Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek az André...

Mi a véleményetek az André névről?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sokaknak Vásáry André jut róla eszébe, de most légyszi próbáljatok ettől elvonatkoztatni, és csak a névre koncentrálni. :)


A férjem egyébként német, de itt élünk Budapesten. A vezetéknév Schäfer.


2017. jan. 22. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
39%

Tetszik, de nem ajanlom magyar babanak német vezetéknévvel. Túl sok.

András, Andor esetleg?

2017. jan. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
22%

bu

zis

2017. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
23%

Nekem nem tetszik. Miért nem inkább András? Az ezerszer jobb, ráadásul ezzel a vezetéknévvel jól is hangzik.


Ráadásul ha a férjed német, a vezetéknév is német (netán majd kiköltöztök németbe),akkor miért francia keresztnevet akartok adni neki?

2017. jan. 22. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Külföldi vezetéknévvel szerintem jó, én semmi megbotránkoztatót nem találok benne. A sajátomnak nem adnám, magyar vezetéknév mellé se, de így okés.
2017. jan. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
hát ha itt éltek gondolom magyarnak fogja gondolni magát úgyhogy nem adnék neki külföldi nevet
2017. jan. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekem tetszik, szerintem jól passzol a vezetéknévhez.
2017. jan. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igaz, hogy eredetileg francia név, de Németországban is népszerű név, nagyon sok német embert hívnak így, férjem abszolút kedvenc neve, és nekem is tetszik.


Amúgy később tervezünk majd Németországban is élni egy ideig, ezért szerettünk volna olyan nevet adni, ami mindkét országban létezik ugyanabban a formában. Tudom, hogy vannak más ilyen nevek is, pl. Daniel, David, de nekünk az André tetszik a legjobban. :)


Ettől függetlenül persze köszönök minden véleményt, a negatívakra is kíváncsi vagyok, hiszen ezért tettem fel ezt a kérdést.

2017. jan. 22. 14:42
 8/9 anonim ***** válasza:
40%
Ha már András és ha már német, akkor miért nem Andreas? Német apukával simán anyakönyvezhető lenne.
2017. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem kicsit furcsa, még így is, hogy nemzetközi nevet kerestek.
2017. jan. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!