Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák. Ti hogy...

Egyedülálló anyukák. Ti hogy nem bolondultok bele a baba nevelésbe?

Figyelt kérdés

Ne értsétek félre a kisfiam az életem és imádok vele lenni.


De 9 hónapja csak ő és én vagyok. Semmi segitség, az apja néha meglátogatja és eljátssza hogy milyen jó fej apa de semmit se segit. Beszélni nem lehet vele próbáltam.


A babát senkire se tudom hagyni hogy egy pici "levegőhöz" jussak, bébiszittere nincsen pénzem.


9 hónapos kis manó már javába mászik és az éjszakai alvásai is katasztrófálisak.


Hogy kapcsoljak ki? Kimerültem, hónapok óta 4-5 órát alszok éjjel. Ti hogy csináljátok?


2017. jan. 22. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
42%
Nem, nem bolondultam, élvezem, nekem nincs is igényem arra hogy nélküle legyek. Nekem a játszóház-játszótéri beszélgetések bőven elegek. Bár az is igaz hogy ő nagyon jó alvó, négy hónapos korától este nyolctól reggel hétig alszik ébredés nélkül. Nincs barátnőd, bárki aki egy-egy éjszakát bevállana? Vagy mikor alszik délután a gyerek, ne foglalkozz semmivel, pihenj le te is.
2017. jan. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

Nehéz, én másfél éve csinálom egyedül, egyből születése óta. Ami nekem hatalmasat segített hogy amikor nyolc - kilenc hónapos volt, akkor elmentünk játszóházba, baba csoportokba, és ott nagyon jó babás barátnőket találtam , azóta szinte minden nap összejárunk, minden nap valakinél vagyunk. Karácsonyt is az egyikőjükkel töltöttük, és a családjával.

Az én kisfiam is nagyon rossz alvó volt. Most már azért kicsit jobb, most másfél éves.

Nekem sincsen se család se senki, úgyhogy nekem ezek az új barátnők lettek a családom. Úgyhogy neked is ezt javaslom. Egyedül a hétvégék a rosszak, amikor ugye mindenki a családjával van, tehát mi akkor vagyunk ketten, olyankor takarítok meg ilyesmi.


Még valami, nem a kifogásokat kell keresni, mi hóban, fagyban, esőben, 30 percet utazunk reggel a buszon, hogy odaérjünk a játszó csoportba. És mégis nagyon szívesen teszem.

2017. jan. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

4 éve élek így....és de, már rég belebolondultam. Ha ezt anno tudom, hogy egyedül kell nevelnem, lehet, most nincs is gyerekem... :(

Nem vigasztallak, ahogy nő, egyre nehezebb lesz vele.

Szerencsés leszel, ha találsz egy társat magad mellé, mert egyedül egy nagy szívás az anyaság :(

Ja, munkát találni? Azt meg felejtsd is el. Ha nincs segítséged, se társad, szinte kizárt, hogy találj olyan munkahelyet ami igazodik az óvodai nyitva tartáshoz és tolerálja a gyerek betegségei miatti távollétet.

2017. jan. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Elozo, azt hittem ahogy no, ugy konnyebb lesz ...
2017. jan. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

7 és fél éve vagyok így.

Mi egész jól elvoltunk otthon, szerettem azt az időszakot.Én alapból jobban szeretek otthon lenni, mint kimozdulni.

Én sem hagytam senkire a lányomat az első 2 évben.Ő is többször kelt éjjel, de nem volt gond, mert helyben volt a tej.Mellettem aludt, így nem kellett kikelnem az ágyból, ha cicizni akart.Miután már nem szopizott, még 4 éves koráig kelt kétszer éjjel inni és pisilni.

5 éves kora körül hagyta el az éjszakai ébredést.Én megszokásból azóta is többször ébredek. :)

Az tuti, hogy az első 3-4 év elég nehéz. Bár nekem nem is volt hisztis a lányom, nem volt nehéz eset, de akkor is kimerítő volt, hisz 0-24-ben figyelnem kellett rá.

Két éve, hogy már iskolás, azóta sokkal könnyebb dolgom van vele.

2017. jan. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!