Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiskutya és baba, mennyire...

Kiskutya és baba, mennyire lehetne összeegyeztetni? Vagy mit csináljak vele? Vigyem el innen?

Figyelt kérdés

A fiam 6 éves, az apjától Karácsonyra kapott egy kiskutyát (elváltunk 5 éve). Gyakran mondogatta mostanában, hogy akar kutyát, és tervben is volt, hogy majd esetleg jövő tavasszal/nyáron veszünk egyet. Most nem akartunk, mert van egy örökmozgó 3 éves fiunk, és egy 4 hónapos ikerpár lányunk. És tudom, mekkora felelősség egy kiskutya, nekem az olyan, mint még egy gyerek (úgy nőttem fel, hogy nálunk minden állat családtag volt, nem annyit foglalkoztunk velük, hogy odaadtuk reggel nekik a kaját és ennyi).

Decemberben elkezdték a lányok átaludni az egész éjszakát (előtte is csak hajnalban keltek), de a kiskutya mióta itt van, minden éjjel felébreszt minket. Nem sír, nincs semmi baja, egyszerűen csak játszani szeretne. Kialvatlanok vagyunk miatta, folyton takarítunk utána, mindent próbál megszerezni, szétrágni.

Elajándékozni nem szeretném, mert a fiam odavan érte. Arra gondoltam, hogy esetleg elvihetnénk anyukámékhoz, ő is hatalmas állatbolond, a férjem azt mondta, hogyha meghal, a következő életében kutya, vagy macska szeretne lenni anyukáméknál... De azét már csak hozzánk nőtt valamilyen szinten itt a 3 hét alatt, nem szívesen válnánk meg tőle, ha van már megoldás.


Szerintetek hogy lehetne megoldani, hogy a picik mellett is jusson rá idő és ne szenvedés legyen vele az élet?


2017. jan. 14. 22:18
 1/9 A kérdező kommentje:
*ha van más megoldás
2017. jan. 14. 22:19
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Hát szép volt "aputól" hogy odavágott nektek egy kiskutyát. Nem lehet egyszerű, de szerintem is nektek is meg a kutyusnak is jobb lenne, ha anyudékhoz költözne átmenetileg. Tudjátok úgyis látogatni, felnőhetnek vele a gyerekek, sőt még talán a szüleid is örülni fognak neki :) vagy marad nálatok és még jó pár hónap "küzdelem" vár rátok, de akkor veletek maradhat a kutyus. Én nagyon kutyapárti vagyok, utálom, ha ajándéknak adnak kiskutyát, meg a lelketlen gazdákat is, akik csak úgy kidobják a kutyust, de te jelen esetben a saját szüleidhez vinnéd, tehát családban maradna. Én inkább ezt választanám, ha már a drága apuka elintézte ezt nektek...persze nem ő kel éjjel a kutyához....
2017. jan. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%
Ezt az én volt férjem is elakarta játszani, de nem hagytam úgyhogy odaadta másnak a kutyát. Csak egy primitív ember visz egy állatot olyan helyre ahol korábban ez nem volt megbeszélve. Szerintem is anyudékhoz kellene vinni.
2017. jan. 15. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%

En odaadnam Apunak, ha nala van a gyermek, jatszhat vele. Addig meg foglalkozzon a kutyaval Apu.

Kisbabaknak fontos az alvas, pihenes. Elvinnem a kutyat a kicsik erdekeben, akarmennyire is a szivunkhoz nott.

Ha jobb, mehet nagymamaekhoz is. Ha nagyobb lesz a kutya, h senkit nem zavar, johetne vissza.

2017. jan. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
En nem tudom a megoldast sajnos, de az utolso hozzaszolora reagalnek annyirt, hogy a kutyanak nem hiszem hogy olyan jo lenne ha elvinnek es aztan honapok mulva ujra vissza. Persze nyilvan megszokja es tuleli meg miegymas de megsem az igazi.
2017. jan. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, gyerekkel is költöznek az emberek, sokszor új város, új ovi, suli, barátok és belerázódnak a gyerekek elég hamar. Nehogy már a kutya szerezzen életre szóló traumát és lelki sérülést, mert nagymamától visszaköltöztetik a családhoz, akik ugye nem lesznek számára idegenek..
2017. jan. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az éjjeli felébresztés abba maradna, ahogy nő a kutya. Most még kölyök, azért játszik, rág ennyit.


Ha "kibírjátok" ezt a pár hónapot, utána már nem lenne gond.


Kérdés, hogy idős szüleidnek mennyire fog tetszeni, ha őket is kelti éjjel, rág, stb.


Adnék esélyt a kutyának, vagyis időt, ő aztán végképp nem tehet róla, hogy a volt férjed nektek adta.

2017. jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Mas koltozni es mas gazdat valtani haromszor.
2017. jan. 16. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
31%
:D aha, hahahaa.. nekünk egyetlen egyszer volt olyan kutyánk, aki kölyökként került hozzánk, 3 hónaposan. Az összes többi menhelyi, kivert kóbor, vagy ismerős által megunt állat volt. Egyiken sem vettem észre a depresszió jeleit! :D
2017. jan. 17. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!