint lábra tudtam állni, feleztük. Hol ő, hol én éjszakáztam.

Neki kötetlen munkaidős, kb. napi nyolc órát igénybevevő, közepesen megterhelő (inkább szellemi) munkája van.


De jó is volt így, egyikünk se készült ki túlzottan a kialvatlanságtól.

2017. jan. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
86%
A gyereknevelés jó esetben két szülő feladata- és ha ez adott, szerintem a két fél is szeret az újdonsült családtaggal lenni.
2017. jan. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
94%

Apa nem segít,hanem apának is gyereke van, mint anyának!

Nálunk éjjel az kel fel,aki fel bír kelni. Nem sűrűn kell mondjuk felkelni,de kb.fele-fele arányban történt. A férjem kb.azonnal vissza is alszik,én.meg még forgolódok,ha félébredek.

2017. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%

Én meg elvárom tőle,hogy segítsen,mert az ő gyerekei is. Segít is,bármiben. De hálisten eddig nem problémásak éjjel és nappal se. 3 hónapos és a nagy 4 éves

Van,akiknek megfelel az apa segítsége nélkül is,van akinek nem.

Nekünk ez a természetes,hogy mindenből kiveszi ő is a részét mind a gyerekeknél,mind a háztartásban. Nyilván mivel én vagyok itthon a kicsivel,azért én főzök,mosok,takaritok,meg minden. De pl vacsorát ő csinál,mosogat utána,reggel a kávét megfőzi és megcsinálja. Porszívózni ő szokott,hétvégén együtt főzünk,boltba együtt megyünk mindig. A nagyot én viszem oviba,ő hozza.

2017. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
69%

4. Vagyok

Amig dolgoztam,én korán keltem,ő vitte oviba a nagyot,én mire vissszaértem a városba,ö eléü jött,elmentünk a nagyért,mjd ha kellett boltba mentünk és együtt volt a háztartás itthon. Közös fözés stb

2017. jan. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
88%

Szerencsére egy szavam sem lehet erre.

A férjem folyamatos ( 4 műszakban) dolgozik.

Még akkor is felkel éjjel a 17 hós lányunkhoz ( még soha nem aludta át az éjszalát) ha reggel 4 kor kel mert megy dolgozni.

Nálunk úgy van hogy ha valamelyikünk előbb meghalja, felébred rá, az megy át.

Nyilván mimdenki érzi a saját határát, hogy mi fér még bele és mi az ami nem.

Mind a kettőnknél volt olyan hogy éreztük hogy most nem megy nem bírunk felkelni. Szerencsére nem egyszerre ☺

De persze én is kicsit jobban résen vagyok mikor reggelre megy, hogy ne neki kelljen éjszakáznia a lánykánkkal.

2017. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
72%

Mikor itthon volt az első héten, akkor mindig hozta mikor etetni kellett(császáros voltam, lassabban mozogtam az elején), pelusozta, etette, fürdette.

Most hogy dolgozik, inkább csak hétvégén, mondjuk hálisten 11kor elalszik és reggel 9kor kel fel. A férjem nem fix munkaidőben van, van, hogy fél5kor megy és este 5-6kor ér haza. Megeteti ilyenkor is, ha kérem, de fáradt, inkább alszik. Fürdetni mindig ketten fürdetjük. Egyet nem csinál meg, ha bekakil, nem pelenkázza :D Olyankor kiabál, hogy Ó-Ó... :D de engem nem zavar. Szerintem napi 12-14 óra munka után annyira nekem se lenne kedvem. Ugyanakkor, mikor még kelt az elején éjjel és már kivoltam, akkor annak ellenére, hogy 4kor kelt dolgozni, megetette 2kor.


Ha fix 8 órában dolgozna, többet várnék el, hogy segítsen hétközben is, de így nem.

2017. jan. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 Snorri ***** válasza:
77%
De most nem az éjszakai kelésről van szó? Az én férjem is kiveszi a részét mindenből, de az éjszakai kelés az más. Ha ő reggel megy dolgozni, akkor nyilván pihenjen, mert ha én otthon vagyok egy picivel, akkor alszom vele.
2017. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 Snorri ***** válasza:
75%
Másnap napközben.
2017. jan. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
63%
Ha csak az éjszakai felkelést nézem, akkor azt mondhatom, hogy jó alvó, jó evő anyatejes baba volt a gyerekünk, így az első hónapokban egyértelműen csak én keltem hozzá szoptatni és nem esett nehezemre. Később, mikor pl. a fogak miatt szenvedett, előfordult, hogy az édesapja ment át hozzá, de jellemzően akkor is én voltam "ügyeletben". Mivel így is ki tudtam pihenni magam, nekünk ez megfelelt.
2017. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!