Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nektek is nehéz volt meghozni...

Nektek is nehéz volt meghozni a döntést hogy legyen-e második baba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy kislányom, aki idén év végén tölti be a 3. életévét. Egyre többet gondolok, gondolunk a párommal a kis tesóra. A kislányomat annyira vártam, terveztük, 100%-an akartam őt mindenemmel. Most viszont nem így érzek. Nagyon szeretném, de annyi mindentől félek, annyi negatív gondolatom van ezzel kapcsolatban hogy ezek sokszor teljesen elnyomják azt, hogy amúgy szeretnék. Csak valahogy mindig ott van az a "de..". A szülésem is nagyon nehéz volt és voltak komplikációk és a babázásba se rázódtam bele rögtön.

Nektek is nehéz volt meghozni a döntést hogy legyen második? Elmondanátok a tapasztalataitokat? Köszönöm a válaszokat!


2017. jan. 15. 21:14
1 2
 1/11 Ági83 ***** válasza:
Igen nehéz volt! Nem volt egyszerű a terhességem a szülés császáros lett és utána hetekig kórházban voltam. Sokáig nem akartam, aztán nekem is jött a De... Mivel a férjem nagyon szeretett volna még egy babát és mert jó ha van egy testvéred,így belevágtunk. 4-5 hónap utàn sikerült is.
2017. jan. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Nekem pont fordítva volt, sosem akartam gyereket, így mikor teherbe estem nem voltam éppen a legboldogabb, de abban biztos voltam hogy rövid időn belül lesz testvére! Egykeként marha nagy szívás volt a gyerekkorom, körülöttem mindenkinek nagyon jó a kapcsolata van a testvérével... Max 3 év korkülönbséget akartunk, úgyhogy ha készen álltunk ha nem felhagytunk a védekezéssel. A 2. terhességem jóval könnyebb volt, plussz a babát is alig lehet észrevenni (már 1 éves majdnem), imádják egymást! Sokkal jobb döntés volt a másodikat vállalni mint először felelőtlen módon nem védekezni!
2017. jan. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 15. 21:33
 4/11 Snorri ***** válasza:
Kezet foghatunk! A fiam 3 lesz, és 1,5 éve gyötrődök. Mi már próbálkoztunk 1 évet, nem jött össze, de ennek megvolt az oka. Nemrég műtöttek, most legalább 6 hónapot kell várnunk. Amíg próbálkoztunk, minden hónapban nem vártam, de ha késett fél napot, akkor elöntött az aggodalom, megjött, erre elkeseredtem. :-) nem tudom mi lenne jó, de rájöttem, hogy fel kell valahogy dolgoznom ezt az egészet. Nem egyszerű terhesség, nehéz szülés, császár, szövődmények, műtét, gyógyulás. Úgy félek, hogy nem lesz senkije, ha mi már nem leszünk, de néha olyan érzés, mintha kísérteném a sorsot egy újabb terhességgel. Lehet annak kellene örülni, ami van és egykének is jó lenni. Te hány éves vagy?
2017. jan. 15. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem! A döntést nem volt nehéz meghozni. Vagyis oké néha ment a vacila de összeségében mind a 2en akartunk tesót a lányunknak aki most idén év végén tölti 3-at:)

A kérdés csak az volt, h mikor? Milyen korkülönbséggel? Mindent számításba vettünk..

Én is féltem. A lányomon kivűl én nem láttam annyira nagyon imádom. Félelem volt bennem.

Nekem is volt sok sok de-de-de... :) meg minden más..:)

Úgy döntöttünk kis(ebb) korkülönbség lesz.

Első hónapban rögtön meg is fogant a második babánk.. Most leszek 13hetes:)

És tudod mit? Szinte már semmi kétely nincs bennem:) imádom már most:) alig várom, h megszülessen és eljöjjön az az idő mikor együtt vandálkodhatnak:) cseppet sem bántam meg a döntésünket.


Mindig is ott fog motoszkálni benned a gondolat.. Sztem ez nem múlik el ameddig nem hozol egy döntést a kicsi mellett.

Én nagyon nagyon rég meghoztam. Régebb óta vágyom rá mint ahogyan magamnak azt bemertem volna vallani... Mert be voltam xarrva;)

De mint írtam Imádom a kis tökit már most:)

És élvezem a tehességet:)

2017. jan. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok. Vissza olvastam újra kérdésed. Milyen negatív gondolatok vannak benned? Ami elnyomja azt, h szeretnél?
2017. jan. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
érdekes. Mikor én tettem fel hasonló kérdést, csak másképp megfogalmazva (nem tudom, szeretnék-e 2. babát, de a lányomnak testvért igen), mindenki lehurrogott, hogy nem testvért szülök az elsőnek, hanem magamnak gyereket. Jó lett volna, ha ott is vannak ilyen válaszok :) hogy kell a gyereknek a tesó :)
2017. jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem, nem volt nehéz a döntés. Végrehajtani volt nehéz mert 7 évbe telt majdnem. A harmadiknál sem volt nehéz meghozni a döntést, 2 éve nem jön.

Első szülésem pokol volt, másodiknál komplikációk voltak.

2017. jan. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Fiam 2. születésnapján fogant meg a tesó (még nem született meg).

Én őszinte leszek veled: az elhatározás könnyen jött, a baba is könnyen fogant, igazából rögtön, viszont ahogy pozitív lett a teszt, szégyen, vagy sem, de elsírtam magamat. És nem a rózsaszín örömtől, hanem a félelemtől. Meg a pániktól. Hogy te jó ég, jól átgondoltuk e ezt, annyira klassz az életünk így hárman, olyan jó napi rutinunk alakult ki, van időnk a gyerekre, egymásra, mindenhogy jól vagyunk most... meg hogy te jó ég, mi lesz velem, hogy fogom ezt túlélni (komplikációval tarkított császárral született a gyermekünk és elkezdtem félteni magamat...) aztán ez a pánik ahogy jött, úgy szépen ment is, és hihetetlen szeretettel, tervezgetéssel és nyugalommal várjuk a kicsit. És nagy boldogság látni azt is, ahogy a "nagy" minden egyes nap jön a pocakomhoz, simogatja, beszél neki és tervezgeti, hogy ha megszületik a kicsi, miket fognak együtt játszani.

Nem mondom, hogy a szüléstől nem félek, mert de, de ez annyira eltörpült már, mert érzem/érezzük, hogy a mi családunk így, négyen lesz kerek egész...

2017. jan. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat!

Én is meg a párom is úgy gondoljuk, hogy kell egy tesó. Nem szeretném megvonni a kislányomtól azt a szeretetet amit egy tesó adhat. Ha velünk bármi történik, ők itt lesznek egymásnak mindig. Viszont olyan negatív gondolatok járnak a fejemben, hogy mi van, ha egyszerre lesznek betegek, mi van ha valamelyiküknek kórházba kell mennie, mit csinálok a másikkal (igencsak kevés segítségem van). Mégis hogy fogom bírni két gyerekkel? Sokszor egyel is úgy vagyok hogy azta, aludjunk már mert végem van :))) Félek attól is, hogy a kislányom hogy reagálna arra hogy már nem egyedül van. Valahol olvastam hogy biztos megsiratom majd a kislányommal együtt töltött időt, amit kettesben tölthettünk. Hogy ilyen már sosem lesz. Félek nagyon sok mindentől.

2017. jan. 16. 17:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!