Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez normális? Már teljesen el...

Ez normális? Már teljesen el vagyok keseredve. Kisfiam holnap lesz 8 hónapos. Még nem kúszunk, csak tolat és négykézláb hintázik. Ez főleg azért bánt, mert sokat hisztizik miatta, hogy nem előre halad.

Figyelt kérdés
A forgás is csak 6,5 hósan kezdődött, mert kötötött izomzatú volt. És még egy foga sincs, de nem is látszik, hogy jönnének mostanában. Vannak ilyen "lemaradt" babák?
2017. jan. 22. 10:01
 1/9 anonim ***** válasza:
44%
Igen, vannak.🙂Az en lanyom 6 hosan forgott, es meg 10 hosan is itt tartott.Se kuszas, se felules, se maszas!Akkor elvittem fejlodesneurologushoz.Semmi baja.2 het alatt felult, maszott, felallt.A kuszas kimaradt, de azt mondtak nem gond, masznia kell.Azt irod kotott az izomzata, akkor gondolom latta szakember?
2017. jan. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Vannak.

Nagyobbik lányom 7 hónaposan kezdett forogni, 9 hónaposan kúszott, 10 hónaposan kezdett mászni, meg felülni. (Majdnem 17 hónaposan indult el.)


Nekem a pici most 5 hónapos, még nem forog... (nekünk is mondták, hogy kötött izomzatú. Meg 9 kg, azt mondták, ez is hátráltathatja.)

2017. jan. 22. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen igen, mozgásfejlesztőnél és dévényesnél is jártunk, és mostanra azt mondják minden rendben van vele. Gondolom emiatf lehet ez a "csúszás" is, viszont a kutyás hintázást már kb 3 hete csinálja, de semmi... :(

Neked is tolatott vagy forgott a tengelye körül? Vagy esetleg ilyen hintázós gyakorlatok voltak előtte?

Mostanában pedig nagyon rosszul alszik és eszik is, amik mind lehet(nének) ezeknek (mozgás, fogak) a jelei, de sajnos semmi. Hát várom és reménykedek.

2017. jan. 22. 11:02
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Időben van, szóval nincs lemaradva. Kúszni 9, mászni 11 hónapos korig kell. A négykézláb hintázás meg arra utal, hogy nemsokára mászni fog. Egyébként az én kisfiam előbb hintázott, aztán elkezdett kúszni, de 2 hét se telt el már mászott, szóval nem feltétlen marad ki a kúszás sem. Pedig én azt hittem kimarad.

Foga meg majd lesz, nyugi! :)

2017. jan. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És ti csináltatok bármilyen gyakorlatokat, tornát ennek érdekében, vagy csak esetleg játékkal motiváltátok? Csak mert mi kaptunk feladatokat, de ordít közben és nincs szívem ráerőltetni, plusz a forgásnál is ugyanez volt, akkor is kaptunk gyakorlatokat amit mindig csináltattam vele. De már érzem, hogy kezd lelkileg ez nagyon megviselni. Egy kicsit lazábban kellene vennem?
2017. jan. 22. 11:06
 6/9 anonim ***** válasza:

Most nézem, ha hátra meg körbe megy, akkor a kúszás nem marad ki, ezt is elfogadják kúszásnak.

Nálunk kb 4-5 hét volt a hintázás.

Az nem baj, hogy zavarja, legalább motiválja magát, fog ő haladni is nemsokára. :)

2017. jan. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem motiváltam külön, ígyis épp eléggé felhergelte saját magát néha.
2017. jan. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs lemaradva, nem lassú, ne stresszeld magad feleslegesen.


Nekünk le van maradva, de azon is felesleges stresszelni magam. Mindent, amit javasolnak betartottunk/betartunk, heti több gyógytorna, otthoni átmozgatás... a többi a gyereken múlik.

Mindezek mellett 10 hónaposan kúszott, 14 hónaposan mászott, 17 hónapos és még nem indult el.


A fogak meg aztán teljesen olyan téma, amire SEMMI ráhatásod nincs. Van olyan gyerek, aki már 4 hónaposan fogat növeszt, másiknak még 1 évesen sincs 1 se. Ez utóbbi is rendben van, nem lesz tőle kevesebb a gyerek, nem marad fogatlan se.

Nálunk a pici 6 hetes kora óta a fogzás jeleit mutatta, nyálcsorgás, duzzadt íny, de végül 11 hónapos volt, mire kijött az első.

2017. jan. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nincs lemaradva ne félj.

Első fiam csak hátrafelé kúszott, 7 hósan kezdett forgolódni, 9 hósan felállt, 11 hósan elindult. Foga 11 hósan jött ki az első,majd 4 hét alatt 8 (borzalmas időszak volt).

Második fiam most 8 hónapos, 4 hósan kezdett hátról hasra fordulni,5 hósan minkét irányba, most kezdi próbálgatni a kúszást, de csak úgy,hogy dőlönget hason jobbra és balra és úgy halad előre egy keveset, de forog a tengelye körül és löki a fenekét mindefelé. Még csak nem is hintézgat ahogy a tied.

Foga kijött 7 hósan egy hét alatt 2. MOst jön a 3ik.

Nyugi nincs lemaradva. kicsit lassabb tempóban halad mint a többi baba.

Vannak anyukák akik másmiatt jobban aggódnak.

2017. jan. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!