Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány darab ágyneműhuzatot...

Hány darab ágyneműhuzatot érdemes venni egy babának?

Figyelt kérdés

És nektek van tartalék takarótok arra az esetre, ha baleset érné? :) Bocsánat, még az első babámat várom és fogalmam sincs, hogy miből mennyire lehet szükség az alváshoz :)

Az is érdekelne, hogy ti kispárnát raktok-e a babának, vagy neki párna nélkül a legjobb aludni?


2017. jan. 19. 13:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Újszülöttnek kifejezetten tilos (!!!!) bármiféle párnát rakni, a feje alá textilpelenkát maximum, ha bukós. A kisfiam most egy éves, most vettünk neki paplan-párna garnitúrát. A párnát most sem fogja még megkapni, maximum a paplant. De alapvetően hálózsákban alszik, kicsi babának az pláne ezerszer biztonságosabb. Amíg nagyon pici volt, több réteg ruhában altattam kispléddel mellvonalig takarva. Pici babát nem szabad ennél magasabban takarni. Aztán amikor a bukás elmúltával már tudtunk hálózsákot használni, arra váltottunk.


Szerintem hálózsákokat szerezz be leginkább.

2017. jan. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem ezt kérdezted, de én is inkább a hálózsákot ajánlanám. Nincs idegeskedés, hogy magára húzza vagy épp letolja magáról.

Nekem anno a hálózsákból kettő volt és elégnek bizonyult. De nem volt bukós a babám. Amit ki akart bukni, azt etetés után megtette a vállunkon.

Ha ragaszkodsz az ágyneműhöz, abból is minimum kettőt vegyél szerintem, hogy ha történik valami az egyikkel és kimosod, tudj adni neki másikat.

Fej alá kizárólag textil pelus...maximum.

2017. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1,5 évesemnek sincs egy se. Hálózsákban alszik párna nélkül.
2017. jan. 19. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy garnitúrát vettünk, hozzá 2 huzatot. Párnát nem raktam a feje alá csak egy textil pelust úgy, hogy a két végét belenyomtam a matrac és a kiságy közé, így nem csúszott el. Takarót használtuk első perctől kezdve. A matracra vettünk matracvédőt, arra ment a lepedő. Takaröval nem volt soha semmi baleset, inkább a lepedő.
2017. jan. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hálózsákból melyiket érdemes venni? Amelyiknek nincs ujja, vagy amelyiknek van? Úgy látom, nagyobb választék van az ujjatlan, pántos verzióból, de abban nem fázik a karja?
2017. jan. 19. 13:47
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem két kisebb méretű (70*90es talán?) takaróm és hozzá való párna van (a párna vékony, nem olyan mint amit mi felnőttek használunk, egysíkú az egész) es van egy (anyóstól) egy 90*140-es meretű szett is...ehhez van kulon huzat is, de ezek a takarók,párnák ugy vannak kitalálva h húzat nélkul is hasznalhatod (eleve szép mintásak) es egy az egyben lehet őket mosni. Tehát megint csak nem úgy van,mont a felnőttek takarója, hogy azon a huzatot mosod 1-2 hetente....a takarot meg pár havonta.


Ezen felül van 3 hálózsákom. 22.ére vagyok kiírva....a lakásban 20-21fok van, én így készültem

2017. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen az ujjatlan a praktikusabb. Hőmérséklettől függően öltözteted úgyis alá. Egy szál rövidujjas bodytól a hosszúujjú body + zokni + vastag rugi, vagy akármi is lehet a zsák alatt. Dehogy fázik a karja! :) Takaróval eleve nem is takarhatnád a karját, hiszen újszülöttet nem szabad vállig takarni, csak mellkasig, max a hóna aljáig.
2017. jan. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az ujjatlan hálózsákot javasolják a hozzá értők, mert jobban szellőzik. Nem szabad túlöltöztetni, túltakarni a babát. Hosszú ujjú bodyval tökéletes.

Én a Grobag hálózsákokat ajánlom. Az alapján, hogy hány fok lesz a szobában, ki tudod választani a megfelelő vastagságú hálózsákot. Illetve azon fel is van tüntetve, hogy hány fokban milyen ruhába tedd a hálózsákba a babát. Drágák, de érdemes használtan is nézelődni.

De ha nem ezt választod, láttam most H&M-ben és C&A-ban is leárazott téli hálózsákokat. Mondjuk nem tudom mikor érkezik a baba. Szerintem márciusban, áprilisban még kell neki a vastag.

2017. jan. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

8-as, köszi a tippet, nagyon szépek ezek a grobag hálózsákok :) Tényleg nem olcsó, de tűrhető és mi legalább 3 babát szeretnénk majd, tehát, ha úgy alakul, ahogy szeretnénk, akkor 3 baba is használni fogja, így nem is olyan nagy befektetés :)


Köszi mindenkinek a véleményeket és javaslatokat! :) Ujjatlan hálózsákot fogok venni :)

2017. jan. 19. 14:54
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy paplanunk van, és hozzá két váltás ágynemű huzat. Mellé van még egy csomó polárplédünk, rengeteget kaptunk ajándékba :) Szóval ha esetleg valami baja is lenne a paplannak, akkor betakarom mással.


Próbáltuk a hálózsákot is, de nálunk nem jött be, nem szeretett benne lenni, a paplant viszont nem rúgta le sosem.

2017. jan. 19. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!