Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudnám leszoktatni...

Szundi 39 kérdése:

Hogy tudnám leszoktatni majdnem 10 hós babámat az éjszakai evésről?

Figyelt kérdés
tápszeres es már hozzátáplálunk !szerintem csak megszokasbol keri a tápit nem is eszik sokat belőle de teat vizet hiaba adok nem hajlandó vissza aludni!
2017. jan. 28. 10:11
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Fokozatosan csokkentsd a mennyiseget, ne egyik naprol a masikra vond meg tole.

Lehet, hogy szuksege van még rá, mint az anyatejes babanak a cicire.

1,5 eves kislanyom is jobban visszaalszik, ha tapszert adok neki, persze en is inkabb a teat preferalom ejjel a tapszer helyett.0

2017. jan. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ha így is, úgy is fel kell kelni hozzá, nem mindegy? Nyilván éhes, ha nem is nagyon. Nem tud még este annyit enni, hogy kitartson reggelig.
2017. jan. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Sehogy! Majd lesz idő, mikor már nem igényli...
2017. jan. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!Én sem ugy gondoltam hogy elveszem tőle es pont azert kertem segitseget elso babas vagyok :) A vedononk meg a doki is azt fujja hogy nem szabad mar enni ejjel meg sem mondom hogy kap .Bar nem kover egyaltalan normalis az alkata .csak azt nem ertem ha azok a kicsik akik ciciznek azoknak nem mondja hogy ne kapjon cicit .ejjel max 120-150 ml amit megeszik .es lefekves elott hiaba 210 az adag ennyi idos babanak 180ml tobbet nem eszik van hogy azt sem .megtomni nem fogom nem is akarom de nem is lehetne mert kitolja a cumit :)
2017. jan. 28. 12:57
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

szia!

a cicis babák általában nem azért ébrednek fel éjszakánként, pláne ennyi idősen, mert éhesek, hanem, mert oda szeretnének bújni anyához! A legtöbb esetben ott rontják el, h egyből cicire teszik a gyereket éjszaka, és egy idő után már csak megszokásból is felfog kelni! Ilyenkor nem anyának, hanem apának kell menni megnyugtatni a picit, mert ha anya megy, annak biztos szoptatás lesz a vége, mivel a baba azzal köti össze az anyát, ill. érzi rajta a tejnek a szagát! Szóval az éjszakai felkelésről minél hamarabb le kell szoktatni a babákat, még a ciciseket is, mert mindenkinek a nyugodott, megszakításoktól mentes alvás a legfontosabb!

Nálatok kérdező, azzal lehet a probléma, h tényleg éhes a baba, ezért kel fel éjszaka! Vacsorára probálja neki tejpépeket adni, rengeteg féle van! Van kifejezetten jó éjszakát verzió is belőlük, ami tovább kelti a jóllakottság érzetet! Én probálnám kitolni az esti esetést! Pl. kapjon vacsira tejpépet, fürdés után, alvás előtt tápszert! ennek ki kell tartani mondjuk reggel 5ig, akkor adnék neki tápszert ismét!

A legfontosabb, h ne a tápszerrel kezd, mert elteliti a pocakját, és nem érzi tőle az éhséget, viszonylag hamar kiürül (az anyatejnél lassabban), ezért ébred éjszaka! Egyetek tartalmasat vacsira, utána mehet egy kis tápszer!

2017. jan. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
koszi utolsó vàlaszoló megprobalom igy van itthon olyan pépunk megprobalom azt Neki fel 7 kor van furdes es Gergő 8 fele mar aludni szokott de max fel 9 soha nincs fent tovabb .ejjel mondjuk tobbszor ebred de van hogy csak felul vagy mocorog de akkor vissza is alszik de ha 3-4 fele ebred akkor mar tuti ehes .napi egyszer eszik fozeleket is megprobalom kettore emelni de nem nagyon akarja megenni .
2017. jan. 28. 13:32
 7/17 anonim ***** válasza:

Hányszor alszik napközben?Egyszer vagy kétszer?

Az enyém ilyen korban csak egyszer aludt ebéd után (ami olyan 11, fél 12 körül volt), én akkor adtam neki főzeléket, és felkelés után megint főzit kapott, így mi is kétszer adtunk neki!

A tápszerrel napközben is vigyázni kell, mert nagyon elteliti a gyomrot, és elveszi az étvágyát a rendes kajáktól!

2017. jan. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
A kisfiam nagyon korai ebredo 6-6.30 kor akkor eszik tapot aztan 9utan kidol a sok maszkatol jatektol alszik 10 ig utanan eszik gyumit kekszel vagy joghurtot fel 1-1 ora korul ujra szunyal es amikor felebred ketto korul akkor eszik fozeleket aztan fel 5 korul vagy pepet vagy gyumit eszik es utana csak furdes utan eszik tapot valahova be kellene iktatnom meg fozeleket estere joejt pepet .van amikor 3 szor is alszik .amugy jokedvu nagyon mozgekony baba mar a butorok mellett setal tipeg probalkozik egyedul is .19 .en lesz 10 hos.
2017. jan. 28. 14:00
 9/17 anonim ***** válasza:

Én így csinálnám

fél6-6: tápszer

itt szerintem nagy a szünet, én alvás előtt 9 körül adnám a gyümit, kekszet, joghurtot

Szintén alvás előtt olyan 12 kor ebédre főzelék

Felkelés után ismét főzelék, ha elsőből szépen evett, akkor itt lehet gyümi, keksz, joghurt! Most van olyan 3 óra kb.

6-7 felé valami jó éjszakát tejpép, fürés után, alvás előtt tápszer!

Illetve a napközbeni tápszert mindig étkezés után adnám!

2017. jan. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt lehagytam, h általában célszerű alvás előtt etetni, nem utána, ez már előkészíti a délutáni (ebéd utáni) alvást! Teli gyomorral jobban is alszanak!
2017. jan. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!