Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Keresztelőn megmutatni a...

Keresztelőn megmutatni a babát először?

Figyelt kérdés

Arra gondoltunk, hogy először a rokonság a keresztelőn látná a picit.

Az első héten mi túl korainak gondoljuk a látogatást, a keresztelő pedig mindenképp néhány hetesen (2-3) fog megtörténni. A rokonság szétszórtan él, valaki tudna gyakran jönni, valaki nem, és hogy ne érezze senki, hogy ő csak utoljára jöhet, ezt találtuk ki. A keresztelőre úgyis a rokonság jön csak, akik közeliek, illetve utána vendégül látnánk őket egy ebédre, hogy babázhassanak.

Mi a véleményetek erről?



2017. febr. 3. 06:58
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Orultem, hogy elek olyan koran. Nemhogy keresztelot, ebedet szervezzek. Ha nektek rendben, tegyetek.
2017. febr. 3. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az, hogy nehéz napja lesz szegény picinek. Én korainak tartom 2-3 hetesen keresztelőre vinni, utána még nyakába kapja az egész rokonságot egyszerre.... Ez így nekem sok lenne egy napra, pedig elmúltam 30. Nem beszélve arról, hogy nem szerencsés ha egy 2-3 hetes újszülött felett ennyien tolonganak egyszerre egészségügyi szempontbol sem. Én nem így csinálnám, de ti dolgotok.
2017. febr. 3. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Az ötlet jó, de a pici baba nem biztos, hogy jól fogja viselni a nagy bandázást.
2017. febr. 3. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok, ja igen, és igaza van az elsőnek: ennyivel a szülés után én még nagyon véreztem pl., kb.semmit nem aludtam, és folyt a tejem :). Jól jött volna egy családi ebéd szervezése és puccba vágva a templomba mászkálni.
2017. febr. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Igazatok lehet. Nálatok mkor látták először a picit?

A keresztelőt nagyon maximun 3-4 hetesen ejtenénk meg.

2017. febr. 3. 07:28
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Én sem csinálnám így, de a ti dolgotok.

Inkább jöjjenek kisebb "csoportokban", kinek mikor jó, és nézzék meg. Nem kell erre akkora rákészülés, abból meg nehogy már sértődés legyen, hogy ki mikor látja. Komolyan. :D Felnőtt emberekről beszélünk, nem?

Most influenzás időszak van, ilyenkor pláne nem vinnék újszülöttet keresztelni, aztán meg nagy rokonlátogatást szervezni.

Inkább tényleg jöjjön 1-2-3 ember egyszerre, elszórtan (aki nem beteg persze), nézze meg a kicsit, aztán ennyi.

Keresztelő meg majd ha nagyobb lesz. Nálunk legalábbis így lenne.

2017. febr. 3. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
A kozeli rokonok az elso napoktol, hetektol jottek.
2017. febr. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk 3 hónaposan volt a keresztelő, de még azt is megbántam kicsit, nagyon nyűgös volt a végére, teljesen kikészítette a nyüzsgés. A kistesót később fogjuk keresztelni, az tuti.

Nincs az a pénz amiért kitennék egy 2-3 de akár 3-4 hetes újszülöttet ennek a tortúrának. Várakozni a templomban, kötött program sok ember, sok rokon, közülük legalább egy tuti tüsszög vagy köhög, de a keresztelőre nem teheti meg hogy nem jön el, amíg egy sima látogatást lemondhatna...

Szerintem ezt kicsit túlgondoljátok, nem fogja senki úgy érezni hogy jaj ő utoljára jöhetett, minden normális ember tisztában van egy újszülött látogatásának a szabályaival... Sokkal jobban jár a pici ha kevesen jönnek egyszerre, és eloszlik a látogatók száma. Te is jobban jársz.. az első 6 hét azért nem egy sétagalopp, és ezt most nem túldramatizálni akarom, össze kell hogy szokjatok.

2017. febr. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
94%
Ugye meg nem szuletett meg?
2017. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

április végén született a kisfiam, augusztusban volt a keresztelő, akkorra már túl voltunk a legnagyobb hasfájásos, full kialvatlanságos időszakon, volt fotózás, nagy családi - szabadtéri - ebéd, nem csinálnám másként most sem

ahogy korábban is írták, a legközelebbi családtagok már jöhettek azután, hogy hazamentünk, és mivel kicsit korábban jött, így a barátok, tágabb rokonság hat hetes kora után

szerencsére nálunk ebből nem volt semmi probléma, én is kicsit korainak tartom 2-3-4 hetes babával ezt végigcsinálni, császáros voltam, az első két hétben eléggé fájt a sebem, kisfiam is össze-vissza evett, elég sokára állt be a tejem, szóval voltak gondok, ami miatt tuti biztos, hogy nem bírta volna ki a keresztelőt sírás, evés nélkül

2017. febr. 3. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!