Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Először fogok találkozni...

Először fogok találkozni párom 2 éves kisfiával, szeretem a gyerekeket, de nem tudok velük beszélgetni. Mit mondjak a kisfiúnak, hogy beszéljek hozzá? Nem tud beszélni, csak pár szót.

Figyelt kérdés

Ez a problémám mindig volt, alapból csendes típus vagyok, és bár szeretem a gyerekeket, sosem tudtam mit mondjak nekik, hogy szóljak hozzájuk. Főleg aki még nem tud beszélni, olyan furán érzem magam. Tudom hogy ez nagyon béna, de segítenétek, mit gagyogjak neki amikor meglátom? Szeretnék vele összebarátkozni, játszani.

Az túl sok lenne ha vennék neki ajándékot? Tudom hogy Peppa Malac a kedvence, vegyek neki valami apró játékot, vagy ezt hagyjam későbbre inkább?

Köszi. :)



2017. jan. 20. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Elöször ne csinálj semmit, várd meg, amíg a gyerek megy oda hozzád, akkor add oda neki, amit vettél és fogyeld, mint reagál a ygerek
2017. jan. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mivel még ő sem igazán tud beszélgetni, így nálatok nem a "szöveges részen" áll vagy bukik az ismerkedés.

Arra figyelj, hogy mosolyogj, legyél vele kedves, türelmes, ha valamit elsőre nem értesz, nyugodtan kérj fordítást az apától. Ülj le vele játszani, énekelhetsz is neki, csak mondókázhatsz, ebben a korban a legtöbb gyerek szereti az ilyet.

De akkor se sértődj meg, ha kicsit zárkózottabb lesz, és nem nagyon fogod érdekelni, elvégre neki nem az apu új nője vagy, hanem egy ismeretlen felnőtt a sok közül. Amikor már többször találkoztatok, akkor másképp fog viselkedni veled.

2017. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem így, hogy tudod mit szeret, valami apróságot vihetsz neki, ezzel már alapból jó ponttal indulsz :) Illetve csatlakozom az előttem szólóhoz, legyél kedves, mosolygós, türelmes.
2017. jan. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jézusom. Nem kell "gagyogni" semmit, nem h.ülye, csak kicsi. Ha nem jön egy minimális kedvesség sem belőled ösztönösen, akkor hagyd az egészet, ne erőltesd, a pasidnak is le fog jönni, h csak megjátszod és a gyerekkel sem lesztek pajtások.


Viszel neki ajándékot, megmutatod, neki, h idenézz, mit hoztam neked, segítesz kibontani? És ennyi, nem kell tűlkombinálni.

2017. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kell sokat beszélni vele, légy kedves vele, ennyivel szerintem egy kétéves már el van.


Valószínűleg Peppa malaca van otthon, ha veszel neki egy olyan játékot, ami látványosabban működik, mint egy plüs, pl. egy búgócsigát, azzal rögtön játszhattok is, és már át is hidaltátok a beszélgetős részt.

2017. jan. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!